Aşırı Regl Olma

Saranqhanda

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2022
15
1
29
Merhaba hanımlar.
Şöyle bi sıkıntım için sizlere danışmak istiyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
Sıkıntım şu şekilde ; ben bekarken de dahil regl olmaya başladığım andan itibaren aşırı regl oluyorum. Şuan 2 çocuğum var haliyle 2 normal doğumdan sonra daha da arttı. Ve bunaldım artık. Daha 30 yaşındayım adet dönemi kendimi temiz tutmaya çalışmaktan yoruluyorum 1 hafta sürüyor bu arada reglim günde 3 - 4 gece pedi kullanıyorum. Bunu yaşayan var mı çare bilen var mı ? Çok kanamadan dolayı haliyle kansızlıkta oluyor zaten genimde kansızlık var buda artırıyor. Bıktım . Çare sunan varsa memnun olacağım.

Kist vs sağlık problemi var mı? Doğum kontrol hapları kanamayı azaltıyor doktora danışırsanız uygun hap verecektir

Baktırdım herkes bir sıkıntım yok kist v.s gibi . Evet biri doğum kontrol hapı yazdı ama oda tüylenme yaparmış öyle dedi cazip gelmedi haliyle kaldı öyle

Merhaba, bende bekarken de evlendikten sonra da 2.3 günü inanılmaz olurum. Adım atamam ve nerdeyse yarım saatte bir ped değiştiririm sonra ki günler azalır. Bir çözümü varsa öğrenmek isterim 🌸

Pkosum var. Reglimin ilk dört günü iki gece pedini arka arkaya takarak kullanıyorum diğer türlü yetmiyor. Bir dönem doğum kontrol hapı kullanmıştım o zaman kanamalarım baya azalmıştı. Bırakınca eski haline döndü tabii

Ben gündüz 7-9 arası çift ped kullanıyordum. her saat başı wc gidiyordum. işyerinde siyah harici kıyafet giyemiyordum. Birgün ayağa kalktım yerlere damlaya damlaya zor eve kaçtım. 21 gün falan sürüyordu. kist vs hiçbirşey yoktu. sadece polikistik over , haşimato troidi ve kilo vardı. Kan serumları takılıyordum her ay. Neyseki Tüp mide ameliyatı olup kilo verince hepsi bitti.

X