Arkadaşlar troid ile ilgili bakar mısınız lütfen

Nuran1209

Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2021
121
74
25
Arkadaşlar selam. Benim bir erkek kardesim var 13 yaşında doğuştan troidleri yok ve surekli ilaç kullanıyor aranızda aynı sağlık problemini yaşayan var mı varsa eğer kardeşim konuşabiliyor ama kelimeler düzgün çıkmıyor biraz değişik konuşuyor konuşurken böyle tukuruklerini yutamiyor mu desem tuhaf işte bizim gibi normal çıkmıyor kelimeler ağzından kullandığı ilaçta dişlerini hep çürüttü daha küçükken yaşı doktor dişleri yüzünden düzgün konuşmadığını söylemişti kardeşimin şimdi diş tedavisi başladı ama bu tedaviyi yapan doktor da konuşmasının dişten kaynaklı olmadığını söyledi. Aranızda troidi olmayan ve konuşması bu sebeble düzgün olmayan var mı veya bu sorunu aşan?

Merhaba tiroid bezi olmadan dunyaya gelen insan hic duymadim. Bilemiyorum ama muhtemelen dogustan hipotiroidi hastasi olabilir diye dusunuyorum yazdiklarinizdan. Dislerinin curumesi de muhtemelen tiroid hormonu yetersizliginden kaynaklidir. Bu hastalarda bagirsaklarda emilim bozukluklari oluyor. Cogunun Demir,D vitamini, Cinko, B vitamini degerleri dusuk cikiyor. Magnezyum , selenyum dahil bir suru destege ihtiyaci oluyor bu hastalarin. Tum tiroid hormonlarina , Tiroid Antikorlarina ve vitaminlerine bakildi mi? Cocuk endokrinolojiye gidip detayli tetkiklerini yaptirmalisiniz bu hastaligin tedavisi omur boyu surer. Konusma konusunu da endokrinoloji doktoruna danismaniz en dogrusu. Gecmis olsun.

Arkadaşlar selam. Benim bir erkek kardesim var 13 yaşında doğuştan troidleri yok ve surekli ilaç kullanıyor aranızda aynı sağlık problemini yaşayan var mı varsa eğer kardeşim konuşabiliyor ama kelimeler düzgün çıkmıyor biraz değişik konuşuyor konuşurken böyle tukuruklerini yutamiyor mu desem tuhaf işte bizim gibi normal çıkmıyor kelimeler ağzından kullandığı ilaçta dişlerini hep çürüttü daha küçükken yaşı doktor dişleri yüzünden düzgün konuşmadığını söylemişti kardeşimin şimdi diş tedavisi başladı ama bu tedaviyi yapan doktor da konuşmasının dişten kaynaklı olmadığını söyledi. Aranızda troidi olmayan ve konuşması bu sebeble düzgün olmayan var mı veya bu sorunu aşan?
23 yaşındayım benimde doğuştan troid lerim yok ve küçük yaştan beri sürekli ilaç kullanıyorum ama konuşma açısından troidle alakası yoktur. Eğer var sada Yaşı ilerledikçe eminim düzelecektir.Başka Bi doktora Dahiliye uzmanına görüşebilirsiniz o daha açıklayıcı söyleyecektir

23 yaşındayım benimde doğuştan troid lerim yok ve küçük yaştan beri sürekli ilaç kullanıyorum ama konuşma açısından troidle alakası yoktur. Eğer var sada Yaşı ilerledikçe eminim düzelecektir.Başka Bi doktora Dahiliye uzmanına görüşebilirsiniz o daha açıklayıcı söyleyecektir
Arkaşdaş ömür boyu tedavisi sürer demiş ama bunun bir tedavisi yok ömür boyu zaten hap kullanmak zorunda benim gibi. Ve vitamin vs.gibi şeyler olmaz dişler çürür demiş bende öyle bir sorun hiç yaşanmadı ve 9 haftalık hamileyim böyle birşey mümkün değil.Kardeşinin konuşması ilerde düzelecektir.Ben bu şekilde bilgilendireyim :)

X