arkadaşlar 85 kilodan 72 ye düştüm ama kilo vermem durdu?

isimsizdiss

Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2022
328
152
27
arkadaşlar 2017 den bu yana 55 kgdan 85 e çıkmıştım antidepresan kullanımı nedeniyle, şuan 72 yim fakat 6 lı hanelere inemiyorum. birisi bana metabolizman durmuştur, taktiğini değiştirip vücudunu şaşırt tarzı bir şey dedi. sizce 69 kg ya devamında da kilo vermeye devam etmek için neler yapmalıyım? 155 cm boyundayım. perşembe günü dahiliye randevum var orası da diyetisyene yönlendirecek galiba okuyanlara tesekkurler

arkadaşlar 2017 den bu yana 55 kgdan 85 e çıkmıştım antidepresan kullanımı nedeniyle, şuan 72 yim fakat 6 lı hanelere inemiyorum. birisi bana metabolizman durmuştur, taktiğini değiştirip vücudunu şaşırt tarzı bir şey dedi. sizce 69 kg ya devamında da kilo vermeye devam etmek için neler yapmalıyım? 155 cm boyundayım. perşembe günü dahiliye randevum var orası da diyetisyene yönlendirecek galiba okuyanlara tesekkurler
Farklı diyette geçebilirsiniz. Mesela süt diyeti var ona bakın bi isterseniz. Sebze ağırlıklı olsun hayatınızda. Normalde yarım saat yürüyor iseni bunu bir saate çıkarın evde spor yapın. Bir süre kilo vermek duruyor diyette ama sonra devam ediyor bunun için sadece vazgeçmeyin olmuyor demeyin bende çok takılı kaldım belli kilolarda ama isteyince oluyor 🙂

Diyetisyen zaten sizin günlük şartlarınızı göre bir diyet onericektir sonrasında mutlaka spor ile desteklemeli siniz normalde yapiyormusunuz bilmiyorum ama günlük hareketinizi kalori yakiminizi artirabilirsiniz

Farklı diyette geçebilirsiniz. Mesela süt diyeti var ona bakın bi isterseniz. Sebze ağırlıklı olsun hayatınızda. Normalde yarım saat yürüyor iseni bunu bir saate çıkarın evde spor yapın. Bir süre kilo vermek duruyor diyette ama sonra devam ediyor bunun için sadece vazgeçmeyin olmuyor demeyin bende çok takılı kaldım belli kilolarda ama isteyince oluyor 🙂
yürüyüş vardı ama evde hiç spor yapmadım süt diyetine de bakacağım çok teşekkür ederiiim :) <3

yürüyüş vardı ama evde hiç spor yapmadım süt diyetine de bakacağım çok teşekkür ederiiim :) <3
Ne demek canım spor çok önemli bu aşamada sarkma olmaması adına çünkü kilo verince ister istemez sarkmalar oluyor evde beş dakika ile başlayın spora vücut alıştıktan sonra bu süre baya artıyor. Yeşil çay limon bol su

Eğer günlük 8-10bin adım atmiyorsaniz yürüyüş yetersiz geliyor maalesef. Evde de spor yapmanız şart değil en basitinden zumba videoları açıp eglenebilirsiniz yarım saatte olsa acayip kalori yaktiriyor hemde eğlenceli oluyor tavsiye ederim 😉
bencede dans etmeyi seviyorum kimse yokken bunu yapmalıyım çok teşekkur ederim yaaaaaaaaaa :)

X