Aramızda psikolog var mı

limonilimoni

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2023
15
-2
Merhaba ben sınav öğrencisiyim ve psikoloji düşünüyorum fakat çok bilgilendirici içerikler bulamadım. Hangi üniversiteleri tercih etmeliyim,staj bulmak zor mu,ne yaparsam öne geçerim kendimi nasıl ispatlarım biraz bilgi verebilir misiniz

Okurken eğitimlere başlamanı tavsiye ederim. Çok fazla eğitim türü var, en azından temellerini alarak ufaktan başlamak maddi açıdan da sana destek olur.

Klinik alanda ilerlemek istiyorsan bir terapi ekolünü benimsemek ve bu doğrultuda eğitim almak lazım yine. Bunu tabii 1.sınıfta keşfetmen çok mümkün değil ama aklında hep olsun, en popüleri diye BDT'den ilerlemek çok kıt bırakıyor insanı.

Okulların bi zorunlu staj programı var aslında çoğu okulda en azından. Onun dışında beleşe çalışırım dersen anaokulları, rehabilitasyon merkezleri de kolay. Bazı hastaneler senin onlara ödediğin bi ücret karşılığında staj programı sunuyor. Ama onun dışında devlet hastanelerinde ya da kamu kurumlarında gidip staj bulmak zor (imkansız mı bilmiyorum ama zor)

Önemli olan çevre oluşturmak. Sevdiğin hocayla yakın olmak bile hocanın yanında asistanlık yapmanı sağlayabiliyor. Seanslara giremezsin tabii ama klinik alanda bulunmak bile bir eğitim haline geliyor. Bir ofisi varsa ilerleyen dönemlerde beraber çalışmak mümkün oluyor.

Üniversite kısmı çok ucu açık, zibilyon üniversite var :)) hastanesi olan bir üniversite ise o da iyi olabiliyor staj şansı yüksek oluyor.

X