Araç değer kaybı başvurusu

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
1.871
1.355
33
Bir ay önce aracımla kaza yaptım.Karşı taraf yüzde yüz suçlu bulundu ve karşı tarafın sigorta şirketi aracımı yaptı.
Dün beni ekspertiz şirketi olduğunu söyleyen bir numara aradı.Değer kaybı alacakmışım bunun için benim yerime işlem yapacaklarmış.Noterden vekalet istiyorlar.
Ben de vermek istemedim?Aracımın değer kaybı ödemesini başka yollardan almam mümkğn mü?

Bir ay önce aracımla kaza yaptım.Karşı taraf yüzde yüz suçlu bulundu ve karşı tarafın sigorta şirketi aracımı yaptı.
Dün beni ekspertiz şirketi olduğunu söyleyen bir numara aradı.Değer kaybı alacakmışım bunun için benim yerime işlem yapacaklarmış.Noterden vekalet istiyorlar.
Ben de vermek istemedim?Aracımın değer kaybı ödemesini başka yollardan almam mümkğn mü?
Kendiniz evraklarla başvurup alabilirsiniz karşı tarafın sigorta şirketinden ben geçen sene öyle yaptım. İstedikleri bazı evraklar var toplayıp mail yoluyla ilettim belli bir zaman sonrada hesabıma parayı yatırdılar

Kendiniz evraklarla başvurup alabilirsiniz karşı tarafın sigorta şirketinden ben geçen sene öyle yaptım. İstedikleri bazı evraklar var toplayıp mail yoluyla ilettim belli bir zaman sonrada hesabıma parayı yatırdılar
Anladım.Sigorta şirketinin internetteki mail adresine atabilirşm değil mi

Değer kaybı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak sigorta şirketleri çok cüzi miktarda ödeme yapıyor. Bu yüzden tahkime başvuru yapılıyor. Sigorta şirketinin size yaptığı ödeme aracınızın normal değer kaybının üçte birinden az olabiliyor bazen. Bu süreci tanıdığınız bir avukatla takip etmenizi tavsiye ederim. Zaten gelen değer kaybı üzerinden kesinti yapılıyor. Sizin ödemeniz gereken bir ücret bulunmuyor bu davalarda. Arabanızın gerçek değer kaybını almış olursunuz. Tanımadığınız avukat değer kaybı üzerinden fazladan kesinti yapabilir. Dikkat edin

Merhabalar, konu başlığını görünce yazmak istedim. Yoğunlukla araç değer kaybı dosyalarına bakan bir avukatım. Şunu söylemeliyim bu işi dolandırıcılığa döken çok fazla hasar danışmanlık firması ve ekspertiz var ve bu insanlar gece gündüz kazalı araç sahiplerini arayıp yüksek meblağlar vaadederek vekalet almaya çalışıyorlar. Kaç müvekkilimin dolandırıldıktan sonra dosyasını aldık öncelikle bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim nacizane. Karşı aracın sigorta şirketine kendiniz başvuru yapabilirsiniz fakat şirketler çok cüzzi ödemeler yapıyor, o yüzden başvuru sonrasında süre prosedürünü vs geçtikten sonra tahkim komisyonuna başvuru yapmalısınız. Tahkim gerçek değer kaybını atadığı bilirkişiye hesaplatıp onun üzerinden bir karar veriyor fakat bazen poliçe teminatı dolu olabiliyor vs o zaman da farklı bir yol izleniyor. Yani bu süreci güvendiğiniz bir avukatla takip ederseniz sizin için daha iyi olur. Ayrıca aracınız uzun süre onarımda kaldıysa araç mahrumiyet bedelini de icra yoluyla talep edebilirsiniz, dediğim gibi bu konuda uzman bir avukatla çalışırsanız haklarınızın teslimi noktasında daha müsterih olursunuz. Çok geçmiş olsun bu arada, sevgiler.

Merhabalar, konuyla ilgili fikrimi beyan etmek istedim. Sigorta şirketleri genel olarak araçtaki gerçek değer kaybının altında bir ödeme yapıyorlar. Eğer onarım faturanızın altında bir ödeme yaptılarsa aracınızın modeli yüksek km'si düşükse vs tahkim komisyonuna başvurmanızı öneririm daha yüksek bir meblağ çıkabilir. Kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde işlem yapabilirsiniz sigortanın ödeme yapması durumu değiştirmez.

Merhabalar, konuyla ilgili fikrimi beyan etmek istedim. Sigorta şirketleri genel olarak araçtaki gerçek değer kaybının altında bir ödeme yapıyorlar. Eğer onarım faturanızın altında bir ödeme yaptılarsa aracınızın modeli yüksek km'si düşükse vs tahkim komisyonuna başvurmanızı öneririm daha yüksek bir meblağ çıkabilir. Kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde işlem yapabilirsiniz sigortanın ödeme yapması durumu değiştirmez.
Merhaba 6450 tl tramer kaydı var.17.000 tl değerli kaybı ödemesi yaptılar.
Aracım 2019 model 30000 km de.
Altında bir ödeme olduğunu nasıl anlayabilirim?
Arkadan çarpma için 6450 tl tramer kaydı çıktı

Arkadan çarpma için 6450 tl tramer kaydı çıktı
Teknik bilgi gerekiyor ben de hukuki süreci yönetirken kendi çalıştığımız bilirkişi ve eksper arkadaşlarımıza danışıyorum ortak hareket ediyoruz. Fatura, onarım fotoğrafları, eksper raporu vs varsa özelden iletirseniz fikir alabilirim. Tercih etmezseniz onarım faturasındaki meblağı iletin tahmini soralım isterseniz.

Arkadan çarpma için 6450 tl tramer ka
Maalesef araç modeline ve arkadan çarpmaya göre çok az ödeme yapılmış. Tahkime taşımanızı öneririm.

Teknik bilgi gerekiyor ben de hukuki süreci yönetirken kendi çalıştığımız bilirkişi ve eksper arkadaşlarımıza danışıyorum ortak hareket ediyoruz. Fatura, onarım fotoğrafları, eksper raporu vs varsa özelden iletirseniz fikir alabilirim. Tercih etmezseniz onarım faturasındaki meblağı iletin tahmini soralım isterseniz.
Bu söylediklerinizin hiç biri ben de yok maalesef.😶

Sigorta Tahkim Komisyonu. Mahkeme gibi yargılama yapıyor ve gerçek değer kaybını hesaplayıp ödetiyor. Bu evraklar olmadan başvuru yapamazsınız yalnız. İsterseniz yardımcı olayım özelden iletişim bilgilerimi yazıyorum size.

Nasıl taşıyacağım tahkime,nereye başvuru yapmam lazım
Siz bilmiyorsanız avukata vereceksiniz , sizden vekalet isteyen danışmanlık şirketi o da avukatın işini yapıyor ve yasal değil. Onlr para alsa bile devlet el koyuyor paraya yasal olmadığı için o yüzden ya siz ya da bir av başvuruu yapcak, 6 aya cüzdanda olıyor para . Bir de güvenilir bir yere gidin paranız gelir av 3 yıl sizi oyalar parayı işletir.. neler neler var …ben avukatım ordan biliyorum.

X