aprak Diler ltfen yardm (Resimli)

Sevkan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
31
0
Artık dişlerimin düzelmesini istiyorum. mafoldumben Rahat rahat gülemiyorum sadece tebesüümde kalıyor, yada elimle ağzımı kapatma gereği duyuyorum. Eskiden bu kadar sorun yapmıyordum ama artık özgüvenimi bile etkiler oldu mafoldumben İşim gereği toplum önünde konuşmam gerekiyor ve sürekli insanlarla muhatabım, konusurken insanların dişlerime baktığını görmek bütün dikkatımı dağıtıyor vee moralimi çok bozuyor.

Tel tedavisi oldukça can sıkıcı ama porselen apereyler biraz içimi rahatlatıyor. Fakat ister tel tedavisi ister başka bişey bunlar ucuz tedaviler değil. Lütfen bir yol gösterın ve ücret konusunda benı bılgılendırırseniz sevinirim.

Ekte resimler var. Bu resımlerı bıle o kadar zor buldum kı cunku resımlerımde hep agzım kapalı. Buresımlerı tedavi yöntemı, SÜRESİ ve ücreti konusunda daha ayrıntılı verebılmenız için ekledım.

Lütfen sesimi duyun Benım için bu kadar sorun oldugunu kımseye söyleyemıyorum ama bunalıma giricem.

Şimdiden teşekkür ediyorum

Canım resımlerınden pek bişey anlaşılmıyor ama çok büyük bi sorunun yok bence,orta hattın sapmış.ortodontık ted. ile düzeltilebilir

Son düzenleme:
Resimleriniz biraz bulanık ama ben bi sorun göremedim gayet düz görünüyo yada net olmadıgından bana öyle gelmistir. Dişlerinizin yakından resmini cekermisiniz bide öyle görelim.

Tedavi icin önce dolgu yapılcaklar yapılıyor sonra diş cekilmesi gerekiyorsa diş cekiliyor ve tedaviye baslanıyor ayda 1 kere veya 1 bucuk ayda bi gidip tellerini sıktırıyorsun her ay bikac gün agrı yapıyor ama agrı yapması iyi bisey demek ki diş düzeliyordur
Süresi en az 1 yıl sürüyor sanırım örnegin ben 3 bucuk sene takıcam dişlerim o kadar sorunlu degil ama dişcim cok uzun tutuyor ama olsun eski haline dönmesinde isterse 5 sene kalsın.
Fiyatlarda dişlerdeki soruna göre degisiyor mesela benimki 2500$
Umarım yardımcı olabilmisimdir

sanki çarpık değilde tam önde 2 tane diş olması gerekirken sizinki büyük bir diş var..

sanıyorum 1 dişiniz eksik (sol tarafta olabilir) bu durum dişinizin orta çizgisinin kaymasına neden olmuş... bu da ön dişlerinizden birini daha uzun ve büyük götermiş ( öle değil aslında)...bunun için tel tedavisi diyorlar ama daha kolay ve zahmetsiz başka yolu varmı bilemiyorum?

Artık dişlerimin düzelmesini istiyorum. mafoldumben Rahat rahat gülemiyorum sadece tebesüümde kalıyor, yada elimle ağzımı kapatma gereği duyuyorum. Eskiden bu kadar sorun yapmıyordum ama artık özgüvenimi bile etkiler oldu mafoldumben İşim gereği toplum önünde konuşmam gerekiyor ve sürekli insanlarla muhatabım, konusurken insanların dişlerime baktığını görmek bütün dikkatımı dağıtıyor vee moralimi çok bozuyor.

Tel tedavisi oldukça can sıkıcı ama porselen apereyler biraz içimi rahatlatıyor. Fakat ister tel tedavisi ister başka bişey bunlar ucuz tedaviler değil. Lütfen bir yol gösterın ve ücret konusunda benı bılgılendırırseniz sevinirim.

Ekte resimler var. Bu resımlerı bıle o kadar zor buldum kı cunku resımlerımde hep agzım kapalı. Buresımlerı tedavi yöntemı, SÜRESİ ve ücreti konusunda daha ayrıntılı verebılmenız için ekledım.

Lütfen sesimi duyun Benım için bu kadar sorun oldugunu kımseye söyleyemıyorum ama bunalıma giricem.

Şimdiden teşekkür ediyorum

resimlerini inceledim.çapraşıklık problemin çok fazla yok.gülme hatdında ve orta hatda kayma var.onun için rahat gülümseyemiyorsun.ortodonti tedavisi yaklaşık 2 yıl kadar sürecek uzun soluklu bir tedavi.istersen estetik sorununu porselen kaplama yaptırarak da çözebilirsin.ortodonti fiyatı ise 4.000 00 lira civarındadır.yapılacak olan kaplamaların fiyatıda buna yakın bir rakam tutar.
sağlıkllı günler

resimleri göremedim canım ama şöyle söyliyim; şimdi eğer ergenlik çağını geçeli bir hayli olduysa ortodonti için biraz geç kalmış sayılırsın,ben ortodonti tedavisi gördüm başladığımda 17 yaşımdaydı tam 2 sene o metalleri dişimde taşıdım,iki seneden sonra 1 sene gece gündüz 3 sene de sadece geceleri damaklı pekiştireç taktım ama gel gör ki benm dişler inatçı çıktı ve inatla eski hallerine dönmek istediler...o kadar çile çektim ama yine de istediğim gibi rahat rahat gülemiyorummafoldumben neyse hayallerini suya düşürmek gibi olmasın...ben şimdi laminat yaptırmak istiyorum artık son çarem o, onun için de biraz para biriktirmem lazım...ucuz bi çözüm bulamazsın üzgünüm.....

canım ben resimleri göremedim ama sorununu anlayabiliyorum insanı diş sorunu etkiliyor.o yüzden sana önerim tel kullan yani taktır.moralini de bozma

ya bence herkesin dişi düz olmamalı ben mesela hülya avşarın dişlerinin çarpıklığını çok doğal ve güzel bulurum hep

ben sana fiyat konuşunda bilgi verebilirim çünkü ben dün taktırdım dişlerime bu arada 22 yaşındayım o yüzden karar vermek zor oluyo dişin önden pörtleyince :S aydında yaşıyormuşsun sana yardımcı olabilirim.

canım yaşla ilgili ben de birşey eklemek istiyorum... ben 28 yaşındayım hem altlarda hem üstlerde tel var... altlarda gömük olan köpek dişim çıkmaya karar verince 2 sene önce süt dişimi çektirip tel taktırmam gerekti... yani 26 yaşımdaydım...

üstlerede ayrıklarım için martta taktırdım... düzeldiklerini görmek güzel...

altlar için hala uğraşıyoruz çünkü yaşın verdiği bir yavaşlık var ama bu çözümsüzlük değil...

X