Anoreksiya ve kilo alma sorunu.

denizeskisi

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2013
35
1
Uzun yıllar anoreksiya nervoza hastasıydım. Kısacası psikolojik bir rahatsızlık. Manken hastalığı değil! Duygusal iştahsızlık demek, kişilik bozukluğumun bana getirdiği başka bir semptomdu.

36 kiloyum, 1.64 boyum var.
Açlığımı hissetmiyorum, günde 1 öğün yemek yesem yetiyor. Bir hafta su içmeden durabiliyorum. Sigara içiyorum. Hemen doyuyorum, çok küçük öğünler hıçkırık tutmama yetiyor.
Kilo almak istiyorum...

Fortimel içecekleri kullandım ama bir işe yaramadı. Sanırım midemi büyütmem gerek, ama doyduktan sonra yemeye devam edince yediklerimi geri çıkarıyorum...

Sizce ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeliyim?:44:

Son düzenleme:
doktora gitmiyorsun sanırım.. öncelikle profesyonel bir yardım almanın daha iyi olacağı kanaatindeyim...
benim aklıma gelen çözüm yöntemi sabah güne erken başlayıp başlangıç için 3 öğün az da olsa bişeyler ye.. ama kendini çok zorlamadan... ama muhakkak ye.. vücut öncelikle bi yemek yemeğe alışacak.. birsüre sonra buna alışınca yemekleri azar azar artırabilirsin.. sonra ara öğünlere başlarsın.. ama muhakkak öğün atlamadan düzenli olarak yemen lazım.. vücut bir süre sonra açlık hissetmeye başlayacaktır..

allah yardımcın olsun.. tez zamanda şifa versin..

Uzun yıllar anoreksiya nervoza hastasıydım. Kısacası psikolojik bir rahatsızlık. Manken hastalığı değil! Duygusal iştahsızlık demek, kişilik bozukluğumun bana getirdiği başka bir semptomdu.
Merhaba,
Ben de çok ufak yapılı doğmuşum ve kendimi bildim bileli hep aşırı zayıftım. Gezmediğim doktor kalmadı 38 kiloya düşmüştüm. Bahsettiğin gibi hic istahim yok lokmalar ağzımda büyüyordu.Yeme bozukluklariyla ilgilenen bir doktora gittim. Duysal istahsızlıgi ortadan kaldıran bir antidepresan verdi. Onun dısında tıbbı mamalardan kullandim çok kısa sürede 10 kilo aldim. Midem kücük oldugu icin ben de istifra ediyordum surekli. Ama yemekten vazgeçmedim. Tabi bunlarin hepsi doktor kontrolünde oldu. Mutlaka doktora git her bünye farklıdır sana uygun tedavi yöntemi belirlerler. Bu tarz sorunlar zaten problemlerimizle tek basımıza mücadele edemedigimizden kaynaklanıyor bence yardım almalısın.

Açlığımı hissetmiyorum, günde 1 öğün yemek yesem yetiyor. Bir hafta su içmeden durabiliyorum. Sigara içiyorum. Hemen doyuyorum, çok küçük öğünler hıçkırık tutmama yetiyor.
Kilo almak istiyorum...

Fortimel içecekleri kullandım ama bir işe yaramadı. Sanırım midemi büyütmem gerek, ama doyduktan sonra yemeye devam edince yediklerimi geri çıkarıyorum...

Kilo almak istiyorum...

Konumu okumanı tavsiye ediyorum. Ben de aynı mücadeleyi vermekteyim. Olumlu bir yonde ilerliyorum. O iş sigarayla olmaz ama. Onu bırak..

X