Annem için kitap önerileri arıyorum.

Mesgul Kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2018
23
39
28
Herkese merhabalar,

Bu bir dert sayılır mı emin değilim ama annem için okurken keyif alabileceği romanlar arıyorum. Benimle benzer kitaplardan pek keyif almıyor. Ben de sizlere danışmak istedim. Bu aralar sürekli oturup düşünmesindense vakit geçirebileceği bir uğraşı olsun istiyorum. Okumak iyi geldi şimdiye dek. Belki sizlerin önerileri olabilir diye buraya yazmak istedim.

Annem genellikle dram ve entrika içeren şeyleri seviyor. Yakın zamanda Sinan Akyüz'ün Piruze ikilemesini Şehnaz Gülşenin de çıkardığı tüm töre konulu serilerini aldık. Hepsini de itirazsız okudu. O nedenle bunlara benzer bir şekilde töre odaklı hikayeleri, annesinden ayrılan çocukları, aldatılan kadınları falan anlatan çok explicit cinsellik tasviri bulunmayan roman öneriniz var mı acaba? İlla bu başlıklar ile alakalı olmak zorunda da değil. Keyif alabileceğini düşündüğünüz başka bir roman varsa paylaşmanız beni çok memnun eder.

Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.

Hugh Howey-Wool serisi de güzel olacaktır onun için tam dram sayılmaz distopya lakin içindeki dram yeterli olacaktır ayrıca serinin gayet akıcı ve içine çeken bir dili var.

Herkese merhabalar,

Bu bir dert sayılır mı emin değilim ama annem için okurken keyif alabileceği romanlar arıyorum. Benimle benzer kitaplardan pek keyif almıyor. Ben de sizlere danışmak istedim. Bu aralar sürekli oturup düşünmesindense vakit geçirebileceği bir uğraşı olsun istiyorum. Okumak iyi geldi şimdiye dek. Belki sizlerin önerileri olabilir diye buraya yazmak istedim.

Annem genellikle dram ve entrika içeren şeyleri seviyor. Yakın zamanda Sinan Akyüz'ün Piruze ikilemesini Şehnaz Gülşenin de çıkardığı tüm töre konulu serilerini aldık. Hepsini de itirazsız okudu. O nedenle bunlara benzer bir şekilde töre odaklı hikayeleri, annesinden ayrılan çocukları, aldatılan kadınları falan anlatan çok explicit cinsellik tasviri bulunmayan roman öneriniz var mı acaba? İlla bu başlıklar ile alakalı olmak zorunda da değil. Keyif alabileceğini düşündüğünüz başka bir roman varsa paylaşmanız beni çok memnun eder.

Gülseren budayıcıoglu olabilir. Son kitabına bayıldım ben ama diğer kitaplarını da çok seviyorum. Yeterince dram var kitaplarında.bir de okuyucu ile konuşur bir hali var Gülseren hanim in. Çok keyifli oluyor okurken hic bitmesin istiyorsunuz

Gülseren budayıcıoglu olabilir. Son kitabına bayıldım ben ama diğer kitaplarını da çok seviyorum. Yeterince dram var kitaplarında.bir de okuyucu ile konuşur bir hali var Gülseren hanim in. Çok keyifli oluyor okurken hic girmesin istiyorsunuz
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Bana kalırsa çok dram içerikli olmasına hiç gerek yok aslında. Ama annem mutlu şeyler okumaz gibi geliyor. Sanırım kırmızı pelerinden bahsediyorsunuz. Muhakkak inceleyeceğim.

Hugh Howey-Wool serisi de güzel olacaktır onun için tam dram sayılmaz distopya lakin içindeki dram yeterli olacaktır ayrıca serinin gayet akıcı ve içine çeken bir dili var.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Distopik kurgu çok ona hitap eder mi bilmiyorum ama öneriniz sayesinde ben kendim için inceleyeceğim. İlk bakışta gayet hoş görünüyor.

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Bana kalırsa çok dram içerikli olmasına hiç gerek yok aslında. Ama annem mutlu şeyler okumaz gibi geliyor. Sanırım kırmızı pelerinden bahsediyorsunuz. Muhakkak inceleyeceğim.
Kral kaybederse kitabına da bakin. Diğer kitapları genelde birçok hastanın hayatini içeriyor dersler veriyor ama kral kaybederse ve kırmızı pelerin de tek bir kişi üzerine yoğunlaşmış. Sadece dram demeyelim hayatin içinden yaşamlar var çünkü. İnşallah anneniz de beğenir. Yaptığınız şey de çok hoşuma gitti ayrıca. Annenize kitap secmeniz ❤

Kral kaybederse kitabına da bakin. Diğer kitapları genelde birçok hastanın hayatini içeriyor dersler veriyor ama kral kaybederse ve kırmızı pelerin de tek bir kişi üzerine yoğunlaşmış. Sadece dram demeyelim hayatin içinden yaşamlar var çünkü. İnşallah anneniz de beğenir. Yaptığınız şey de çok hoşuma gitti ayrıca. Annenize kitap secmeniz ❤
Tekrar teşekkür ederim hem yorumunuz için hem de güzel sözleriniz için. Listeme ekliyorum bunu da. Ben de beğeneceğini umuyorum. Birbirimizin hayatını kolaylaştırmak lazım bence. Arada böyle küçük hoşluklar iyi geliyor :)

Kristin Hannah ,debbie macomber kitaplarını sevecektir.Kristinn hannah ataşböceğinin şarkısı ile başlayabilir.Ayşe Kulin Adı Aylin Nefes Nefese kitapları,candan özer gavurun dölü romanı kalındır ama nasıl bitti anlamaz.Aklıma geldikçe yine yazarım

Kristin Hannah ,debbie macomber kitaplarını sevecektir.Kristinn hannah ataşböceğinin şarkısı ile başlayabilir.Ayşe Kulin Adı Aylin Nefes Nefese kitapları,candan özer gavurun dölü romanı kalındır ama nasıl bitti anlamaz.Aklıma geldikçe yine yazarım
Çok teşekkür ederim. Debbie Macomber'den küçük mucizeler dükkanını ben de önerdim ama henüz okumadı. Diğer romanları da listeme ekliyorum. Umarım sever.

Herkese merhabalar,

Ayfer Tunç , Nermin Yıldırım, Buket Uzuner , Kristin Hannahi Sarah Jio kitaplarına bakabilirsiniz. annenizin seveceğini düşünüyorum.

Bir de konunuz yanlış yerde

Ayfer Tunç , Nermin Yıldırım, Buket Uzuner , Kristin Hannahi Sarah Jio kitaplarına bakabilirsiniz. annenizin seveceğini düşünüyorum.

Bir de konunuz yanlış yerde
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Nermin Yıldırım'ın kitaplarına hiç aşina değilim. İlk fırsatta göz atacağım. Özellikle tavsiye ettiğiniz bir eseri var mıdır acaba?
Konuyu özellikle BDV'ye açtım aslında. Ben yalnızca forumun bu kısmını takip ettiğim için kalan kısımlarda da buradaki gibi aktif bir işleyiş var mı bilemedim. Bir noktada da dert sayılır diye düşündüm ama eğer başka bir başlık altında olması gerekiyorsa taşımak için yardımınızı rica edebilirim.

Debbie Macomber serisi bütün mucize kitaplarını keyifle okuyabilir. Hem entrikadan falan arınır bir süre.

Debbie Macomber serisi bütün mucize kitaplarını keyifle okuyabilir. Hem entrikadan falan arınır bir süre.
Arınması için ben de bir adım attım:) Ama bu aralar kafasını gündelik endişelerinden arındıracak her şeye razıyız. O nedenle ne tarz kitaplarla daha fazla uzaklaşabiliyorsa onlara yönelmesine pek ses çıkarmıyoruz.

Ayşe Kulin ve Gülseren Budayıcıoğlu nun kitaplarının hikâyeleri baya sürükleyici birde Orhan pamuk "Cevdet bey oğulları" kitabı da güzel

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Nermin Yıldırım'ın kitaplarına hiç aşina değilim. İlk fırsatta göz atacağım. Özellikle tavsiye ettiğiniz bir eseri var mıdır acaba?
Konuyu özellikle BDV'ye açtım aslında. Ben yalnızca forumun bu kısmını takip ettiğim için kalan kısımlarda da buradaki gibi aktif bir işleyiş var mı bilemedim. Bir noktada da dert sayılır diye düşündüm ama eğer başka bir başlık altında olması gerekiyorsa taşımak için yardımınızı rica edebilirim.

Bütün kitapları bence çok iyi. Buket Uzuner'in Uzun Beyaz Bulut Gelibolu'yu tavsiye ederim.

Benim okuma zevkim de annenizinkine pek benzemiyor olabilir ama aklıma gelen birkaç kitabı yazayım. Biraz klasiklerden başlayayım severse eğer:

Peride Celal- Üç Yirmi Dört Saat (Eski zamanlardan akıcı bir hikaye. Üç kuşak kadının öyküsü)

Suat Derviş- Ankara Mahpusu (Roman), Daktilo Nebahat (öykü), meşhur Fosforlu Cevriye (Suat Derviş'in sadece okuduğum kitaplarından yazdım, diğer kitapları da benzer tarzda olabilir, türk filmi gibi naif ama daha hayatın içinden)

Yine daha eski dönemden Ayla Kutlu, Bir Göçmen Kuştu O kitabını çok severim ve bence inanılmaz akıcı. Osmalı'nın son döneminden başlayıp cumhuriyete İstanbul'dan doğuya uzanan üç kadının ve çevrelerinin hikayesi.

Yeni döneme gelirsek;

Yukarıda Nermin Yıldırım önerilmiş, ben de iki kitabını keyifle okumuştum. Karakterde 80ler 90lar nostaljisi de vardı mesela okuduğum kitabında. Annenizin de hoşuna gidebilir belki. Unutma Dersleri ve Misafir kitaplarını okumuştum, onları tavsiye edebilirim.

Bunun dışında, Gürsel Korat- Unutkan Ayna kitabını tavsiye edebilirim. 1915 civarında Nevşehir'de geçen bir roman, her dakikası heyecanlı, tarihsel gerçeklikleri de düşündüren aşırı akıcı bir kitap.

İsmail Güzelsoy kitapları da akıcı diye biliyorum, bir kitabını okumuştum ama çevremde çok hayranı var, bütün kitapları bu şekilde sanırım. Sincap kitabını okumuştum ben. Kitap 1970lerde geçiyor sanırım, uzun tren yolculukları, eski Türkiye'den kesitler, tuhaf ama sıcak karakterler vardı kitapta.

Çok fazla kitap vardır, birkaç tavsiye de ben yazmış olayım istedim.

İyi okumalar size ve annenize ve hepimize:)

X