Örgü Annem evime karışıyo gelenime gidenime karışıyor 😒

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

morkalpppp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2016
34
-34
26
Arkadaşlar ben 6 aylık evliyim annem eşimin ailesi ve görümcemlere karşı bi değişik tavır sergiliyo eşimin ailesini ben çok seviyorum gerçekten çok zararsız insanlar görümcemlerde kardeş gibi ama annem hep onların gelmelerine gitmelerine karışıyo laf yapıyo sonuçta eşimin ailesi niye kabul etmeyeyim gelmelerini ki sık sık gelmezler annemle karşılıklı binalarda oturuyoruz ama böyle artık evime karışması hiç hoşuma gitmiyor 

Arkadaşlar ben 6 aylık evliyim annem eşimin ailesi ve görümcemlere karşı bi değişik tavır sergiliyo eşimin ailesini ben çok seviyorum gerçekten çok zararsız insanlar görümcemlerde kardeş gibi ama annem hep onların gelmelerine gitmelerine karışıyo laf yapıyo sonuçta eşimin ailesi niye kabul etmeyeyim gelmelerini ki sık sık gelmezler annemle karşılıklı binalarda oturuyoruz ama böyle artık evime karışması hiç hoşuma gitmiyor 
Benim annemde yengem ve abime cok karisirdim ben uzaktayim bana karismiyor ama karistigi olmustur . Esim uzakta olmana ragmen karisiyor yakinina gitsek biz ayriliriz dedi . Ki dusununce evet her seye karisilmasi iyi degil . Bir hata yanlis olursa da insan yanlis yapa yapa ogrenir . Fazlasiyla karisilmak hic hos degil her seyi annenize anlatmayin bence . Ben oyle yapinca rahatladim . Size geri donus cevabi olacak seyleri asla anlatmayin .

Öncelikle seni tebrik ederim. Bağımlı annelerin kızları genelde Bağımlı oluyor ve yuvaları dağılıyor.
Yakınından tasinmalisiniz yoksa ilerleyen en ufak birseye kızsan annen seni gazlar farkında bile olmadan işler sarpa sarar.

Benim annemde yengem ve abime cok karisirdim ben uzaktayim bana karismiyor ama karistigi olmustur . Esim uzakta olmana ragmen karisiyor yakinina gitsek biz ayriliriz dedi . Ki dusununce evet her seye karisilmasi iyi degil . Bir hata yanlis olursa da insan yanlis yapa yapa ogrenir . Fazlasiyla karisilmak hic hos degil her seyi annenize anlatmayin bence . Ben oyle yapinca rahatladim . Size geri donus cevabi olacak seyleri asla anlatmayin .
Öyle yapıyorum zaten artık. onlar biyere gideceklerdi benide çağırdılar bende görümcemler gelecek dedim onları ertele bizle gel dedi bende ayıp olur sonuçta kararlaştırdık dedim bu sefer sözünü geçiremiyorsun tepene çıkacaklar felan bide herşeyi kavgaya dönüştürüyo kimseyle geçinemiyo biz alttan alıyoruz ama artık korkuyorum evliliğimde sıkıntı oluşacak diye

Öncelikle seni tebrik ederim. Bağımlı annelerin kızları genelde Bağımlı oluyor ve yuvaları dağılıyor.
Yakınından tasinmalisiniz yoksa ilerleyen en ufak birseye kızsan annen seni gazlar farkında bile olmadan işler sarpa sarar.
Öyle gerçekten habire gaz veriyo kayınvalidem ve görümcelerime karşı dolduruyor ama malesef taşınamayız çünkü eşimin işyeri ve ailelerimiz aynı mahalledeyiz annem kendisi misafir sevmiyo bana gelenleri istemiyo ama sonuçta eşimle ortak oturduğumuz ev kendileri geliyosa eşimin ailesinde gelecek yani

Öyle yapıyorum zaten artık. onlar biyere gideceklerdi benide çağırdılar bende görümcemler gelecek dedim onları ertele bizle gel dedi bende ayıp olur sonuçta kararlaştırdık dedim bu sefer sözünü geçiremiyorsun tepene çıkacaklar felan bide herşeyi kavgaya dönüştürüyo kimseyle geçinemiyo biz alttan alıyoruz ama artık korkuyorum evliliğimde sıkıntı oluşacak diye
Aynı . Ama sizin ki biraz aşmış . Ertele vs . demesi sizi yonetiyor gercekten . Anneniz evlenmeden oncede mi boyleydi . Yoksa simdi mi degisti . Ben mesela evlendikten sonra daha rahat gormustumm hatalarini.

Her zaman derim en iyisi iki aileye de aynı mesafede uzak oturmak.
Annem de olsa yakın olmamak gerekir diye düşünüyorum.
Uzak olsa da telefonda falan asla karışmasını istemem ve direk söylerim.
Alttan alma,karışmasına izin verme.
Burada nasıl kayınvalide için araya mesafe köy diyorsak annen içinde öyle yap.

Peki annenin geçimsiz olduğunu bilerek neden yakınında oturdun? Tek yapman gereken uzaklaşmak.

Konuyu örgü kısmına mi açmışsiniz ben mi yanlış gördüm Bdv konusu bu orada açsanız çok güzel tavsiyeler alırdınız. Annenize hayır demeyi sınır koymayı bilin yoksa çok başiniz ağrır. Benim annem de öyle biraz kıskanıyorlar bence onunlala paylaştığım zamanlarda evliliğim daha kötüydü zaten illa ki sorunlar oluyor ama annem karışınca içinden çıkılmaz bir hâl alırdı. Ne safmisim herkes anne yönünde şanslı olmuyor maalesef biz önce bunu kabul etmeliyiz. Ev aldığım sene kavga çıkardı kaynanamlara beni birbirimize kattı altınlarını neden bozdurdunuz diye beni aratti mesaj çektirdi. Şimdi o zamanlar sadece beni yerin dibine sokuyor. O zaman küçüktüm yirmili yaslardaydim. Şimdi biliyorum ki kimse bana ev almak yardım etmek bile zorunda değil. Görümcem kayınpederime benden habersiz mesaj mi çekmemiştir neler yaptı ya suistimal etti benim annemle derdimi paylaşmami.
Hiç bir seyimi anlatmıyorum rahatım şu an. En azından kendim işin içinden çıkabiliyorum bir müddet sonra.Aslinda en iyisi iki aile ile de mesafe. Ben bunu anladım. Şimdi sürekli gelir giderler ama sonra bu da başını ağritabilir. Ama bu senin tercihine bağlı tabi. Annenin isteği ile hareket etme.Hic olmadı buraya yaz daha iyi öyle birisine anlatacağına.

X