Deri ve Cilt Hastalıkları Anlayamadığım cilt problemi

BusraH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2020
20
10
24
Merhabalar
Bundan yaklaşık 1,5 ay önce göğüslerimin arasında bir kaşıntı başladı, ardından kaşıntı kendini isilik benzeri küçük baloncuklu sivilcelere ve kızarıklığa bıraktı, kaşıntı hala devam ediyordu. Sadece göğüs arası değil, boynumun çevresi, köprücük kemiklerimin etrafı ikişer üçer kaplandı ve oldukça kaşıntılıydı. Ama en çok göğüs aramda ve göğsümün altında vardı. Sonrasında geçer belki isiliktir diye bekledim, the body shop’un hindistan cevizli body butter’ını yeni kullanmaya başlamıştım (düzenli kullanan varsa yorumlarını bırakabilir mi?) içinde alkol varmış, internetten araştırdığımda alkol içeren ürünler deride egzama benzeri bir reaksiyon gösterebilir diyordu.

problem de burada başladı, birincisi duş sonrası tüm vücuduma uygulamama rağmen sadece söylediğim alanlarda böyle bir şeyle karşılaştım (üstelik yoğun olarak kollarım ve bacaklarımda kullanıyordum, bir yan etki görmedim) ikincisi ise korkup ürünü tüm vücudumda kullanmayı kestim. Bekledim ama baktım kendiliğinden geçmiyor teramycin deri merhemini kullandım, sadece 2 kullanım kaşıntıyı ve deri problemini giderdi.
fakat cildimde akne izi benzeri soluk izler kaldı? Geçer diyerek üstünde çok durmadım, çok yakından bakınca görünüyordu yanlızca.

1,5 ay sonrası tekraraynı şeyi yaşadım. Şu noktada ne o body butter’ı kullanıyorum ne de ekstra terleyip sıcaklamıyorum yani vücudumun böyle tepki vermesi çok acayip.
Yeme düzenimde de alerji yapacak bir değişim yok. Aksine, kilo verme sürecindeyim ve aralıklı oruç ile düşük karbonhidratlı besleniyorum; şeker, yağlı yiyecekler vs de kestim.

böyle bir şeyi daha önce yaşayan, duyan, tavsiyesi olan var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

vitaminleriniz düşük olabilirmi ? cildiyeye gidin egzama gibi geldi bana bende var alerjiler sonradanda çıkabilir ..

vücudunuz reaksiyon veriyor belli ki bişeylere , kozmetik ürünleri kullanmamalısınız öyle durumlarda.terramycine , bepanthol gibi şeyler sürün sürecekseniz.egzama da olabili belki apayrı bir şeydir sağlık bu.doktora gidin online çözümlerle daha fazla zarar görürsünüz.

Konuyu yanlış yere açmışsınız muhtemelen konunuz taşınacak ve banlanacaksınız ama ban yemeden bir soru sorayım zonklama gibi bir acı var mı?
Annemin zona'sına benzettim bir anda. İsterseniz bir araştırın benzer noktaları var mı. Tabi ki en önemlisi cildiyeye gitmeniz. Geçmiş olsun.

Konuyu yanlış yere açmışsınız muhtemelen konunuz taşınacak ve banlanacaksınız ama ban yemeden bir soru sorayım zonklama gibi bir acı var mı?
Annemin zona'sına benzettim bir anda. İsterseniz bir araştırın benzer noktaları var mı. Tabi ki en önemlisi cildiyeye gitmeniz. Geçmiş olsun.
benim de aklıma zona geldi ama zonada ağrı olmuyor mu?

benim de aklıma zona geldi ama zonada ağrı olmuyor mu?

İşte zonklama gibi bir ağrı ve acımsı bişey oluyor. Ama cidden çok zor stresle çıkıyor ve su çiçeğinin virüsünden kaynaklanıyordu yanlış hatırlamıyosam 👍

Allahım ne çok hastalık görmüşüm çevremden en alengirlilerinden. Şimdi konulara yazdıkça farkediyorum 🤦🏼‍♀️

X