Anlaşmalı boşanmada maddi haklarım yardım lütfen!!!

at liberty

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2022
280
306
Merhabalar.Ben 16 yıllık evliyim 14 yaşında bir çocuğum var, çalışıyorum.Psikolojik şiddet, iletişim sorunu nedeniyle boşanmayı düşünüyorum.Bu evlilikte maddi, manevi çok fedakarlık yaptım.Haklarımı bilerek anlaşma yapmak istiyorum.Bu yüzden sorularım olacak.Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim -Boşanınca memleketime dönmeyi düşünüyorum ordaki liseler eğitim açısından çok iyi değil ve çocuğumun uyum sorunu yaşamasını istemiyorum .Bu nedenle seneye özel okula göndereceğim.Nafaka harici özel okul ücretinin yarısını babası ödemek zorunda mı? -Eşimin maaşı iyi nafaka ne kadar bağlanabilir? -Düğünde takılan altınları ev almak için satmıştık onları talep edebilir miyim. -Haziran ayında okullar kapanınca boşanmayı düşünüyorum.Bankada altın hesabımda bir miktar altınım var.Eşimin de bu hesaptan bilgisi var fakat miktarını daha az sanıyor.Ben bu hesaptaki parayı çeksem kendime mesela ziynet eşyası alsam hak iddia edebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim

Bunlar çok teknik konular. Avukata danışmanız gerekiyor. İnsanlar bunun için para alıyorlar.

X