Anlaşmalı boşanma davası

karamel2001

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2022
138
149
Merhabalar arkadaşlar. Geçen hafta eşimle anlaşmalı olarak boşandık. Dava açıldığı gün bile e devlet ve uyapta dava dosya bilgilerimde kızlık soyadım yazıyordu. Fakat bu akşam farkettim,evlilik soyadım yazıyor. Bunun kararla bir alakası olabilir mi? Dosya durumu karara çıkmış bu arada. Bir ara uyapa girdim. Allah korusun bir yere mi bastım karara itiraz mı gitti diyorum o yüzden korktum.

Daha dur bismillah yeni boşanmışsınız. 10 15 güne karar çıkıyor. İtiraza öyle gidilmez. Dilekçe verilir.

Merhabalar arkadaşlar. Geçen hafta eşimle anlaşmalı olarak boşandık. Dava açıldığı gün bile e devlet ve uyapta dava dosya bilgilerimde kızlık soyadım yazıyordu. Fakat bu akşam farkettim,evlilik soyadım yazıyor. Bunun kararla bir alakası olabilir mi? Dosya durumu karara çıkmış bu arada. Bir ara uyapa girdim. Allah korusun bir yere mi bastım karara itiraz mı gitti diyorum o yüzden korktum.
Dava dosya bilgilerine sehven kızlık soyadınızı yazmışlardır. Kararın tebliğini talep etmeniz gerek. Tebliğden sonra 2 hafta süre içerisinde istinafa başvurulmazsa da kesinleşir. Kesinleşme sonrasında nüfusa karar gönderilir.

X