Evlat Edinme Ankara koruyucu aile

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Devlette koruyucu aile olmak için müracaatınızdan sonra size sıra 9 ay gibi bir sürede geliyor.

Evlat edinmede 3-5 yılda ancak sıra geliyor büyük şehirlerde. Önceden sınırlandırılan 40 yaş sınırı son 2 yıldır kaldırıldı.

KORUYUCU ailede yaş sınırı 65.

Koruyucu aile bölümü ve evlat edinme bölümü aynı katta ... İki bölüme de uğrayıp detaylı bilgi edinebilirsiniz...

Koruyucu ailede devlet çocuğun bütün masraflarını kendi karşılıyor. Aylık ücret ve ayrıca ekstradan yılda 2 kere para ödemesi yapıyor size. Maddi hiç bir yükü olmuyor.
Eşim iyi maaşla çalışıyor bende öğretmenim ciddi ciddi düşünüyoruz

Ben 17 yılık evliyim cocugumz olmadi esimde bendede bir sorun yok ama allah nasip etmedi Evlatlık edinmek istiyorum ama şartlar ne bilmiyorum durumuzda iyi allaha şükürler olsun bize veriler mi bilmiyorum.🥺

Hi
Ben 17 yılık evliyim cocugumz olmadi esimde bendede bir sorun yok ama allah nasip etmedi Evlatlık edinmek istiyorum ama şartlar ne bilmiyorum durumuzda iyi allaha şükürler olsun bize veriler mi bilmiyorum.🥺
Hiç tüp bebek tedavisi gördünüz mü? Yaşınız 35 ise vaktiniz var daha. Evlatlık için sıra geç geliyormuş. Koruyucu aile olmak daha kolay.

X