-Anime Severler Buraya-

164377_vk_guilty.jpg

Vampire Knight'ı da bitirdim. Bolca atraksiyon beklerken bu kadar karamsar bir şeyle karşılaşmak beni çok şaşırttı ve biraz da altüst etti. :s Itazura na Kiss'le nasıl hayat bulduysam bununla da tam tersine enerjim tükendi resmen. Büyüleyici olduğu kadar boğucu bir havası da var. Atmosferi, renkleri fena etkiledi beni. Ve tabi ki karakterleri de... Müzikleri inanılmaz güzel. Ama 2. sezonu beğendiğimi söyleyemeyeceğim çünkü olayların gelişimini çok da etkileyici bulmadım. Zero ve Kaname'nin muhteşem görünüşleri ve o hüzünlü bakışları olmasa hiç beğenmeyecektim sanırım. Onların hatrına iyi ki izlemişim diyorum.

Son düzenleme:
Higashi No Eden'ı izledim. :))

Eden_Of_The_East.jpg

Tür :Aksiyon, Psikolojik, Romantizm, Bilim Kurgu
Bölüm : 11
Konusu : 22 Kasım 2010’da 10 füze Japonya’yı vurur. Ancak kimsenin hayatını kaybetmediği bu benzeri görülmemiş terörist saldırısı daha sonradan “Dikkatsiz Pazartesi” olarak anılmaya başlanacaktır ve bir süre sonra neredeyse herkes bu olayı unutur...

3 ay sonra, mezun olmak üzere olan Saki Morimi Amerika’ya geziye gider. Washington DC’de, Beyaz Saray’ın önündeyken başı beklenmedik bir belaya giren Saki, şans eseri kendi vatandaşlarından biri tarafından kurtarılır. Fakat kendisini Akira Takizawa olarak tanıtan bu genç tam bir muammadır: Hafızasını kaybetmiş, bir elinde tuttuğu silah ve diğer elindeki cep telefonu harici çıplaktır. Bu telefon ise dijital olarak tam 8,200,000,000 yen gibi bir paraya sahiptir.

higashi-no-eden-everybody.jpg

Çok güzeldi. :KK69::KK69: Kısacık geldi ama. Değişik bir tattı benim için.
Konusu da sürükleyici, merak uyandırıcı; çizimleri de çok çok güzel. Aksiyon ve gizem en ağır basan taraf olmakla birlikte çok az romantizm de var. Hiç göze sokulmadan, oldukça yalın bir şekilde...
Morimi ve Takisawa karakterlerine de bittim. :KK69::KK69::KK69::KK69:
Çok çookkk çokk sevimliler.
Higashi_no_eden.jpg

Ve bitiş şarkısını da muhteşem buldum. Sürekli dinliyorum. :97::97:

Son düzenleme:
Yaaa süper bir başlık!!! Daha yeni farkettim maalesef. Benim favorim de Death Note. Hem animesini izledim hem sinema filmini. Ama animesi çok daha güzel. İki günde izledim bu animeyi. Tam benim damak tadıma göre.:KK1::KK1::KK1: Buradaki tavsiyeler doğrultusunda yeni animelere yelken açacağım inşaallah. İlk sırada Full Metal Alchemist var. Teşekkürler başlık için...:KK64::KK64::KK64:

Yaaa süper bir başlık!!! Daha yeni farkettim maalesef. Benim favorim de Death Note. Hem animesini izledim hem sinema filmini. Ama animesi çok daha güzel. İki günde izledim bu animeyi. Tam benim damak tadıma göre.:KK1::KK1::KK1: Buradaki tavsiyeler doğrultusunda yeni animelere yelken açacağım inşaallah. İlk sırada Full Metal Alchemist var. Teşekkürler başlık için...:KK64::KK64::KK64:

Full metal alchemist in yeni çıkanını izlemeni öneririm çok daha sürükleyici çok daha güzel...
Ben eskisini de yenisini de izlemiştim gerçi... Yine otursam yine izlerim o derece keyifli bir anime..
Başlayınca bırakamayacaksın...

Kimi No Todoke'ye başlamıştım ama 4. bölümü izlemeden bıraktım. :s
Çok çocuksu buldum. Romantik anime izleyecek havamda değilim belki de... :s
Hoşuma gitmedi. :/

Yine de kazehaya'nın sevimliliğine pess diyorum. Çok çok çok tatlııı yahu. :KK69::KK69:

294961.jpg

kimi-ni-todoke-3-620x.jpg

Full metal alchemist in yeni çıkanını izlemeni öneririm çok daha sürükleyici çok daha güzel...
Ben eskisini de yenisini de izlemiştim gerçi... Yine otursam yine izlerim o derece keyifli bir anime..
Başlayınca bırakamayacaksın...

Eşim bu animeyi çok seviyor, döndürüp döndürüp izliyordu. O izlerken müziklerini duyardım süperdi. Sözüm var eşime o askerden gelene kadar izleyeceğim.En Büyük TÜRKİYE O zaman yeni çıkanı indireyim ben. Eminim çok keyiflidir. Teşekkür ederim tavsiyen için arkadaşım...:KK64:

insanda anime çizme sevdası başlatan bildiği birkaç kelimeyle japonca konuşma sevdasına düşürendir.

Böyle bir konu başlığı da var mıymış ya?
Severek bayılarak seyrederim, ama fazla da otaku mode takılan biri değilimdir. 70. animemi daha yeni izledim: whisper of the heart. Bu listede sailor moon, pokemon, digimon, tsubasa filan yok. Çocukken anime izleyip farkında olmadığım serileri dahil etmeyi doğru bulmadım.
Şu aralar dragonball ı izliyorum 38. bölümdeyim. Sardı bayağı, eski günleri yadediyorum. Son Goku :3 <3 eşşek sıpası ya.
Bu arada myanimelistiniz var mı? Varsa ekleşelim, birbirimizin listesini inceleyelim. Alın bu da benimki: http://myanimelist.net/profile/Marvelgirl
Ayrıca Kimi ni Todoke demiş arkadaşlar, ben o seriyi izlerken uyuyakaldım, bıraktım. Clannad da sarmadı, şu aralar sabırsızım, 3 bölüm izleyip beklemeye aldım.

Hortlatayım konuyu :) Animelere bayılırım. Ne zaman moralim düşse izlediğim de beni mutlu eder.

En sevdiğim animem Magi: The Kingdom of Magic. Bu anime aslında Magi: The Labyrinth of Magic'in 2. serisi fakat boynuz kulağı aşar derler ya öyle olmuş. İçin bol fantastik öge var. Arkadaşlık ve dostluk mükemmel işlenmiş, power up'lar yerinde olmuş, müzikler harika Shiro Sagisu sağ olsun. Ali baba, Alaaddin gibi tanıdık isimler var animede. Çok hafif romantizm var diyebiliriz shiplemeyi sevene. Mangasında daha yoğundu. Herkese öneririm mükemmel bir seri :halay:

Şu sıralar sezon animelerinden Reikenzan: Eichi e no Shikaku'yu seyrediyorum. 1. sezonuna göre çizimlerin kalitesi çok düşmüş ama hikaye güzel. Ben sanırım tarihi fanstastik hafif komedi seviyorum romantizmi de unutmamak lazım :KK36:

Burada başka bir anime severler var mı? :KK5:

Merhaba kızlar ben 80lerin ve 90ların animelerini izlemek istiyorum ama hiçbir yerde bulamıyorum. Fikriniz var mı nasıl bıulabilirim? Bir tek akage no anne var youtube da türkçe dublaj falan.. Mesela pollyanna, lady georgia (doğru mu yazdım bilmiyorum), marmalade boy vb. Bunları bulamıyorum..

Merhaba kızlar ben 80lerin ve 90ların animelerini izlemek istiyorum ama hiçbir yerde bulamıyorum. Fikriniz var mı nasıl bıulabilirim? Bir tek akage no anne var youtube da türkçe dublaj falan.. Mesela pollyanna, lady georgia (doğru mu yazdım bilmiyorum), marmalade boy vb. Bunları bulamıyorum..

marmaladeyi çevirmişlerdi bi dk........
buldum buyrun http://moonfansub.blogspot.com/2014/07/marmalade-boy.html

linke tıklayınca açılmıyor, kopyalayıp googleda aratın

pollyannayı bilmiyorum da lady georgianın animesinin çevirisi bitmediğinden yoktu ortamlarda. ama çizgi romanı yani mangası vardı ingilizce. sonunu merak ettiğimden bulup okumuştum, sonra pişman olduydum. hayatımda daha adi bir romantik hikaye görmedim desem yeri :/

marmaladeyi çevirmişlerdi bi dk........
buldum buyrun http://moonfansub.blogspot.com/2014/07/marmalade-boy.html

linke tıklayınca açılmıyor, kopyalayıp googleda aratın

pollyannayı bilmiyorum da lady georgianın animesinin çevirisi bitmediğinden yoktu ortamlarda. ama çizgi romanı yani mangası vardı ingilizce. sonunu merak ettiğimden bulup okumuştum, sonra pişman olduydum. hayatımda daha adi bir romantik hikaye görmedim desem yeri :/
Çok teşekkürler, su an mushisiyi izliyorum çok beğendim. Yeni bir anime ama Akabe no anne tarzı huzur dolu anime arayisindayim :21:

Seç beğen al:dondurma: Çok beğendim listeyi. Benim tarzıma uyabilecek bişeyler buldum canım gerçi afişe göre söylüyorum bunları ama şimdiden teşekkürler :KK200::KK200:
Ne demek canım ben teşekkür ederim :) İstediğin animeyi özelden bana sorabilirsin hiç sıkılmadan konusunu anlatırım kendimce güzel mi değil mi fikirlerimi söylerim :)

hortlatıyorummmm
gördüğüm kadarıyla en uzun sürmüş anime başlığı burası :rapci:
nerelerdesiniz animeci hatunlar gelin muhabbet edelim

ben şu an eski animelerden kamisama hajimemashitayı izliyorum ya siz? :eek:

En son izlediğim "Boku da ga inai machi" idi. Onun da üzerinden epey zaman geçti:KK43: Şimdi derslerle boğuşuyorum.
Polisiye ve gizem seveniniz varsa muhakkak izlesin.

Sıkı bir anime takipcisi değilim ama anime severim. Uzun yıllardır seyretmiyorum, orası da ayrı bir konu.

İlk üçüm;

1. Ruhların Kaçışı / Sen to Chihiro no kamikakushi (8.6)
2. Komşum Totoro / Tonari no Totoro (8.2)
3. Yürüyen Şato / Hauru no Ugoku Shiro (8.2)

İzlemek İçin Listemde Bekleyenler;

1- Prenses Mononoke

2- Gökteki Kale
3- Küçük Deniz Kızı Ponyo
4- Yerdeniz Öyküleri
5- Rüzgarlı Vadi
6- Küçük Cadı Kiki
7- Tepedeki Ev
8- Zamanda Sıçrayan Kız

X