K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Ani İsitme kaybi

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
361
360
Merhaba. Son günlerden işitme kaybım var . Zaten işitme sorunu çeken bir insandım ama durum gittikçe kötülesmeye basladi . Annemin babamın sesini rahatca duruyordum ama şimdi çok zor duruyorum. Doktor Oksibor verdi . 2 3 gündür onu kullanıyorum ama pek işe yaramadı. Randevu aldım doktora gideceğim yarın . Kulağımda herhangi bir ağrı sızı olmadı. Bir anda oldu sanki hersey. Tek korkum bunun kalıcı olması, gittikçe kötü oluyor gibi hissediyorum ve çok korkuyorum . Varmi böyle birsey yaşayan.

Geçmiş olsun. İyi bir kulak burun boğaz uzmanı ile görüşün. Bunun sebebi var mı ona bir baksınlar. Öncesinde de işitme ile ilgili sorununuz varmış tedavi edilmeyen enfeksiyon mu, ani şeker yükselmesi vs gibi etkenler mi?

Geçmiş olsun. İyi bir kulak burun boğaz uzmanı ile görüşün. Bunun sebebi var mı ona bir baksınlar. Öncesinde de işitme ile ilgili sorununuz varmış tedavi edilmeyen enfeksiyon mu, ani şeker yükselmesi vs gibi etkenler mi?
Benim sorunum doğuştan, genetik yani . Ama bir anda işitme seviyedi minimuma indi sanki...

Merhaba. Son günlerden işitme kaybım var . Zaten işitme sorunu çeken bir insandım ama durum gittikçe kötülesmeye basladi . Annemin babamın sesini rahatca duruyordum ama şimdi çok zor duruyorum. Doktor Oksibor verdi . 2 3 gündür onu kullanıyorum ama pek işe yaramadı. Randevu aldım doktora gideceğim yarın . Kulağımda herhangi bir ağrı sızı olmadı. Bir anda oldu sanki hersey. Tek korkum bunun kalıcı olması, gittikçe kötü oluyor gibi hissediyorum ve çok korkuyorum . Varmi böyle birsey yaşayan.
Bende koronadan sonra bunu. Aylarca yaşadım şuan daha iyiyim ama hala kısık sesle konusulani veya başka odada konuşulan şeyi duyamiyorum . Sadece mirilti halinde geliyor sesler

Bende de anı işitme kaybı oldu sağ kulağımda %30oraninda aksam yatarken burnun tıkandı sabah bir uyandim burnum acik ama kulağımda çınlama gibi sizi gibi bisi 3.dün doktora gittim kbb test yapıldı sebebsiz işitme kaybı dedi hormon ilacı verdi 5 günlük düzelmedi malesef

Bende de anı işitme kaybı oldu sağ kulağımda %30oraninda aksam yatarken burnun tıkandı sabah bir uyandim burnum acik ama kulağımda çınlama gibi sizi gibi bisi 3.dün doktora gittim kbb test yapıldı sebebsiz işitme kaybı dedi hormon ilacı verdi 5 günlük düzelmedi malesef
Merhaba benimde ani işitme kaybım oldu kulak çınlaması var geçti mi sizin acaba

Düzeldi mi acaba? Bende de başladı ve bir dakika bile durmuyor.

Merhaba benimde ani işitme kaybım oldu kulak çınlaması var geçti mi sizin acaba
Benim ilaç kullanırken oluyordu , etkisi geçince bitiyordu ama yaklaşık 4 gündür antibiyotik ilaçları kestim. Bu 4 günde her iki kulağım (özellikle sağ kulağımın çınlaması daha fazla) çınlaması 1 sn bile durmadı. Özellikle sabah uyanırken şiddetli zil sesi çıkar gibi kulağım çınlıyor. Doktora gittim. İşitme testine yolladı ama çınlamadan birşey duymadım ki. Doktor da araştırma hastanesine yönlendirdi başka testler Bugün 5.gun ve bu saatte onun sesiyle uyandım😥😥😥😥

X