analık raporundayken evlilik nedeniyle tazminat alanlar varmı?

bebekbeklemece

Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2023
327
356
30
25 haziran 2024 tarihinde evlilik nedeniyse fesih sürem doluyor. Fakat şuan hamileyim tahmini doğum 2 temmuz yani analık raporundayken evlilik nedeniyle fesih sürem doluyor. bazı sayfalarda raporluyken edilen istifa rapor bitimi sonrası işleme alınır yazıyor. öyle olursa evlilik tazminatı alma sürem doluyor aynı durumla karşılaşan veya bilgisi olan varmı

Raporluyken istifa edemezsiniz sisteme raporlu olarak işli çünkü. İstifa etmeniz için raporlu olmamanız, çalışıyor olarak gözükmeniz gerekiyor.

raporumun erken sonlandırılması için sgk ya dilekçe yazmam gerekli gibi bir bilgi buldum bunun bir yolu vardır bilginiz varmı peki
Hiç bilmiyorum onu. Ben çalıştığım şirkette personellerin devamlılıkları, izinleri ve raporlarıyla ilgileniyordum oradan biliyorum yani raporluyken istifa edilmeyeceğini. Analık izni diğer hastalık raporlarından farklı olduğu için belki de iptal edilebilir hiç bilmiyorum sgk ile bir görüşün isterseniz.

Hiç bilmiyorum onu. Ben çalıştığım şirkette personellerin devamlılıkları, izinleri ve raporlarıyla ilgileniyordum oradan biliyorum yani raporluyken istifa edilmeyeceğini. Analık izni diğer hastalık raporlarından farklı olduğu için belki de iptal edilebilir hiç bilmiyorum sgk ile bir görüşün isterseniz.
sgk ile görüştüğümde hiçbir dilekçe vs gerekmediğini analk raporu oldugu için direk istifa edebileceğimi söylediler ama güvenemiyorum çünkü 10 yıllık tazminatım var SGK ya bizzat gidip görüşme sağlamalıyım , çok teşekkür ederim sizede

sgk ile görüştüğümde hiçbir dilekçe vs gerekmediğini analk raporu oldugu için direk istifa edebileceğimi söylediler ama güvenemiyorum çünkü 10 yıllık tazminatım var SGK ya bizzat gidip görüşme sağlamalıyım , çok teşekkür ederim sizede
Rica ederim. Aslında şeyde yapabilirsiniz çalıştığınız iş yerinin insan kaynaklarıyla da bu konuyu konusabilirsiniz en net cevabı size onlar verecektir.

insan kaynaklar maalesef yok tek çalışan benim :) biraz sancılı bir süreç olucak vermek istemeyecekler o yüzden herşeyi sağlama almak istiyorum

25 haziran 2024 tarihinde evlilik nedeniyse fesih sürem doluyor. Fakat şuan hamileyim tahmini doğum 2 temmuz yani analık raporundayken evlilik nedeniyle fesih sürem doluyor. bazı sayfalarda raporluyken edilen istifa rapor bitimi sonrası işleme alınır yazıyor. öyle olursa evlilik tazminatı alma sürem doluyor aynı durumla karşılaşan veya bilgisi olan varmı
şu an raporlu musunuz? henüz daha gebeliğin başındasınız anladığım kadarıyla. siz evlilik sebebiyle haklı fesih yaptığınızı bildiren dilekçeyi verin hatta güvenmiyorsanız evrak kayıt numarası alabilir veya noterden gönderebilirsiniz. ama 10 yıllık kıdem için işveren sıkıntı çıkartabilir. biz genelde direkt arabuluculuğa başvuru ile başlatıyoruz süreci.

şu an raporlu musunuz? henüz daha gebeliğin başındasınız anladığım kadarıyla. siz evlilik sebebiyle haklı fesih yaptığınızı bildiren dilekçeyi verin hatta güvenmiyorsanız evrak kayıt numarası alabilir veya noterden gönderebilirsiniz. ama 10 yıllık kıdem için işveren sıkıntı çıkartabilir. biz genelde direkt arabuluculuğa başvuru ile başlatıyoruz süreci
evet henüz 2 aylık gebeyim. mayısta raporulu olacağım . herşey güvenle ilerlesede istifamı noter kanalıyla bildireceğim 7 gün içinde ücret talep edeceğim olmazsa arabulucuya başvuracağm . şuanki planım bu doğrumu ilerliyorum

evet şimdilik öyle görünüyor. ama iş arabuluculuga gelirse muhakkak bir avukatla gidin çünkü arabuluculuk tutanağından birşeyleri eksik yazdırırsanız bilmemenizden kaynaklı o tutanağa karşı itiraz yada dava açamıyorsunuz. o tutanağa bütün alacak kalemlerinizi açıklayıcı olarak tek tek yazdırmalısınız. kıdem tazminatı, fazla çalışma ücretleri, UBGT ödemeleri vs.

X