Amerika'da kadına garip yasak

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.879
29.955
60
Özgürlükler ülkesi Amerika'da 'duyup da inanmayacağınız' garip yasaklar var. Bunlardan bazıları komedi gibi...

İşte Amerika'da kadınlara yönelik ilginç yasaklar:

* Kentucky'de şişman kadınların mayo ile sahilde yürümelerine izin verilmiyor. Mayo ile yürümek isteyenler ise en az 2 polisin koruması ile bunu gerçekleştirebiliyorlar.

* Florida'da tanga tarzı bikini giyen kadınları ya hapis cezası ya da 500 dolarlık para cezası bekliyor.

* Missouri eyaletinde kadınların, çocukları ve hayvanları korkutacağı gerekçesiyle, şapka takmaları yasak.

-Aynı eyalette, gece yangın çıkarsa, gecelik veya sabahlık giyen kadınları itfaiyecilerin kurtarmaları da yasak kapsamında.

* Ohio'da kadınların rugan ayakkabı giymesine izin verilmiyor. Çünkü, rugan ayakkabı erkeklerin onları 'isterik' olarak değerlendirmelerine sebep olabiliyor

gerçekten ilginç yasaklarmış.özelliklede Aynı eyalette, gece yangın çıkarsa, gecelik veya sabahlık giyen kadınları itfaiyecilerin kurtarmaları da yasak kapsamında.kadın o anki korku ve telaşla giysilerini bulamazsa ölümemi terk edilecek yani:uhm:

elif ablacım seni uyarmak olurmu bilmiyorum ama bu konu verildi hemde ben vermiştim yani:)

sisman kadinlar amerikada mayoyla sahilde yuruyemicekse sahilde hic kadin kalmazki hepsi sisman bunlarin

X