Amerika şehirleri hakkında bilgisi olannnn.....

gzddmrlli

You can if you think you can
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
3.047
3.041
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim.Fakat site geneli BDV'de olduğu için,lütfen yardımcı cevapları alana kadar konumu taşımayınız... o_O

Eveeet,olayım tam olarak şu.Geçen sene Chicago'ya dil eğitimi için gitmiştim.Bir sürede kaldım.Hem dilimi daha da geliştirme hemde çok eğlenme fırsatı buldum.2016 yazı için tekrar gitmeye karar verdim fakat bu sefer Chicago değil.İkinci kez gitmişken bu seferde farklı bir yerinde olmak istiyorum.Ama hangi eyalet,hangi şehir güzeldir bilmiyorum.Amerika bilgim Chicago ile sınırlı.Aslında aklıma Miami geliyor ama gerçekten pek deniz,sahil insanı değilim.Daha şehirci bi yapım var.Denize girmeyi bile sevmiyorum Miami'de sahil kenti resmen.Gidipte sahilde denizde yaşamamakta anormal olur gibi geliyor.Çünkü orası hakkındada tek bildiğim bu.New York aklıma geldi,ama niyeyse orasıda pek cazip gelmiyor.Sebebini bilmiyorum içim ısınmadı.Ama bi bilgimde yok zaten yaşantısıyla ilgili.
O yüzden sorum şu,gittiğiniz gördüğünüz bölgeleri,şehirleri var mı? Şuraya git güzeldir diye önereceğiniz? Ve tabii Miami ve New York hakkında bilgileriniz varsa ekstradan onlarıda alabilirim.Pişman olmak istemiyorum açıkcası.o_O Her zaman gidilmiyor sonuçta:KK17:

Merak edenler için not: 2016 Yazı için şimdiden neden bunu düşünüyorum? Çünkü okul başvuru kayıtları,vize alma işlemlerine erken başlıyorum.Bunun başta indirimli okul ve uçk bileti fiyatları olmak üzere bir çok artısı daha var.Kararı verince işlemler için startıda vericem. Şimdiden teşekkürler:KK68:

he bak geçen yıl arkadaşım california da kalmıştı 9 ay. biraz pahalı ama yaşanılabilir diyordu.

Paran vasa güzel şehir bol. Amerika'da her şey paradır. Ben Florida ve California'yı beğendim. Ama ikisi de kıyı eyaleti. Ben deniz, sahil hastası olduğum için tam benlik. California güzel ama pahalı. Bir çok güzel şehir pahalı. Yani paradan bahsetmeden tavsiye vermek zor.

New York'a gidin tabii. Şehir insanıyım dediniz diye New York. Gitmek istediğiniz şehirleri Ekşisözlük'te vs aratın. Sayfalarca yazı yazmış insanlar.

cnm mississippi, houston alabama dan uzak dur oncelikle:) miamiden gecen ay geldim missisiippiye su an aklim hala orda. miami beach kenti evet ama hayat cok canli ocean drive, little havana oldukca canli bi yer. orlando (disney world icin) fort lauderdale (amerikanin venedigi denir), keywest (vazgecilmezimmmm)... oyle cok gezilecek tadina doyulamayacak yer varki..ayrica bahamalar' mexico vs icin cruise turlari elinin altinda ve fazla cazip fiyatli. tabi yasam biraz pahali miamide 3.29a aldigimiz benzini mississippiye girdigimiz anda 1.99a aldik ama cok asilmicak bi fark yok. baska sorularin olursa seve seve cevaplarim. simdiden iyieglenceler. (hi bide o miami beach hicte oyle cazip biyer degil:)

Bir sure new yorka 50 dk mesafede yasadim, new jersey de. Bence new york uzun sure yasamak icin fazla yorucu bir yer. Seviyorum ama yasamayi tercih etmezdim. Miami sahil insnani icin cok cok cooook guzel bence. Fakat florida da ilk tercih edecegim sehir o populer Miami degil de, Daytona beach olurdu. Ben bu yasimda emekli kafasina girdim, daha sessiz sakin biraz nostaljik yerleri seviyorum. Ama senin sevecegini sanmam, buyuk hareketli yerleri seviyorsun diye dusunuyorum. Ve eger yaz icin dusunuyorsun Florida dayanilmaz sicak oluyor. Benim tavsiyem Boston, ikinci tavsiyem de new jersey princeton olabilir. Buralari seversin diye dusunuyorum.

New jersey princeton i sevmeyebilirsin sen. Ama boston i bir dusun :)

Aaa resmen iyi hatırlattın tamamen unutmuştum ben New jersey'iiii...... Chicago'dan gelirken bir daha amerikaya gideceğim aklımda vardı ve New York'un kalabalığından şunundan bunundan hakkında çok kötü şeyler anlattılar.Güvenli olmadığıyla ilgili bir sürü hikaye dinlemiştim.Bu yüzdende bir dahaki gelişim için hem sakin olduğu için New Jersey olsun dedim,hemde yaşamak yerine günlük New York'a gidip gelinebiliceği için cazip bulmuştum.Kalabalıklarda gezmeyi severim ama yaşamayı sevmem.Kendimi güvende hissetmem gerekli huzurlu olmak için.O yüzden evet,tamamen aklımdan çıkmış bu.Ben New Jersey ilede bi ilgilenicem nasıl okullar varmış öğreneyim :) Çok teşekkürler.

New York'a gidin tabii. Şehir insanıyım dediniz diye New York. Gitmek istediğiniz şehirleri Ekşisözlük'te vs aratın. Sayfalarca yazı yazmış insanlar.

New York hakkında gidenlerden hiç iyi şeyler duymadım.Günlük gezmeyi tercih etmemin daha mantıklı olduğunu söylediler.Ulaşım için metro ağının yaygın olduğunu ama rayların üzerinden fareler gezdiğini metroların çok pis ve kötü olduğunu,zencilerin tehlikeli olaylarında çok olduğu bi bölge olduğundan bahsedildi.Ben her ne kadar Manhattan bölgesinde okul bulmuş olsamda,ve hatta muhtemelen o bölgedede konaklayacak olsamda,mutlaka deli gibi gezicem gitmişken bir çok yerini görmek istiyorum.Ve bu süreçtede korkudan ölmek istemiyorum :))))))))

Paran vasa güzel şehir bol. Amerika'da her şey paradır. Ben Florida ve California'yı beğendim. Ama ikisi de kıyı eyaleti. Ben deniz, sahil hastası olduğum için tam benlik. California güzel ama pahalı. Bir çok güzel şehir pahalı. Yani paradan bahsetmeden tavsiye vermek zor.

Maddi açıdan pek problemim yok çok şükür.Zaten kalıcağım süre en fazla eylülden kasım 1'e kadar olucağı için,rahat davranabilicem maddi anlamda.Sadece New Yorktan kötü bahsedildiği için Miami'dede sürekli ispanyolca konuşulduğu için ve tabiiki bende başka bir şehir hakkında bilgi edinemediğim için kararsız kaldım.Gerçi NY hakkında anlatılanlarda sadece efsanedir abartıdır bilemiyorum.Ama ben Chicago'da hiç sorun yaşamadım.Rahatsız olucağım bi olayla bile karşılaşmadım bu yüzden yine böyle bi şehir istiyorum.

X