Alkalen reflü gastrit ( safra reflusu)

Evet benım ekşime, gaz, bulanıyordu açken falan da ben şimdi inanın başka bşyle uğraşmaya başladım agız yaraları aşırı sonra unuttum mideyi şimdi ona odaklandım, başka bşye yönelince orayı unutuyorsun😃😃😃
Kötü bir durum yarın kontrolüm var cumartesi farklı bir doktora gidicem bunun dö meester swicth diye bir ameliyatı var onun için görüşücem

Merhaba arkadaşlar banada bugün safra reflüsü teşhisi kondu özellikle sabahları canımdan bezdiren bir mide bulantısıyla kalkıyorum sebebi buymuş ursactive diye bir ilaç verdi sizde durumlar nasıl yaptığınız şeyler var mı iyi gelen
Ben mart ayindan beridir ugrasiyorum.bana etki etmedi kullandiginiz ilac.simdi gunde 4 kez gavisgon iciyorum mide koruyucuyla.zor bir surec.surekli agza gelen gaz ve mideden gaz sesleri oluyor

Ben mart ayindan beridir ugrasiyorum.bana etki etmedi kullandiginiz ilac.simdi gunde 4 kez gavisgon iciyorum mide koruyucuyla.zor bir surec.surekli agza gelen gaz ve mideden gaz sesleri oluyor
Evet gerçekten zor sizde mide bulantısı oluyormu bende özellikle sabahları olan bir bulantı var

Kötü bir durum yarın kontrolüm var cumartesi farklı bir doktora gidicem bunun dö meester swicth diye bir ameliyatı var onun için görüşücem
Bu ameliyat hiç önerilmiyor ve çok riskliymş yabancı forumlardan da arastırma yapın. Facebookda bile reflux support die bir grup var

Naptiniz ne durumdasiniz ayni teshis var bendede bende surekli gaz baski goguste gegiriyorum yine doluyor gaz naptiniz bi yontem bulabildiniz mi acaba

Merhaba yeni kolesistektomi oldum, ameliyat ertesi gün midemden şıkır şıkır ses geldi.Yogurt çorbası nı kesip katı yiyince azaldı.Akşamları midemde sertlik ve saati belli olmayan guruldama sesleri kesin alkalen reflü müdür sizce, özellikle safra kesesi aldıranlara soruyorum ama diğer arkadaşlar da fikir yazabilir tesekkur ederim

Merhaba sizde sadede mide e ve şişkinlik öi var bende de var da ,sadece bu iki bulgu alkalen reflüyü ispat eder mi, bende safra kesemi yeni aldırdım, bu arada siz nasılsınız

Merhaba arkadaşlar ,benim de midem de safra bulundu ve ben 30 yaşındayım. Doktor bana sadece üç senede bir endoskopi yaptırmamı söyledi. Bir de ailemde mide kanseri olup olmadığını sordu. İlacı ben sordum da söyledi hatta. Sadece gaviskon şurup içebilirmişim, mide koruyucu hapı içmemem lazımmış. Sizlere sormak istediğim sizler nasıl besleniyorsunuz? Doktor bana sadece yumurta ve kızartma yeme dedi. Ama mesela kahve içince midem rahatsız oluyor. Bir de sanki bu mide ağrısı bel ve sırtıma vuruyor sizlerde de böyle belirti var mı?. Kahve ve yumurtayı bırakınca ağrılarım geçti . Hafif bir mide ağrısı baki bir vaziyette ama . Tatlı yiyince de midem raharsız oluyor .İnternette soğan sarımsak baklagil domates vs bir çok şeyin zararlı olduğu yazıyor . Uyguladığınız bir diyet var mı acaba .Bir de benim safra kesem filan alınmadı ya da saframda çamur filanda yok neden böyle oldu altta yatan başka bir hastalık yapmıyordur umarım. bir de çok afedersiniz dışkı rengim böyle kil gibiydi sonra da yeşil filan oldu ama şimdi düzelmiş vaziyette sanırım. Sizde de böyle belirtiler oldu mu?

X