Aşılama Alama

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
evet mehay, ilk aşılamam tutmuştu. 2. tutmadı. 3, tuttu 4 ve 5 tutmadı 6. tuttu. yani bir sıralama yok. arkadaşlar bizler gibi problemli çiftlerin(infertilite açısından) 1 ayda gebe kalma şansı %2. sağlıklı normal bir çiftin %25. aşılama ile normal bir çiftin gebelik şansı elde ediliyor. bence aşılama ile gebelik ihtimali hiç az değil. ve de çok zor bir işlem değil. yani direk tüp bebek denendiğinde tutmazsa ondan öte bir şey kalmıyor. hiç olmazsa aşılamadan sonra bir ümit daha oluyor. çok uzattım ama zaten dr. un ümidi yoksa aşılamadan hemen tüp bebek deneyelim diyor.

hepinize sağlıklı gebelikler dilerim.

evet mehay, ilk aşılamam tutmuştu. 2. tutmadı. 3, tuttu 4 ve 5 tutmadı 6. tuttu. yani bir sıralama yok. arkadaşlar bizler gibi problemli çiftlerin(infertilite açısından) 1 ayda gebe kalma şansı %2. sağlıklı normal bir çiftin %25. aşılama ile normal bir çiftin gebelik şansı elde ediliyor. bence aşılama ile gebelik ihtimali hiç az değil. ve de çok zor bir işlem değil. yani direk tüp bebek denendiğinde tutmazsa ondan öte bir şey kalmıyor. hiç olmazsa aşılamadan sonra bir ümit daha oluyor. çok uzattım ama zaten dr. un ümidi yoksa aşılamadan hemen tüp bebek deneyelim diyor.

hepinize sağlıklı gebelikler dilerim.

canim oncelikle yanitladigin icin tesekkurler... kesinlikle sana katiliyorum kismet isi olmayacak diye bisey yok ama ihtimal acisindanda oldukca dusuk asilamayla hamile kalma benim ilk asilamada rahim girisinde yapisiklik olmus acarken kanattilar acaba o yuzden olmamis olabilirmi bu sefer bir sorun olmadi ve hic acimadi gecen ay islem bittikten sonra zor yurudum cok agrim vardi!!!oysaki oldukca basit bir islem sukurler olsun bu ay rahatlikla yapildi ilk gun agrim vardi (yani dun) ama bugun iyiyima.s.

infertilite için istanbul ya da ankarada iyi bir hastane bilen varmı

ben de 1.aşılamayı yaptırdım. sonuç negatif. bu ay 2.aşılamayı yaptırıcaz. yalnız benim doktorum, sadece klomen kullandırıyor.çatlatma iğnesini tavsiye etmiyor. çünkü yumurta gereğinden fazla büyürmüş iğnelerle.ben nezaman çatladığını hissediyorum. o gün kasıklarıma ağrı giriyor. aynı gün veya ertesi gün aşılama yapılıyor.inşallah bu ay tutar.

Benimde Aşilama Yaptirmam Lazim Bende Inanamiyorum Herzaman Aklimda şu Var Ya Tutmazsa Inşallah Rabbim Hepimize Hayirli Evlatkar Nasip Etsin........

amin canim hayirlisi ama bence bir kerede olmassa 2. asilamayi hic denemeden para biriktirip tup bebek yapmaya bak vakit ve para kaybi oluyor cunku

merhaba dr um bana gonal f 450 verdi fakat bunun için adetin 2.günü gel dedi ultrasonla bakıcam dedi alttan mı yoksa karından mı ultrason çekicek bana cevep yazarsanız çok sevinirim

canım rahim içi ultrasonla yumurtalarına bakacaktır. ben 2 kez aşılama yaptırdım ikisininde bütün muayenelerinde yumurta takibi için rahim içi ultrasonla bakıldı.

o döllenmeyen yumurtalar kist oluşturabileceği için bence

ben de aşılama yaptırdım.bekliyorum bakalaım ne olacak

cevap yazdıgınız için teşekkür ederim umarım herkesin gönlüne göre herşey olur

X