Ailem mesleğinden dolayı istemiyor

belirtmekistemiyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2024
5
0
23
Bu konuyu hangi başlığa açsam bilemedim aslında, direkt konuya gireyim bakın ben biriyle birlikteyim Allah var bu devirde gerçekten zor bulunacak biri kısacası ruhumuz kafa yapımız uyuşuyor. Anneme bu konuyu açtım annem asla dedi hala da asla diyor görüştüğüm kişinin mesleğinden dolayı kabul etmiyor. Kendisi askeri personel evet çok zordur eminim ki asker eşi olmak ama ben düşündüm her şeyi ve göze de aldım. Annem dinlemiyor ısrarla hayır bu iş olmayacak diyor ne yapsam bilmiyorum sizlerin fikrini istiyorum sadece.

Bu konuyu hangi başlığa açsam bilemedim aslında, direkt konuya gireyim bakın ben biriyle birlikteyim Allah var bu devirde gerçekten zor bulunacak biri kısacası ruhumuz kafa yapımız uyuşuyor. Anneme bu konuyu açtım annem asla dedi hala da asla diyor görüştüğüm kişinin mesleğinden dolayı kabul etmiyor. Kendisi askeri personel evet çok zordur eminim ki asker eşi olmak ama ben düşündüm her şeyi ve göze de aldım. Annem dinlemiyor ısrarla hayır bu iş olmayacak diyor ne yapsam bilmiyorum sizlerin fikrini istiyorum sadece.
Sırf asker olduğu için mi istemiyor annen,yada farklı bir sebebimi var.

İsteme vs olmadan görüştüğünüz kişi bir gelip tanışacak, sonra aileniz izin verirse ailesi ile tanışacaklar. Ailen de uygun görürse araştırıp ikna olursa isteme kısmı olacak.. diğer türlü sen görmedikleri birinin iyi olduğuna dair aileni ikna edemezsin. Ailen de haklı kendi açısından..

İsteme vs olmadan eşiniz bir gelip tanışacak, sonra aileniz izin verirse ailesi ile tanışacaklar. Ailen de uygun görürse araştırıp ikna olursa isteme kısmı olacak.. diğer türlü sen görmedikleri birinin iyi olduğuna dair aileni ikna edemezsin. Ailen de haklı kendi açısından..
Tabi ki onlara da hak veriyorum, ki görüştüğüm genç eğer sınır veya sınır dışı görev çıkarsa bizim için bırakırım diyor. Annem kesinlikle görüşmeyi kabul etmiyor ne telefon ile ne de yüz yüze hicbir şekilde kabul etmiyor. Ben çok seviyorum diye ısrar ettiğim için şiddet dahi gördüm bu yaşımda.

Tabi ki onlara da hak veriyorum, ki görüştüğüm genç eğer sınır veya sınır dışı görev çıkarsa bizim için bırakırım diyor. Annem kesinlikle görüşmeyi kabul etmiyor ne telefon ile ne de yüz yüze hicbir şekilde kabul etmiyor. Ben çok seviyorum diye ısrar ettiğim için şiddet dahi gördüm bu yaşımda.
Yaşınız kaç? Ve mesleğiniz var mı?
Sınır dışı görev çıkınca işi bıraktığında evi nasıl geçindireceksiniz? Severken insanın gözüne bu detaylar gelmiyor ama biz karı koca çalışıyoruz düğün masrafı ev masrafı kendi masrafımız derken hadi gençlik ile bie şeyler istiyor insanın gönlü gerçekten çark zor dönüyor. Hele bir de bebek olursa işler çok karışıyor
Sizle iletişim şekilleri ailenizin Yanlış ama iki tarafla da aranı bozmadan yapman gerekiyor. Ailen arkadanda durmadığında evlenince bir sorun olduğunda yalnız kalırsın

Yaşınız kaç? Ve mesleğiniz var mı?
Sınır dışı görev çıkınca işi bıraktığında evi nasıl geçindireceksiniz? Severken insanın gözüne bu detaylar gelmiyor ama biz karı koca çalışıyoruz düğün masrafı ev masrafı kendi masrafımız derken hadi gençlik ile bie şeyler istiyor insanın gönlü gerçekten çark zor dönüyor. Hele bir de bebek olursa işler çok karışıyor
Sizle iletişim şekilleri ailenizin Yanlış ama iki tarafla da aranı bozmadan yapman gerekiyor. Ailen arkadanda durmadığında evlenince bir sorun olduğunda yalnız kalırsın
Bıraktıktan sonrasını düşündük açık bir kapımız var ki böyle konuşabiliyorum. 24 yaşındayım kpss surecindeyim. Maddi bir sıkıntı yok tek sorun ailemin karşı olması. Ev de araba da iş de her şey hazır.

Bıraktıktan sonrasını düşündük açık bir kapımız var ki böyle konuşabiliyorum. 24 yaşındayım kpss surecindeyim. Maddi bir sıkıntı yok tek sorun ailemin karşı olması. Ev de araba da iş de her şey hazır.
Şimdiiii karşı tarafı tanıdığına inanıyor isen, mal mülk kendi üstüne ise sorun yok 😅 Dünya kötü biliyorsun.. kpss sürecini atlatıp evlenmen mantıklı olan, ama koşa koşa hemen evlenmeni ben tavsiye etmem :) ben biraz paramı yiyip keyfini sürmek isterdim şahsen :)
Evlenme kısmına gelince ailen ister istemez hayat tecrübeleri var, hatalı da düşündükleri husus olabilir. Şiddet olayını tasvip etmiyorum 24 yaşında bir birey olarak hoş olmamış yaşadığın.
Birincisi karşı tarafa bu karşı gelişi anlatmaman lazım ki ailene cephe almasın ola ki evlenirsen yarın onlar bana bunu dedi der uzak durur ailenden..
İkincisi arada kaldığın için acayip hırpalanacaksın psikolojik olarak..
Üçüncüsü kesinlikle aileni silme kim için olursa olsun. Burda yazıları okursun veya etrafında duyarsın bir kadının arkasında ailesi durmadığında evlenen kadınların yüzüne ilk vurulan şey bu ve her zaman işler güllük gülistanlık gitmiyor, nasıl olsa kimsesi yok bir yere gidemez algısı insanı çok değiştirebiliyor.. orta yolu bulmak zorundasın maalesef

X