Saç Kesim Şekilleri Afrika örgüsü

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

Duyguyilmaz001

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2017
4
1
24
Kizlar size bir soru sormak istiyorum. 10 gün önce afrika örgüsü yaptırdım sentetik sac ile kendi sacinizi dipten birlestirerek öruyorlar . Ancak 7 saatte bitmesi gereken orgum 14 saat gibi bir süre sürdü ki daha da bitmemisti . Kuafor arkadas biraz agrasifdi . E haliyle 14 saat oturuyorum ben orada benimde sinirlerim gerilmisti oflayip puflamaya baslayinca benim 10 dk molaya ihtiyacim var dedi ve gitti . Bende dayanamayip biraktim . Uclari birlestirmemisti henuz ertesi gun baska bir kuafore sorarak uclarini kapattim . Ancak suan cok kabarik ve sert ne yapmaliyim bir bilginiz varmi ? Simdidrn tesekkur ederim

merhaba öncelikle ben 3 kez ördürdüm saçlarımı ve devamlı ersin köse salonda ördürüyorum istanbul şişlide aldığım bilglere göre yanılmıyorsam ince örgü modeli okadar uzun saat sürmekte kalın örgü daha kısa sürüyor standart ördürüyorum ben minimum 5 saat çok mola veriyorsam 6 7 saat sürüyor birazda bana bağlı yanı :)) ördürdüğünüz yere gidip şikayetinizi belirtseydiniz keşke

Bende ersinkosede yaptırdım hiç böyle birseyle karşılaşmadım açıkçası bu Tur işlemlerde bence çok iyi araştırıp profesyonel yerlerde yaptirmalisiniz ben çok araştırarak dediğim salonu buldum memnunum

Bende ersinkosede yaptırdım hiç böyle birseyle karşılaşmadım açıkçası bu Tur işlemlerde bence çok iyi araştırıp profesyonel yerlerde yaptirmalisiniz ben çok araştırarak dediğim salonu buldum memnunum

Ersin köseden hiç memnun kalmadım. Bu gün hatta aradım telefonlara dahi cevap vermeyen, işsizlikten internette kendi adına hesaplar açıp reklam yapan bir ekibi var....

merhaba arkadaşlar bende bu işi yıllardır yapıyorum bir ekibim yok tek başıma yapıyorum 2009 2010 dan beri kendimi çok iyi geliştirdiğimi düşünüyorum adım Senem hesabım ... çalışmalarımı inceleyebilirsiniz

ortalama 5-8 saat arası sürüyor ben saç ve kafa yapısına göre yapıyorum saça asla zarsr vermiyor yanlış ve bilmeyen kişilere giderseniz saç kıran bile olabilirsiniz saç bu çok önemli çünkü türk saç yapısı ile siyahi arkadaşlarımızın saçları aynı değil onların cilttleri bile çok sağlam bizimkiler hassas

Son düzenleyen: Moderatör:
O yüzden araştırıp gidip saçlarınızı emanet edin ördüreceğiniz kişilere öyle durumlardada söyleyin şikayetlerinizi bildirin iyi günler ☺️

Oouuuu reklam mekan buralar bir karışmış :))
Bende tecrübemi yazayım madem,Afrika örgüsü yaptıracak arkadaşlara Bilgi olsun. Gerçek tecrübe okusunlar :))
Uzun araştırmalarım sonucu bende ilk 28 Ekimde ince Afrika örgüsü yaptırmıştım . Mecidiyeköy’de Ersin Köse de. İkinci haftada ön Kısım’lar çok aşşagı gelmişti ve oldukça rahatsız etmişti. Kopan ve içeride kalan saçların dipleri de beyaz beyaz çok kötü görünüyordu. Aradım,rica ettim. Düzeltme işlemi için seslediler ve ücretsiz ön kısımları açıp tekrar ördüler.
Bu işlemden Sonra saçı haftada iki üç kez yıkamayı öneriyorlar . Şampuan olarakta kepek ve kaşıntı giderici kremsiz şampuan kullanıyorsunuz zaten. Ben zorluk yaşamadım. Yıkamasıda öyle zor olmuyor,yıka çık,yat kalk hep süper görünüyorsun :)) Fön yok,şekillendirme Yok,boya da olmuyor bir süre ,saç kendi yağı ile dinlenip kendine geliyor. Saçın uzamasına göre üç dört ay kullanan varmış. Ben ilk örgümü üç ay kullandım. Kendi saçımın dip rengine yakın bir ton da kullandığımız için rahatsız etmedi fazla. Ama örgüler aşşagı indikçe ve kopan saçların dipleri beyaz beyaz göründükçe kötü görüntü oluyor evet...Üç ay idare ettim,sonra kendimiz evde açtık saçları. Saçlara zarar vermiyor bence. Aksine besleniyor,işlemlerden uzak kalıp dinleniyor... Yapımı uzun sürüyor,heleki inçe örgü olursa. Öğlen saat 3 de başlanmıştı,iki kişi ördü. Gece 1 de falan çıkmıştık :)) O yüzden sabah erken saatte gidip yaptırmak daha iyi :KK66:
İki hafta önce tekrar yaptırdım. Bu sefer daha açık renk tercih ettim. Ombreli sarı tonları.. Ama bu sefer erkenden indi örgüler maalesef :KK43: Aradım söyledim,fotoğraf atmamı istediler. Attım... cevap bekliyorum. Bence komple yenilenmesi gerek ama ne derler bilemiyorum...
Sorularınız olursa cevaplarım,sürecimi yazacağım merak eden olursa :)

P90202-212944.jpg
Arkadaşlar ben yaptırdım bele kadar 90 cm. İlk birkaç gün sızlasada heycanlı ve güzel. Bu 4.günüm, artık alışmıştım.İstanbul kurtuluşta nijeryalı bir kuaför var sadece örgü yapıyor. 10 saat sürdü. Ama 10 gün dayanabildim.
1. Naylon olduğu için enseden itibaren isilik gibi sivilcile yapmaya başladı
2. Okadar dipten ve sıkı ördülerki 3 gün ağlayarak uyudum anca alıştı
3. Kafam çok ağır olduğu için boyun va kafam ağrıdı
4. Yıkarken ağırlaştığı için omuzlarıma alıp yıkadım, kuruması uzun sürdü ve kaşına kaşına yıkandım hep sızladı
5. 10.gün açtığımda 4 saat kadar sürdü ve örülüyken 3 kez yıkamama rağmen açtığımda katı yağ sürmüşüm gibi yağlıydı
6. Duşa girince intihar edicektim, lösemi gibi tutam tutam saç geldi elime, 10 günde katliam gibi bukadar asla dökülmemeli, dökülmüyodu da zaten
7. Ördükten sonra düzeltme diye makasla kesiyolar ördüklerinin etrafından çıkan saçları, meğer onlar bizim ara ara kırpılan orjinal saçlarımızmış açınca saçma kırpık boyları görünce farkettim.dün saçlarımı kestirdim, bidaha tövbe.
Benim birebir tanıdığım bir arkadaş yaptırmıştı ama o az kalın twist yaptırmıştı ve çok gevşek, boyu omuzların az altındaydı. Benimki kadar zarar görmediğini söyledi 1.5 ay durdu saçında. Ya onun saçlar zaten çok dökülüyodu, farketmedi, yada onunki gevşek bükülmüş ve kısa twist olduğu için benimki kadar yıpratmadı bilmiyorum.
Yorumlara aldanmayın, 850 tl resmen çöpe gitti.
Saçkarımın dökülmesi tam 8 gün sürdü ve sadece bebe şampuanı kullandım, aktardan saf argan ve soğuk sıkım çörek otu ile aloevera karıştırıp taradım. çünkü kafam hep sızlıyodu ve seyrelmiş saçlarım. Sakın yaptırmayın. Sakın. Lütfen yaptırmayın yazık..

Eki Görüntüle 2236933 Arkadaşlar ben yaptırdım bele kadar 90 cm. İlk birkaç gün sızlasada heycanlı ve güzel. Bu 4.günüm, artık alışmıştım.İstanbul kurtuluşta nijeryalı bir kuaför var sadece örgü yapıyor. 10 saat sürdü. Ama 10 gün dayanabildim.
1. Naylon olduğu için enseden itibaren isilik gibi sivilcile yapmaya başladı
2. Okadar dipten ve sıkı ördülerki 3 gün ağlayarak uyudum anca alıştı
3. Kafam çok ağır olduğu için boyun va kafam ağrıdı
4. Yıkarken ağırlaştığı için omuzlarıma alıp yıkadım, kuruması uzun sürdü ve kaşına kaşına yıkandım hep sızladı
5. 10.gün açtığımda 4 saat kadar sürdü ve örülüyken 3 kez yıkamama rağmen açtığımda katı yağ sürmüşüm gibi yağlıydı
6. Duşa girince intihar edicektim, lösemi gibi tutam tutam saç geldi elime, 10 günde katliam gibi bukadar asla dökülmemeli, dökülmüyodu da zaten
7. Ördükten sonra düzeltme diye makasla kesiyolar ördüklerinin etrafından çıkan saçları, meğer onlar bizim ara ara kırpılan orjinal saçlarımızmış açınca saçma kırpık boyları görünce farkettim.dün saçlarımı kestirdim, bidaha tövbe.
Benim birebir tanıdığım bir arkadaş yaptırmıştı ama o az kalın twist yaptırmıştı ve çok gevşek, boyu omuzların az altındaydı. Benimki kadar zarar görmediğini söyledi 1.5 ay durdu saçında. Ya onun saçlar zaten çok dökülüyodu, farketmedi, yada onunki gevşek bükülmüş ve kısa twist olduğu için benimki kadar yıpratmadı bilmiyorum.
Yorumlara aldanmayın, 850 tl resmen çöpe gitti.
Saçkarımın dökülmesi tam 8 gün sürdü ve sadece bebe şampuanı kullandım, aktardan saf argan ve soğuk sıkım çörek otu ile aloevera karıştırıp taradım. çünkü kafam hep sızlıyodu ve seyrelmiş saçlarım. Sakın yaptırmayın. Sakın. Lütfen yaptırmayın yazık..
Merhaba canım çok geçmiş olsun öncelikle. Bu örgü çok hoşuma gidiyor ama benim saçlarım kısa omuzda. İllaki altına saç ekleyip uzatarak mi yapılıyor yani sırf kendi saçıma omza kadar yapmazlar mi

Merhaba canım çok geçmiş olsun öncelikle. Bu örgü çok hoşuma gidiyor ama benim saçlarım kısa omuzda. İllaki altına saç ekleyip uzatarak mi yapılıyor yani sırf kendi saçıma omza kadar yapmazlar mi
canım yaparlar ama o paraya yazık.. saçına da yazık... saçımın dökülmesi nasıl urdu onu da anlatayım, bir ara ilgili forumda da yazıcam. 8 gün bakım yaptım falan ama beni tatmin etmedi, ben ağlarken babamın söylemi üzerine 1 avuç keten tohumunu suda kaynattım ve sıktım. sümüksü bi yapısı var. içine E vitamini ampul, gıda takviyesi olan acd ve azıcık kendim bizzat sıktırdığım tatlı badem yağından karıştırdım. şırıngayla dipten sıkarak yedire yedire uyguladım az miktarda,sakın çok çok değil , sonra vıcık vıcık olur. Bu yağı aktardan almayın, alın 1 kg yeni mahsul taze kayısı çekirdeğini gidin sıkım yapan biyere verin sıktırın 10 tl bişey alırlar. aktarda satılanlar bildiğin yalan dolan sıvı yağlar. sıktırınca farkı görüceksiniz, hafif kremsi, krem rengi bir sıvı çıkıyor. 1 hafta, sadece vallahi 1 hafta sonra o tarakta 3-5 tel var yada yok bitti, eskisi gibi bile dökülmüyor saçım. ve jöle gibi saçın şeklini tutuyor. o günden bu güne de jöle olarak hala kullanıyorum, saçımda dökülme sıfır !
Bilirsiniz keten tohumu "omega-3 yağ asitleri ve lignanlar bakımından zengindirler. Bu tohumlarda bulunan mineraller arasında tiyamin, manganez ve magnezyum bulunur. Bunlar ayrıca zengin bir C vitamini ve B6 kaynağı, kalsiyum, demir, potasyum ve sodyumdur." (alıntıdır) Al aktardan, hiç bir pahallı kür, serum vb ye gerek yok. hepsini toplasan 20 tl. Ünlü bir doktorun dökülme karşıtı olan seti 3000 tl. kendisine mail atıcam, ben size bu uygulamayı vereyim, siz insanların cebindeki parayı rahat bırakın :-)

Son düzenleme:
Merhaba ben 4 gün önce yaptırdım afrika örgüsü ilk yıkamayı şimdi yaptım saç diplerim acayip kepek oldu çok iğrenç görünüyo örgülerimide çok beğeniyorum var mı bir formülü ne yapmam lazım

Mrb ben de yaptıralı 3 gün oldu çok zormuş saç diplerim sivilcelendi kepeklendi başum da çok ağrıyor ne zaman normsle dönüyor acaba

Mrb ben de yaptıralı 3 gün oldu çok zormuş saç diplerim sivilcelendi kepeklendi başum da çok ağrıyor ne zaman normsle dönüyor acaba
Benim orgulerimle 3.ayim keşke hiç bozulmasa diyorum ancak diplerim uzadı artık malesef 😏 mentollü şampuan kullanın kızlar ilk zamanlar diplerde hassasiyet oluyor zamanla geçiyor uzadıkça saç birde şampuanı sulandırıp bir kapta öyle yıkayın haftada iki sefer yeterli oluyor şampuanı arindaramazsaniz kepeklenme oluyor maalesef

Benim 3. Afrika örgüsü kullanışım ve örgü kullanmak zor diyenlere çok şaşırıyorum. Bence yapılan yer ile alakalı. Ucuz olsun diye merdiven altı yerlere gitmeyin arkadaşlar.
Saçınızı az yıkayın ve mentollü şampuan kullanın. Dünyanın en rahat ve havalı saçı bence. Ben İstanbul da yaptırıyorum ve çok memnunum. Mutlaka iletişime geçin
internet adresleri:

Son düzenleyen: Moderatör:
X