Acilll yardım ne olur

remir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
508
-3
29
Kızlar benim kullanmadığım bi telefonum vardı birine sattım onu imeilini kendi telefonuna geçirdi bende güvenemedim mesela telefoncuya gitse imeiden benim eski mesajlarımı telefonumun içindeki bilgileri çıkarttırabilir mi

Cikarabilir diye biliyorumm

Telefoncuya sordum imeiden bişe çıkaramaz dedi imeiden instagramdaki ve facedeki yazışmalar çıkarabilrlermi sence neye dayanarak söylüyorsun
Bir telefon asla tam olarak sifirlanmiyor. Isini cok iyi yapan ve bilgisayar islerinden anlayanlar cok ileri boyuttaki seylere erisebiliyorlar. Tabi telefon oyle insanlarin eline gecerse.

Kim neden çıkarsın ki
Sizi tanıyan biri mi satın aldı telefonu yüksek ihtimal hayır
Bence ne tür manyaklar var bilemem ama kimse bununla uğraşmaz
Dahası bence çıkaramazlar ben kendi konuşmalarımı silmiştim geri getirmek için uğraştım bir yol bulamamıştım

Bir telefon asla tam olarak sifirlanmiyor. Isini cok iyi yapan ve bilgisayar islerinden anlayanlar cok ileri boyuttaki seylere erisebiliyorlar. Tabi telefon oyle insanlarin eline gecerse.
Evet oda vaar dimi onlarda hacker falan oluyor peki ya instagramda silinen mesajlarıdamıwgeir ge
Kim neden çıkarsın ki
Sizi tanıyan biri mi satın aldı telefonu yüksek ihtimal hayır
Bence ne tür manyaklar var bilemem ama kimse bununla uğraşmaz
Dahası bence çıkaramazlar ben kendi konuşmalarımı silmiştim geri getirmek için uğraştım bir yol bulamamıştım
nerdeki konuşmaları

Kardeşim, bak mesaj falan bir şey çıkmaz ama IMEI üzerine aldırmak falan ciddi bir suç tamam mı? Daha önceki konuna da yazdım, IMEI her telefona özel olarak verilir. IMEI telefonun kimliğidir. Şimdi bu sattığın telefonu bu sefer de başkası alsa ve adam IMEI sorgulatsa senin telefon kaçak gözükür, başın belaya girer. Git önce bu işlerden anlayan bir telefoncuya danış de abi ben böyle böyle bir saçmalık yaptım başım belaya girer mi ne yapmalıyım falan, ona göre git Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu'na başvuruda bulun IMEI iptali falan bir şeyler yapsınlar.

Kardeşim, bak mesaj falan bir şey çıkmaz ama IMEI üzerine aldırmak falan ciddi bir suç tamam mı? Daha önceki konuna da yazdım, IMEI her telefona özel olarak verilir. IMEI telefonun kimliğidir. Şimdi bu sattığın telefonu bu sefer de başkası alsa ve adam IMEI sorgulatsa senin telefon kaçak gözükür, başın belaya girer. Git önce bu işlerden anlayan bir telefoncuya danış de abi ben böyle böyle bir saçmalık yaptım başım belaya girer mi ne yapmalıyım falan, ona göre git Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu'na başvuruda bulun IMEI iptali falan bir şeyler yapsınlar.
Onun kullandgı telefon kaçakmış benim imei kendi teline yaptırdı ya bilemiyorum para aldım ama bu seferde

Onun kullandgı telefon kaçakmış benim imei kendi teline yaptırdı ya bilemiyorum para aldım ama bu seferde

Doğru değil ki, senin telefonunu kendi telefonuymuş gibi kullanıyor. Belki kendi telefonunu satacak, senin başın belaya girer öyle bir durumda.

Evet oda vaar dimi onlarda hacker falan oluyor peki ya instagramda silinen mesajlarıdamıwgeir ge

nerdeki konuşmaları
Sizin instagram hesabiniza girmeleri icin telefonunuza ihtiyaclari yok. Manyagin birine denk gelirsiniz hesap sifrenizi kirar girerler,eski mesajlari gorurler mi bilmiyorum ama birilerinin size oldukca kafayi takmis olmasi gerekir boyle seylerle ugrasmalari icin

ya niye sizin mesajlarınıza ulaşmaya çalışsınlar. gelecek seçimin sonucu mu yazıyor o mesajlarda? nedir bu kadar korktuğunuz?

X