Acil yardim lütfen bakmadan gecmeyin Allah korusun herkesin basina gelebilir

Bu doktorlari hala burda övenleri kiniyorum kendisini paralarcasina dr savunanlatin
Bu doktorlari hala burda övenleri kiniyorum
Malesef nekroz tam da meme ucunda gelismis. Eminim iyi bir reconstructive cerrah derdinizi buyuk olcude cozecektir umudunuzu asla kaybetmeyin. Hala goruntu bu sekilde mi yoksa nekroz sınırı belli oldu mu, bir ihtimal alt dokularda da yag nekrozu gelişmiş olabilir o da zamanla kaybolacaktır zor biliyorum ama sabır lütfen.

merhaba, çok geçmiş olsun öncelikle. kuzeninize acil şifalar diliyorum.

meme estetiği konusunda bilgi sahibi değilim. o yüzden merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. implantlar meme altından koyulmuyor mu? gördüğüm ameliyatlarda meme ucu olaya dahil olmuyor. neden böyle sonuçlanmis olabileceği ile ilgili birisi bilgi verirse sevinirim
Meme estetiğinde meme altı gibi meme ucu, koltuk altı gibi yerlerden kesiyle de işlem yapılabiliyor. Meme ucu genişse daraltılabiliyor vs. Meme ucuna ne olmuş ve neden olmuş bilmiyorum.

Malesef nekroz tam da meme ucunda gelismis. Eminim iyi bir reconstructive cerrah derdinizi buyuk olcude cozecektir umudunuzu asla kaybetmeyin. Hala goruntu bu sekilde mi yoksa nekroz sınırı belli oldu mu, bir ihtimal alt dokularda da yag nekrozu gelişmiş olabilir o da zamanla kaybolacaktır zor biliyorum ama sabır lütfen.
Bence bu bir meme küçültme ameliyatı, konu sahibi diğer memeden de kesiler kötü olmuş diye bahsediyor. Nekrotik doku ve alttaki yağlı doku tamamen kaldırılıp alt doku pansumanlarla iyileştirilmeli ve üzerine sağlam deri çekilp yaklaştırılmalı. İyileşme sonrası tatuaj yapılabilir. Cerrahide normalde kimse kimsenin komplikasyonuna bulaşmaz kolay kolay. Cerrah başa çıkamayacağı bir komplikasyon için yardım isteyebilir ve konuşarak uygun birine veya uygun bir hastaneye sevkedebilir.
Meme estetiğinde meme altı gibi meme ucu, koltuk altı gibi yerlerden kesiyle de işlem yapılabiliyor. Meme ucu genişse daraltılabiliyor vs. Meme ucuna ne olmuş ve neden olmuş bilmiyorum.
Meme estetiğinde evet mümkün olan en görünmeyecek kesiler tercih edilir. Meme altı veya koltuk altı-sırta yakın. Fakat meme üzerinde de areola dediğimiz koyu renkli meme başının da olduğu yeri koruyarak etraftan dairesel kesi yapılır ve fazlalaık meme dokusu çıkarılır. Bu kesiler estetik dikilerek nerdeyse iz kalmayacak şekilde iyileşir. Areolanın kanlannması korunamadığından bu meme nekroz olmuş. Hala yapılabilecek şeyler var.

Bence bu bir meme küçültme ameliyatı, konu sahibi diğer memeden de kesiler kötü olmuş diye bahsediyor. Nekrotik doku ve alttaki yağlı doku tamamen kaldırılıp alt doku pansumanlarla iyileştirilmeli ve üzerine sağlam deri çekilp yaklaştırılmalı. İyileşme sonrası tatuaj yapılabilir. Cerrahide normalde kimse kimsenin komplikasyonuna bulaşmaz kolay kolay. Cerrah başa çıkamayacağı bir komplikasyon için yardım isteyebilir ve konuşarak uygun birine veya uygun bir hastaneye sevkedebilir.

Meme estetiğinde evet mümkün olan en görünmeyecek kesiler tercih edilir. Meme altı veya koltuk altı-sırta yakın. Fakat meme üzerinde de areola dediğimiz koyu renkli meme başının da olduğu yeri koruyarak etraftan dairesel kesi yapılır ve fazlalaık meme dokusu çıkarılır. Bu kesiler estetik dikilerek nerdeyse iz kalmayacak şekilde iyileşir. Areolanın kanlannması korunamadığından bu meme nekroz olmuş. Hala yapılabilecek şeyler var.
Bir sürü iyi cerrahımız revizyon da kabul ediyor, birisi mutlaka bu arkadaşımızın ameliyatını üstlenecektir. Zannediyorum cok nadir görülen bir komplikasyon

merhaba, çok geçmiş olsun öncelikle. kuzeninize acil şifalar diliyorum.

meme estetiği konusunda bilgi sahibi değilim. o yüzden merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. implantlar meme altından koyulmuyor mu? gördüğüm ameliyatlarda meme ucu olaya dahil olmuyor. neden böyle sonuçlanmis olabileceği ile ilgili birisi bilgi verirse sevinirim

Tesekkür ederiz

Meme ucu cevresini keserken beceriksiz komple meme ucunun kendisini kesip mahvetmis
Bugüne kadar kimseye bela okumadim ama haline gördükce su mübarek ayda bin türlü belasini versin. Allah gün yüzü göstermesin böyle Doktor diye gezenlere

20220406_171907.jpg
Meme ucu nekroz olmuş, o siyah dokuyu oradan çıkartmak, tabanı temizlemek ve uygun zamanda revizyon yapmak lazım. Bu bir komplikasyon, hiçbir doktor ameliyat başarısı içiz size %100 garanti vermez. meme toparladıktan sonra yeni plasik operasyonlar gerekecektir.

Bunun komplikasyonla alakasi yok! Diger memeyide gördüm meme ucuna girmis yanlis kesmis
Bir insan kesi yapamiyorsa doktor olmamali !

Cok tesekkür ederiz ben sizi bir gelisme olursa özelden haberdar ederim
Sizde akliniza doktor geldikce yazarsanız cok seviniriz 🙏🏼

Öbc
Selam

uzun süredir takipcisi oldugum bu siteye bugün kuzenim icin üye oldum. Uzun zaman önce maalesef burdada sürekli adi gecen bir doktora ameliyat oldu ve memesini kaybetti. 1 meme ucu tamamen siyah yok oldu digeri yamuk yumuk kesilmis meme ucundan eser kalmamis.
(izin aldiktan sonra resim yükleyebilirim)
Kendisi suanda psikolojik destek aliyor ama ne zaman dus alsa yine aglama krizine giriyor.

Ne yapacagimizi bilmiyoruz acil revizyon icin doktor ariyoruz Allah rizasi icin ayni durumu yasayanlar veya tanik olanlar yardimci olabilirmi?
Öncelikle çok geçmiş olsun diycem ama olan olmuş, gerekli hukuki haklarınızı arayın cezasını çeksin o operasyonu yapan kimse.!!

Bu arada konuyu takip edenlere (özelden sana yazdigim gibi) ufak bir öneri

Eger bir doktor
ameliyat icin kurulan sözlesmelerde
"sunun bunun bunun sunun icin doktor sorumlulugu üstlenmeyecegine"
veya
"bu cerrahtan hic bir sekilde sikayetci/davaci olmayacagima"

maddeler kullaniyorsa ameliyat sözlesmesinde BILINKI O DOKTOR CÜRÜK !
yani sizi mezarada gönderir

konuda gecen doktor bunu yapiyor ve ayni sekilde baska doktorlarla kötü tecrübeler edinen tüm insanlara sordugumda ayni seyi söylediler

Bu arada konuyu takip edenlere (özelden sana yazdigim gibi) ufak bir öneri

Eger bir doktor
ameliyat icin kurulan sözlesmelerde
"sunun bunun bunun sunun icin doktor sorumlulugu üstlenmeyecegine"
veya
"bu cerrahtan hic bir sekilde sikayetci/davaci olmayacagima"

maddeler kullaniyorsa ameliyat sözlesmesinde BILINKI O DOKTOR CÜRÜK !
yani sizi mezarada gönderir

konuda gecen doktor bunu yapiyor ve ayni sekilde baska doktorlarla kötü tecrübeler edinen tüm insanlara sordugumda ayni seyi söylediler
Merhaba sizinle aynı durumdayım , lütfen nasıl bir yol izlediniz ne olur bana da yazarmisiniz, psikolojim berbat oldu meme ucumda şu an için simsiyah bir kabukla bekliyorum.İnsallah toparlamışsınızdır, geçmiş olsun.

Nekroz olmus. Yani şöyle söyleyeyim memeyi besleyen diyelim üc dört damar var kan dolasımı yapan. Bu tip ameliyatlarda damarlardan üc tanesi kesilir ve tek damar kalır memede.tek damar da bazen yeteri kadar oksijen kan dolasımı vermeyebilir meme ucuna. Meme ucu bu damarlarla beslenir. Eğer yeterli dolasım olmazsa nekroz olur meme bası çürümesi. Meme dikleştirme oldum. İki memede de olacak birşey degil cünkü iki meme birbirinden farklıdır. Damarlar vs herseyiyle. Tek memede de gelisebilir nekroz.Doktor aynen bunu söyledi ameliyat öncesinde. Meme ucum benimde kesildi cünkü cok büyüktü bi miktar kücülttü. Ama tavsiyelerde verdi nekrozun gelismemesi için . Misal en az 6 hafta öncesi ve bir ay sonraasına kadar sigara icmeyeceksin dedi. Ha içen hastalarım var gizli saklı ameliyat sonrası itiraf ettiler ve şükür onlarda hiç yasamadım hiç bir hastamda da yaşamadım ama 1000 de 1 kişi olmanı istemem güvenip o hastalara dedi.

Ayrıca o formları ben de doldurdum maddelere imza attım.

Telefon konusuna gelince benim doktorumun degil ama asistanının telefonu var bende en ufak birşeyde yazabiliyorum müsait olan en kısa sürede cevap veriyor. Sonucta ulasılabilecek bir numara var ortada. Basta bende şaşırmıstım ama demekki rahatsız eden cok olabiliyor.

X