Açık miyom ameliyatı olanlar yardımcı olabilir mi?

Açık Miyom ameliyatı öncesi hemoglobin 9 yada daha düşük olup yine de ameliyat olan var mı?
Merhaba, 2 kasımda Akdeniz Üniversitesi Kadın Doğum Doktoru Doç. Dr. M. İlkin YERAL Hocamıza açık miyom ameliyatı oldum. Yoğun ve uzun süreli regl kanamalarından dolayı kanım hep düşüktü. 9ken girdim bende. (ilaçlarla bu seviyedeydi...) İlk 5gün eşimin desteği ile oturup kalktım. Sürekli yürüyüş yapmaya çalıştım. 3 gündür yavaş yavaş da olsa kendim kalkıp uzanıyorum. Bugün harekete bağlı ağrılarım biraz daha hafifledi. Umarım iyi bir hastane ve iyi bir Dr. bulursunuz. Özellikle Dr. Çok önemli. Ben bu konuda çok çok şanslıyım. Buradan bir kez daha minnetlerimi sunuyorum kendisine. İyileşme süreci bünyenize, Dr.unuza, beslenmenize ve çabanız bağlı değişiyor... Çok geçmiş olsun. Benim de çok yeni ama sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olurum.

Ben kapalı myom ameliyatı oldum aynı değerlerde. Zaten isteğim kanamalardan kurtulmaktı. Ameliyat öncesinde bir kaç defa direk kan almıştım (6-7lere kadar düştüğü de oldu)ilaçla falan yükselmiyordu artık kesinlikle. Ameliyattan bir gün sonra da kan verdiler. Ameliyattan sonraki 2 gün alakasız ama omuz ağrısı çok olmuştu, doktor alakasını anlattı gerçi sonradan☺️. 3 gün sonra hastaneden çıktım. 1 hafta sonrası tamamen toparlanmıştım. Üstüne 2 sezaryen geçirdim ikisinde de hemen ayağa kalkabildim çok şükür. Arkadaşın dediği gibi doktor çok önemli. Ben de Antalya’da devlet hastanesinde olmuştum ama doktorum çok iyiydi. 10 farklı doktor gezmişimdir o dönem. 10 cm miyomdu. Hep açık ameliyat dediler, benim doktorum kapalı ameliyat yapabiliriz dedi ve şu an 2-3 cm ancak iz var.

Ben kapalı myom ameliyatı oldum aynı değerlerde. Zaten isteğim kanamalardan kurtulmaktı. Ameliyat öncesinde bir kaç defa direk kan almıştım (6-7lere kadar düştüğü de oldu)ilaçla falan yükselmiyordu artık kesinlikle. Ameliyattan bir gün sonra da kan verdiler. Ameliyattan sonraki 2 gün alakasız ama omuz ağrısı çok olmuştu, doktor alakasını anlattı gerçi sonradan☺️. 3 gün sonra hastaneden çıktım. 1 hafta sonrası tamamen toparlanmıştım. Üstüne 2 sezaryen geçirdim ikisinde de hemen ayağa kalkabildim çok şükür. Arkadaşın dediği gibi doktor çok önemli. Ben de Antalya’da devlet hastanesinde olmuştum ama doktorum çok iyiydi. 10 farklı doktor gezmişimdir o dönem. 10 cm miyomdu. Hep açık ameliyat dediler, benim doktorum kapalı ameliyat yapabiliriz dedi ve şu an 2-3 cm ancak iz var.
Ben de kapalı olmuştum 7 cm. Hamile kalabildiniz degil mi, benim 8 aydır olmuyor

Merhaba bende 18 Nisan'da açık miyom ameliyatı oldum 21 adet miyom cikarildi normal hayata dönmem ne kadar zaman alır tecrübeli arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim

Ben Şubat ayında açık ameliyat oldum. Toparlanmak kişiden kişiye değişiyor. İlk haftadan itibaren kendim kalkmaya başlamıştım yataktan ama ilk günler yürümek çok sanciliydi . Hala tam toparlanmış değilim . Benim iyileşme hızım biraz yavaş sanırım ama inslah gececek . Umarım sende çabucak toparlanırsin .

Teşekkürler ederim acaba sizinde mi çoklu miyomdu onunla ilgili olabilir mi benimde bugün 9. Günüm ama tam iyileşme kısa sürede olamaz gibi geliyor

6 tane miyom çıkarıldı . Bir prof.videosunda rahmin tam toparlanması 1 seneyi bulur diyor açık miyom ameliyatı için . 9 gün daha çok erken inan. Ben ev içinde kısa da olsa yürümeye calistim . Süreç uzun eskisi gibi hissetmek biraz zaman alicak . İçinde yaralar var iç dikişlerin var benim daha yeni yeni karnımdaki acılar geçiyor düşün bak kaç ay oldu . Bence çok lu miyom ve tek miyom çıkarılma arasında da dağlar kadar fark var sonuçta çok miyom çıkarılınca o kadar yara oluştu icimizde

Evet bende bu kadar sayıda miyom olduğunu düşünmemiştim ameliyat sonrası şok oldum en kısa zamanda iyileşirim inşallah

X