Premature Bebekler Acıbadem hastanesi yenidoğan kuvez ücreti alıyor mu?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

superbowl

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2020
156
35
Merhabalar Acıbadem hastanesi yenidoğan kuvez ücreti alıyor mu acaba ikizlerim olucak biri 1 ay diğeri 2.5 ay yaticak normalde SGK karşılıyor diyorlar ama yine de sormak istedim bilgilendiren olursa çok sevinirim

Kanuna göre hicbir hastane yenidoğan için ücret alamaz. Ama yerimiz yok deyip başka yere göndermek kendi inisiyatifleri tabi.

Kanuna göre hicbir hastane yenidoğan için ücret alamaz. Ama yerimiz yok deyip başka yere göndermek kendi inisiyatifleri tabi.
Peki bunun içinde mesela bebeğin ameliyat olması gerekti cerrahi işlem bunu da devlet karşılıyor mu bilginiz var mi

Kaynak Sgk, inceleyebilirsiniz
05844703-4DA1-417A-AB5E-F89FBDAC3F6A.jpeg

Ben erken dogum yapmistim. Devlet hastanesinde bos kuvez olmadigindan aci bademe sevk ettiler. 8gün orda kaldi hicbir ücret ödemedik.

Merhabalar Acıbadem hastanesi yenidoğan kuvez ücreti alıyor mu acaba ikizlerim olucak biri 1 ay diğeri 2.5 ay yaticak normalde SGK karşılıyor diyorlar ama yine de sormak istedim bilgilendiren olursa çok sevinirim
normalde alamazlar ama yerimiz yok derlerse şaşırmam.Bir de şundan emin değilim "eğer yer olmadığı için devlet hastanesi sevk ederse " mi ücretsiz yoksa her kosulda mı ucretsiz.

Normalde ucretli mi bilmiyorum ama devlet hastanesi sevk ederse ücretsiz tamamen ve ilk 28 gün yenidogana girer yapılan her işlem ücretsiz yani çocuk daha erken çıksa bile cocuk doktoruna ücretsiz gitmek hakkı oluyor

X