Abonesi olduğum GSM firması 12 yaşındaki oğlumun sözlerini dikkate alıp paketimi değiştirmiş.

flying piggy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2019
1
3
23
Öncelikle merhaba
Oğlum bir kursa başladı biz de onunla iletişime geçebilmek için bir telefon verdik ve kocamın üstüne bir hat aldık. 1000 dk 500 sms 2 GB içeriği olan faturalı bir hat.
Abonesi olduğum GSM firması geçenlerde aramış ve bir üst pakete geçmek isteyip istemediğini sormuş oğlum da anneme babama sormam lazım dedikçe kadın şuanda olması gerekiyor gibi şeyler söyleyerek çocuğu korkutmuş. Tabi sonra oğlum telefonu kapatmış. Bir süre sonra paketinin değiştiğini söyleyen bir mesaj gelmiş. Yeni paket neredeyse iki katı fiyatına. Aradım sordum 30 gün kuralı var dediler işlem yanlış deyince de sikayetinizi isleme aldık dediler. Bugün de herhangi bir hata yok diye mesaj geldi. Ne yapmam lazım bu durumu yaşayan var mı daha önce ya da bir bilgisi olan.

Nasıl 12 yaşındaki cocugun sözüne bakabilirler ki hat sahibinle görüşmeden işlem yapamazlar yani yapmamalılar hem işlem gerçekleştirmek için birkaç soru soruyorlar annenizin kızlık soy ismi gibi bunları cevaplamadan işleminizi gerçekleştiremezler diye biliyorum.

ben reşit olduğum halde hat babamın üzerine ve en ufak bir işlem yapmıyorlar babamı telefona vermeden.bir şubeye gidin yeniden konuşun ve şikayet edeceğinizi de söyleyin.tüketici hakem heyetine şikayet edin.

Benim kızım 16 yaşında. Operatör kızımın ifadesiyle paketi değiştirmiş.
Aradım ve konuştuğunuz onay aldığınız kişi 16 yaşında reşit olmayan biri, sizi şikayet edeceğim dedim.
Hemen telefonda hatalarını düzelttiler ve özür olarak benim hattımın internet paketini 2 GB ücretsiz yükselttiler.
Telefonla görüştüklerinde yaşının küçüklüğünü anlayamadıklarını ve bunun için özür dilediklerini de belirttiler.

Hangi operatörü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama 2 ay önce başıma geldi bu olay.

X