Davranış Bozuklukları Ablamın minnak bebeğinin kafasına bi çocuk araba attı ben de bağırdım ?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Razz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2022
29
-81
27
9 gündür ablamdayım komşuluk ilişkilerini vs elimden geldiğince geliştirmeye çalışıyorum dün hatta bi şeyler yaptım misafirleri gelsin onlarla kaynaşsın falan diye 3 tane komşusu var bunlar sürekli kendi aralarında konuştu durdu saçma sapan bugün onlar da bizi çağırdılar gittik bir tane komşusunun da 2 yaşında kızı var hiç durmuyo kadın da Allah için sürekli dur yapma falan diyo ama yok çocuk zerre durmuyo bugün o kadının kızı benim bebek olan yeğenimin kafasına oyuncak arabayla çok sert bi şekilde vurdu ben de napıyosun sen ya diye bağırdım o 2 yaşında kıza bana o da çocuk dediler o da çocuksa annesi baksın o zaman dedim sonra onun arkadaşı olan kadın da bana yok sen 19 yaşında duruyosun yok işte yeterli olgunlukta değilsin falan diye konuşuyo benle ablam da bağırdım diye bana kızdı şuan benimle konuşmuyo yeğenim de bu arada hiçbir şey yok kafasında falan sizce kim haklı ben haksız mıyım?

9 gündür ablamdayım komşuluk ilişkilerini vs elimden geldiğince geliştirmeye çalışıyorum dün hatta bi şeyler yaptım misafirleri gelsin onlarla kaynaşsın falan diye 3 tane komşusu var bunlar sürekli kendi aralarında konuştu durdu saçma sapan bugün onlar da bizi çağırdılar gittik bir tane komşusunun da 2 yaşında kızı var hiç durmuyo kadın da Allah için sürekli dur yapma falan diyo ama yok çocuk zerre durmuyo bugün o kadının kızı benim bebek olan yeğenimin kafasına oyuncak arabayla çok sert bi şekilde vurdu ben de napıyosun sen ya diye bağırdım o 2 yaşında kıza bana o da çocuk dediler o da çocuksa annesi baksın o zaman dedim sonra onun arkadaşı olan kadın da bana yok sen 19 yaşında duruyosun yok işte yeterli olgunlukta değilsin falan diye konuşuyo benle ablam da bağırdım diye bana kızdı şuan benimle konuşmuyo yeğenim de bu arada hiçbir şey yok kafasında falan sizce kim haklı ben haksız mıyım?
Bence ikinizde haklısınız ama çocuk işte bağırınca da anlamıyo

Siz niye elin evinde evcilik oynanaya niyetlendiniz ki, size mi kaldı başkasının komsulik ilişkilerini geliştirmek, el evinde misafir ağırlamak.
9 gündür ablamdayım komşuluk ilişkilerini vs elimden geldiğince geliştirmeye çalışıyorum
Kaldı ki el evinde 9 günlük misafirlik mi olurmuş, ablan da olsa iyi kabul etmis, enişten rahatsız olmuyor mu? Kardeş mardes neyse ama kimse evinde ayın yarısında kalacak yatili misafir istemez.
Konuya gelince, madem komşu mal,boş boş konuşan insanlar e bu koronada neden birbirinize gidip gelip dostluk pekiştiriyorsunuz? "Amaaan bunlar saçma insanlar" deyin, bulaşmayın.
İki yaşında çocuk da 'ne yapıyorsun sen ya!' diye bağırmanizdan anlayacak yaşta değil zaten.
başında büyük olmadan çocukları birarada bırakmak da doğru değil, çünkü daha kötüsünü de yapabilirdi farketmeden, ne bileyim ağzından boncuk atardi falan,ya da bebeğe bisküvi yedirmeye calsirdi, boğabilirdi Allah korusun. İki annenin de dikkat etmesi gerekirdi. Yine ucuz kurtulmuşsunuz.
Ama anlaşılan iki annenin de umru değil çok...
E bu durumda ne yapılır ki?
Haklı da degilsiniz, haksız da değilsiniz, sadece gereksiz bir olay yaşanmış.
Bence misafirliginizi çok da uzatmadan yavaştan eve dönün siz. Belli ki ablanizin size tahammülü azalmış . Yarın bir gün başka tartışmalar çıkmadan az mesafe koymak iyidir.

TEDAVİ ŞART . Allah'tan atanamamışsın ne faydan olacakti ki bu kafayla , bu kirli ruhla 😒 al işte bizlerde seni öteliyoruz sen ki suyunu içip ,toprağında yerlesip havasını teneffüs ettigin bu coğrafyayı ve insanlarını begenmiyorsun yallah .

X