8 bucuk aylik bebegim yemiyor

Isis19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2020
513
282
Kizlar bebegim yemiyor yan ilk zamanlar daha iyiydi sanki ama bu ay tam bir iskence mama sandalyesine koyuyorum kollarini acip agliyor verdiklerimin tadina bakmiyor dile kafasini ceviriyor yada eliyle itiyor zorla tattirirsam severse anca 2-3 mama kasigi aliyor nerden verdim eline pismanim ekmek yemek istiyor ekmek kenarini verince aliyor eline kemiriyor aralarda caktirmadan mama verirsemde sinirleniyor bir ekmek tarhana baska bisey yediremiyorum bugun tum gun 1 saatlik uykuyla sadece 2 kasik corbayla kucagimda gezdi surekli kucakta oldugu icinde yemek bile yapamiyorum dinlenemiyorum buda süte yansiyor azaliyor ac kaliyor nasil alistiririm ben ben cocugu yemeye biraksam 7 /24 emip kucagimda duracak

Kizlar bebegim yemiyor yan ilk zamanlar daha iyiydi sanki ama bu ay tam bir iskence mama sandalyesine koyuyorum kollarini acip agliyor verdiklerimin tadina bakmiyor dile kafasini ceviriyor yada eliyle itiyor zorla tattirirsam severse anca 2-3 mama kasigi aliyor nerden verdim eline pismanim ekmek yemek istiyor ekmek kenarini verince aliyor eline kemiriyor aralarda caktirmadan mama verirsemde sinirleniyor bir ekmek tarhana baska bisey yediremiyorum bugun tum gun 1 saatlik uykuyla sadece 2 kasik corbayla kucagimda gezdi surekli kucakta oldugu icinde yemek bile yapamiyorum dinlenemiyorum buda süte yansiyor azaliyor ac kaliyor nasil alistiririm ben ben cocugu yemeye biraksam 7 /24 emip kucagimda duracak
Valla ben de aynıyıö canım bir iki kaşık bile yemiyor. Bunaralar ek gıdayı vermemeye karar verdim

Valla ben de aynıyıö canım bir iki kaşık bile yemiyor. Bunaralar ek gıdayı vermemeye karar verdim
Yemiyor uyumuyor oynamiyor gece ac yatti sabahin 5 bucugu 6si biz uyandik ikinci uyku icin mizmizlaniyor kucakta onu uyutmaya calisiyorum uyusa dert degil uyumuyorda emziriyorum begenmiyor salliyorum olmuyor oturturmuyorda kucakta ayakta gezcek uyursada oyle uyuycak 😪

Yemiyor uyumuyor oynamiyor gece ac yatti sabahin 5 bucugu 6si biz uyandik ikinci uyku icin mizmizlaniyor kucakta onu uyutmaya calisiyorum uyusa dert degil uyumuyorda emziriyorum begenmiyor salliyorum olmuyor oturturmuyorda kucakta ayakta gezcek uyursada oyle uyuycak 😪
Aynıyız canım korkma 😓😓

Benim bebeğim ek gıda da ilk ay haşlanmış yumurtayı kaşık kaşık yerken şimdi nefret ediyor, omlet olarak vermeye çalışıyorum bazen şarkılar söyleyerek verince yiyor kitabını falan gösteriyorum. Sebze de aynı şekilde karıştırmadan vermek isterdim ama yoğurtla karıştırınca daha iyi yiyor. Meyveyi severek yiyor sadece diğerleri daha zor :)

Dis döneminde olabilir mi ? Bir de sanirim bebekler böyle .çok güzel başlayıp bizi gaza getiriyorlar , sonrası yok...Yemeyen çocuğa kolunu kesip haşlayıp koysan yemiyor.kikodu boyu iyiyse geçici bir süreç olarak bakın duruma.zaten yapacak pek bisey yok

Memede mi uyutuyorsunuz? O zaman karınları hiç aç olmuyor sürekli emmek istiyorlar aç olsalar da. Benim kızım memeyi bırakınca yemek yemeye başladı desem yeridir. 2,5 yaşına kadar ben yediğini görmedim. Anneannesine bırakınca yiyordu ama.
Bi de 8 ay çok küçük zaten, şu an tadım dönemi hala. Çok endişelenmeyin aç diye.
Kucakta gezen çocuk çok zor, Allah kolaylık versin. Geçecek ama bu günler ☺️

X