68den 55e

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
herkese merhaba daha önce kilo vermeyle alakalı yazılar yazmştm ama en önemlisini yazmadığımı fark ettim:) ben bir zamanlar 68kiloydum.Kilo vermek için az yemek gerekiyor ya da kalori saymak ben ise bunu ne diysem yarısını yiyeyerek uyguladım.Yani elinizde hangi yemek olursa olsun 1/2sini yiyorsunuz.Kalorisini saymak zorunda da kalmıyorsunuz kural basit tabağndakinin 1/2si....İçeceklerde dahil ben bu sayede 68den 55e düşmüştüm.

Son düzenleme:
Abur cubur alışkanlığınızı bırakmazsanız maalesef verdiğiniz kilolar kalıcı olmaz. O alışkanlıklardan kurtulmak için ciddi çaba göstermelisiniz. Sigara alışkanlığından bir farkı yok çünkü. Eğer tatlı bağımlısıysanız haftada bir kere tatlı yiyerek bunu bastırmaya çalışabilirsiniz. Hatta doğal tatlandırıcılar alarak kendiniz de yapabilirsiniz. (Ben bazen yapıyorum) Ama çikolata, gofret, cips vs tarzı abur cuburlar gerçekten sigaradan farksızdır ve aynı sigara bağımlılığında olduğu gibi bırakılması gerekir. Şöyle bir şey de deneyebilirsiniz, abur cubur yerine fındık, fıstık, ceviz vs gibi çerezler yiyin. En azından sağlıklı yağ almış olursunuz vücudunuza. Ben fıstık yiyorum, bazen de siyez ekmeğinin üzerine fıstık ezmesi sürüp (şekersiz) çayla yiyorum. Yanımda hep bir paket çerez taşırım ve çok acıkırsam onları yerim. Dışarıdan sağlıksız bir şey alıp yemek zorunda kalmamak için. Ufak tefek bazı alışkanlıkları değiştirmek insanın ömrünü bile uzatıyor, bırakın kilo vermeyi.

Bu arada porsiyonu yarıya düşürmek ve 3. gün tam porsiyon yemek şeklindeki diyet fikriniz hoşuma gitti. Şu anki diyetimi sonlardırdıktan sonra öyle bir şey deneyebilirim ben de. Şu an ameliyattan dolayı ödem topladığımdan protein ağırlıklı beslenmek durumundayım ama bunu uzun süre devam ettiremeyeceğimin de farkındayım. Porsiyon kontrolü daha mantıklı geldi.

Bu konu ilgimi çekti ama aktif değil malesef. Tabagimdakinin yarısını yemek iyi fikir

X