6.5 aylık bebeğe formul mama ile muhallebi

1anne1bebek2210

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2024
17
3
Arkadaşlar merhabalar sma optipro 2 numara devam sütü ( toz şeklinde mama) var elimde açılmış fakat biberon kabul etmediği için içiremiyorum toz formul mama ile muhallebi yapılıyormuş daha önce yapan var mı ve mamayı toz şeklinde mi koyuluyor muhallebiye yoksa şu ile ölçüsünde hazırlayıp mi katılıyor tam olarak bilmiyorum yapan deneyen varsa cevap verebilir mi?

Son düzenleme:
image.jpg

Bu şekilde yapılıyor canım. Hipp in bu. Pirinçli olanı. Ben gene ne olur ne olmaz diye biraz da zeytinyağı katıyorum. Benimki de seninki gibi almayan bir bebek. Ama bunu seviyor. 5 aylık benimki. Gene de kabızlık vs yaşamadık yani. Kabızlık yaparsa gene hipp in bunun yulaflısı var. Yulaf normalde de kabızlığa iyi gelir ya. O mis gibi oluyor

Eki Görüntüle 3426084
Bu şekilde yapılıyor canım. Hipp in bu. Pirinçli olanı. Ben gene ne olur ne olmaz diye biraz da zeytinyağı katıyorum. Benimki de seninki gibi almayan bir bebek. Ama bunu seviyor. 5 aylık benimki. Gene de kabızlık vs yaşamadık yani. Kabızlık yaparsa gene hipp in bunun yulaflısı var. Yulaf normalde de kabızlığa iyi gelir ya. O mis gibi oluyor
Bu attığınız kaşık maması sanırım formül mana değil

Muhallebiyi normalden az koyu yapıp, 2 ölçüden mama hazırlayıp muhallebiye katıp sulandırabilirsiniz.
Toz olarak direkt atanlar da var ama ben bu şekilde yaptım hep.

X