Premature Bebekler 33 haftalık doğum yapanlar

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

esra0034

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2021
161
80
30
Kızlar benim bebeğim 4 kez kordon dolanmasıyla acil sezeryanla aldılar yoğun bakımda iki akciğerde mide de enfeksiyon var solunum cihazına bağlı sonda takılı göbek deliğinden katater takılı sizler neler yaşadınız ne olur dua edin çok kötüyüm sersem gibiyim ne olur yavrum için dua edin 😭

Benim bebeğimde 32 +4 küvözde bugün 11.Günü midesine hortumla besleniyor. 8.gün ağzından tüp çıkmiş bebeğe bi şans verelim demişler extübe yani burundan oksijen denediler 2 gün tolere edemedi. Geri entübe oldu. Beslenmeye devam ediyor bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni de bilgilendirebilir mi çok çaresizim her gün öyle görmek canımı çok yakıyor.

Benim bebeğimde 32 +4 küvözde bugün 11.Günü midesine hortumla besleniyor. 8.gün ağzından tüp çıkmiş bebeğe bi şans verelim demişler extübe yani burundan oksijen denediler 2 gün tolere edemedi. Geri entübe oldu. Beslenmeye devam ediyor bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni de bilgilendirebilir mi çok çaresizim her gün öyle görmek canımı çok yakıyor.
Merhaba benim 33 hafta 1.180 gr doğdu
Süt içemedi midesi kaldırmadı kan gelmeye başladı bir hafta damardan beslediler
1ml başlayıp 35 ml ile 44 gün sonunda kucağıma alabildim. Eve getirdiğimde 2 kg a zor ulaşmıştı. Şu an yürüyor oynuyor hayvan seslerini çıkarıyor düzeltilmiş 16 normal 17.5 aylık. Sadece kilo problemimiz var zamanla iyi olmasını diliyorum. Darısı size. Bugünler zor ama geçecek.

1ml başlayıp 35 ml ile 44 gün sonunda kucağıma alabildim. Eve getirdiğimde 2 kg a zor ulaşmıştı. Şu an yürüyor oynuyor hayvan seslerini çıkarıyor düzeltilmiş 16 normal 17.5 aylık. Sadece kilo problemimiz var zamanla iyi olmasını diliyorum. Darısı size. Bugünler zor ama geçecek.
Maşallah yavruma Allah dahada sağlık versin umut oldunuz teşekkür ederim 🙏🏻 bugün 16.günü haala entübe sizinki ne kadar süre entübedeydi?

44 günlük süreçte neler öğrendiniz makinalarıyla ilgili banada bilgi verirmisimiz?

X