32+ 3 bebek kilosu 1892 ve doktor bebeğin zayıf dedi siz ne düşünüyorsunuz ?

Leyla4747

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2022
374
25
32
Doğum izin belgesi için devlet Hastanesi'ne gittim memleketteyim kendi doktorum değil gitmişken kiloyu da öğreneyim dedim sen de zayifsin bebeğin de zayıf yemek ye dedi ama internete bakınca bu haftada 1800 Gr 2 kilo arası diyor yani açıkçası çok anlamadım sizde durumlar nasıl ya da nasıldı hanımlar

Benimde o haftalarda 1800 çıkmıştı doktor iyi demişti, şimdi 2700 geçtik 36 bitti doktor çok zayıf dedi anlamadım gitti 😄

Bazı doktorlar böyle gereksiz yere anne adayını endişelendirmeyi seviyor herhalde. En sevmediğim dr tarzı.
Uygulamalara göre gayet normal.
Hatta haftasından 1-2 hafta geri kalsa bile doktorlar normal diyor. Böyle şeyler olur.
Her bebek farklı.

Bazı doktorlar böyle gereksiz yere anne adayını endişelendirmeyi seviyor herhalde. En sevmediğim dr tarzı.
Uygulamalara göre gayet normal.
Hatta haftasından 1-2 hafta geri kalsa bile doktorlar normal diyor. Böyle şeyler olur.
Her bebek farklı.
Sizin nasıl kilosu 32. Haftada ben çok takmadım zaten ama sadece niye öyle söyledi anlamadim

Sizin nasıl kilosu 32. Haftada ben çok takmadım zaten ama sadece niye öyle söyledi anlamadim

Siz kimseyle kıyaslamayın kendinizi bence. O yüzden mesaj yazdım ama hala kilo öğrenmek istiyorsunuz.
Başkasının bebeği ile sizinki aynı olamaz.
Bir bebek son haftasında 2700-3500 gr arasında doğabilir ortalama.
3500 doğuran anne sevinip 2800 doğuran üzülmemeli yani. Önemli olan sağlıklı olması. Kilolu bebek sağlıklı anlamına gelmiyor.

Siz kimseyle kıyaslamayın kendinizi bence. O yüzden mesaj yazdım ama hala kilo öğrenmek istiyorsunuz.
Başkasının bebeği ile sizinki aynı olamaz.
Bir bebek son haftasında 2700-3500 gr arasında doğabilir ortalama.
3500 doğuran anne sevinip 2800 doğuran üzülmemeli yani. Önemli olan sağlıklı olması. Kilolu bebek sağlıklı anlamına gelmiyor.
Haklısın canım ilk gebeliğim ondan herhalde çokta rahat takılıyorum aslında üstünde durmuyorum bu şeylerin bilgilenmek istedim doktor olunca bu yorumu yapan

Benim bebek 32.haftadan sonra inanilmaz kilo almisti. 36.haftada 3.330gr dogurdum. 40.haftaya kadar dogmasaydi herhalde 5 kilo olacakti. Bu haftadan sonra sizin bebisinde kilo alma ihtimali var yani 🌸

Canım benim de tam tersi cumartesi günü olan kontrolde 32+0 iken 2.680 çıktı kilosu. Doktor neredeyse 2 hafta önde dedi. Beni de mesela kilosunun fazla oluşu endişelendiriyor çünkü böyle olursa erken gelebilirmiş ya da normal doğum epey zorlaşabilirmiş. O yüzden bence kimseyle kıyaslama, her bebeğin gelişimi kendine özel. Hepsi sağlıkla doğsun inşallah. 🌸

Canım benim de tam tersi cumartesi günü olan kontrolde 32+0 iken 2.680 çıktı kilosu. Doktor neredeyse 2 hafta önde dedi. Beni de mesela kilosunun fazla oluşu endişelendiriyor çünkü böyle olursa erken gelebilirmiş ya da normal doğum epey zorlaşabilirmiş. O yüzden bence kimseyle kıyaslama, her bebeğin gelişimi kendine özel. Hepsi sağlıkla doğsun inşallah. 🌸
Evet haklısın canım doktor o tabiri kullanmasa hiç takmazdim zaten sen de insallah selametle dogudlrursun

X