Premature Bebekler 30 haftalık prematüre bebek anneleri ve bebek gelişimi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.bende erken dogum yaptım bebeğim 1800 kilo doğdu ve 1 aydan fazla kuvezde kaldı.cok şükür toparladik şuan 4 aylık oğlum. Doktorumuz bize Aptamil anne sütü zenginleştirici verdi bu zamana kadar kullandik lakin artık kullanmamiz gerektigini söyledi elimde 12 adet kaldı.belki kullananlar bilir biraz pahalı bir mama ama almak isteyen olursa daha uygun fiyatlardan verebilirim.ek dosyaya ekledim resmini.

Eklentiler

• IMG_20190418_123729.jpg
    IMG_20190418_123729.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 61
Merhaba bende 31 haftalık 1865 kiko doğum yaptım. Şuan düz 4 ay 29 gün doğum tarihine göre 6 29 günlük. beyindebufak çaplı kanama. Rop. Kol bacak kasilma. 3llerini açmama. Kalp delik. Aklınıza nöroloji de. Tutunki üroloji ye kadar gidiyorum. Minnak kızima okuduğum kadarıyla maşallah kimse bu bölümlere gitmemiş. Benim kızım hala nesneleri tutmuyor.. Sesli gülüyor ses çıkarıyor yüzüstü iken sırt üstü dönüyor kalkmaya çalışıyor şort üstü yatarken. Kucağıma dik aldığımda zıplıyor. Etrafa göz teması iyi. Ama ne önüne koyduğum oyuncağa uzanıyor nede eline verdiğim şeyi tutuyor bilinçsiz 10 sn bile yok snr atıyor. Acaba bu kaba ince gelişim şeyleri normlami bu yazdıklarım kadarıyla bende bunları kafaya takıyorum. Biride bana cevab atsın 4 buçuk ayına göre yaptıkları normlami miyadinda oğlum 3 buçuk ayını doldurmadan elden ele geçirme yapardı cisimleri bilinçli tutardı. Kıyaslama olarak değil ama ay olarak bakınca kızım hiçbirini yapmıyor

Biz bugün düzeltmiş 4 aylık olacağız bakalım doktor gittiğimizde başlayın diyecek mı bende merak ediyorum yani kronolojik 6 aylık olacak Mayıs 15 te
Biz doğuma göre 6 ay 29 gün düzeltilmiş 4 ay 29 günlüğü nöroloji olarak kaşıkla yemeye hazırsa ufak ufak baslayabikiyorsunuz. İlkin ev yoğurdu ile başlıyormuşuz. Ben 3 gün kuralın auyarak iki gün tek yemek kaşığı bir öğün olarak verdim ama sevmedik yemiyoruz. Bende arım mama almak istiyorum ama dışarıdan bakıldığı gibi iç organlarda gelişimi rahatsız eder i şüphem var

Merhaba kızlar 15 Kasım da 30 haftalık bir bebek dünyaya getirdim 1540 Gr ve 40 gün küvezde kaldiktan sonra taburcu olduk şuan 1 ayimiz dolmak üzere fakat ilk günler bu kadar takıntılı değilken şuan takmaya basladim benim gibi olup cocugunu buyutenler bana destek olur musunuz? Ne kadar sürede yasitlarini yakaladı ne zaman size baktı güldü yurudu vs gibi özellikle zihinsel gelişimi çok merak ediyorum ve kafaya takıyorum hep geri mi kalacaklar :KK43:
Merhaba bende suan hastanedeyim 30 haftalik dogum yaptim kacinci haftada emzirmenize izin verdiler bilgi verirmisiniz

Merhaba bende suan hastanedeyim 30 haftalik dogum yaptim kacinci haftada emzirmenize izin verdiler bilgi verirmisinizer
Merhaba hastaneden çıkmadan 2-3 gün önceydi diye hatırlıyorum yani 5 hafta sonra felan ama bebeğin durumuna göre devisebilir umarım sağlıkla en kisa zamanda kucağınıza alırsınız birde emzirmek için izin verdikten sonra memeyi tutup tutamamasina bakıyorlar hemen kavrarsa bebek sonra da taburcu ediyorlar rabbim hemen kucağınıza sağlıkla aldirsin

Merhaba hastaneden çıkmadan 2-3 gün önceydi diye hatırlıyorum yani 5 hafta sonra felan ama bebeğin durumuna göre devisebilir umarım sağlıkla en kisa zamanda kucağınıza alırsınız birde emzirmek için izin verdikten sonra memeyi tutup tutamamasina bakıyorlar hemen kavrarsa bebek sonra da taburcu ediyorlar rabbim hemen kucağınıza sağlıkla aldirsin
Amin insallah 🙏

Merhaba kızlar 15 Kasım da 30 haftalık bir bebek dünyaya getirdim 1540 Gr ve 40 gün küvezde kaldiktan sonra taburcu olduk şuan 1 ayimiz dolmak üzere fakat ilk günler bu kadar takıntılı değilken şuan takmaya basladim benim gibi olup cocugunu buyutenler bana destek olur musunuz? Ne kadar sürede yasitlarini yakaladı ne zaman size baktı güldü yurudu vs gibi özellikle zihinsel gelişimi çok merak ediyorum ve kafaya takıyorum hep geri mi kalacaklar :KK43:
ben 28 haftalık doğmuşum. 1500gr. uzun ekmekten kısaymışım. kafam rakı bardağı ağzı kadarmış annemle babam demese inanmazdım... her gören ay yaşamaz bu bu ne böyle demiş. annem az ağlamamış başımda. sene 95 o zamanların doktor tedavileriyle ki tedaviden kastım mama takviyeleriyle şuan 29 yaşında kendi bebeğini bekleyen kocaman kadın oldum. zayıflıktan ölecek demişler şuan kilo veremiyorum etli butlu mutluyum :KK70: ve 5,5 yaşında ağlamalarımla okula başladım erkenden. 4 yaşında alfabe sayılar yazmayı vs öğrenmişim hep sınıfın en küçüğü bendim ama derslerim çok iyiydi zihnimde herhangi bi sorun olmadı. içiniz rahat olsun asla geri kalmayacak bebeğiniz:)

ben 28 haftalık doğmuşum. 1500gr. uzun ekmekten kısaymışım. kafam rakı bardağı ağzı kadarmış annemle babam demese inanmazdım... her gören ay yaşamaz bu bu ne böyle demiş. annem az ağlamamış başımda. sene 95 o zamanların doktor tedavileriyle ki tedaviden kastım mama takviyeleriyle şuan 29 yaşında kendi bebeğini bekleyen kocaman kadın oldum. zayıflıktan ölecek demişler şuan kilo veremiyorum etli butlu mutluyum :KK70: ve 5,5 yaşında ağlamalarımla okula başladım erkenden. 4 yaşında alfabe sayılar yazmayı vs öğrenmişim hep sınıfın en küçüğü bendim ama derslerim çok iyiydi zihnimde herhangi bi sorun olmadı. içiniz rahat olsun asla geri kalmayacak bebeğiniz:)
Ne kadar güzel bir örneksiniz bizler gibi olanlara moral:) benim kızımda şuan 5.5 yaşında anaokuluna gidiyor özel okula gidiyor ve işte bu sene 4 yaşlarla gitsin seneye anaokulu diye baskı yaptılar 1 sene daha fazla para almak için mi bilmiyorum ama şükür iyi gidiyor kızımda sınıfın en küçüğü ve biz seneye 1 e başlasın istiyoruz kendisi de çünkü öyle istiyor sizde erken başlamışsıniz çok sevindim böyle böyle ön yargılar yıkılacak sanırım 🥰

X