Davranış Bozuklukları 30 günlük bebekte meme reddi

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

herafro

👼🏻💙
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
601
276
Merhaba. Bebeğim doğduğundan beri hiç mememi emmedi. Çok sinirleniyor süt hemen gelmeyince ağlayıp kızarıp bırakıyor ittiriyor. Bugün eds denedim sonuç aynı. Nasıl yeneceğim bunu? Nolur yardım edin. Çok üzülüyorum. Emmediği için sütüm de artmıyor olduğu gibi kaldı. Bir süre sonra sağdığım süt beslenmesine yetmeyecek ve mamaya geçeceğiz. Nolur yardım edin meme reddini nasıl yenebilirim?

Merhaba. Bebeğim doğduğundan beri hiç mememi emmedi. Çok sinirleniyor süt hemen gelmeyince ağlayıp kızarıp bırakıyor ittiriyor. Bugün eds denedim sonuç aynı. Nasıl yeneceğim bunu? Nolur yardım edin. Çok üzülüyorum. Emmediği için sütüm de artmıyor olduğu gibi kaldı. Bir süre sonra sağdığım süt beslenmesine yetmeyecek ve mamaya geçeceğiz. Nolur yardım edin meme reddini nasıl yenebilirim?
Ahh zamanında gitmediğim danışman kalmadı bizimde aynı böyleydi. Sezaryen doğdu sütümde geç gelince mamaya alıştı meme asla. 4 ay sağdım içirdim ama hep mama takviyesiyle tabii (çoğunluk mamayla beslendi) o zamanlar kahrolduk eşimle ama şimdi bakınca her şey geçti gitti mamayla da büyüyorlar gayet sağlıkla canım

Merhaba ben de ayni durumdayim. Tek fark daha bir ay dolmadan sagdigim sut azaldi. Zaten yalniz basina douurmadigi için ilk gunden mamayla bdraber goturduk. Şu an sadece mama yiyor( keyfi isterse 2 gunde bir 10 dakika emer. O da fazla aç degilse. Heme kizarir aglar. Iter. Sanki etinde et kopuyor( çok çok uzuluyorum. En istedigim şeydi emzirmek ama mahrum kaldim. Mama hazirlarken bile içimde bi burukluk oluyor. Ben şiringayla ve parmagimla besliyorum. Ama evde kaynanamlar gidince kendimce yontemler gelistiricem ve siringayi terkettiricem. InseAllah yapa bilirim. Bebegimin agzindayken sut geliyor ama saginca çok çok azaldi. Size tavsiyem tam acikmadan dogru sekilde memeyi sunun. Emmese de agzinda saklasin o bile uyariyor sut gelmesini. Gunde 3-5 defa yapin. Bir doktor yazisini okumuşdum. Evlatlik alan bir kadin bile duzenli emzirmeye çalisirsa sutu gelir diye. Bir yerde de 3 ay sonra tamamen kesilen sutu emzirme sayesinde yenide artmiş. Yani umudumu kesmiycem. Gerekirse bir kaç ogun aç birakarak memeye zorluycam. Kalbim dayanmaz ama onun iyiligi için

Benim bebeğim de doğduğunda böyleydi. Süt hemen gelmediği için memeyi tutmuyor sinirleniyor ittiriyordu. 10 gün her emzirmede annem ellerini tuttu ben emzirdim. Sonra alıştı.

Ben ayağa kalkarak emzirirdim bi deneyin benim çocuklarda emmek istemedi ilk çocuğum iki aydan sonra istemedi afedersin inek gibi bebeyi altıma alıp dizlerimin üstüne çökerek emzirirdim başka türlü almazdı ayakta pışpışlayarak yada yanına uzanarak farklı pozisyonlarda deneyin bi süre uğraşırsın ama sonra kendiliğinden emmeye başlar

Benim bebeğim de doğduğunda böyleydi. Süt hemen gelmediği için memeyi tutmuyor sinirleniyor ittiriyordu. 10 gün her emzirmede annem ellerini tuttu ben emzirdim. Sonra alıştı.
Duşta emiyor, dışarda da sinirleniyor dediğiniz gibi duşta sakin 😂 ama en azından emebildiğini biliyorum

Ben ayağa kalkarak emzirirdim bi deneyin benim çocuklarda emmek istemedi ilk çocuğum iki aydan sonra istemedi afedersin inek gibi bebeyi altıma alıp dizlerimin üstüne çökerek emzirirdim başka türlü almazdı ayakta pışpışlayarak yada yanına uzanarak farklı pozisyonlarda deneyin bi süre uğraşırsın ama sonra kendiliğinden emmeye başlar
Dediğinizi bende denedim kendini ittiriyor diye sonra duş yöntemini öğrendim duşta emiyor sakinlik geldiği için suyla beraber dışarda da emiyor ama meme değiştirirken sinirleniyo bir daha da almıyor hala çabalıyorum

Biberon emzik kullanmayın. Düzenli meme teklif edin . Anne karnı sesi , fön, elektrik süpürgesi sesi bunlar bebeğinizi rahatlatır su sesi Beyaz gürültü yani . Bide benim bebeğim arabada giderken çok güzel emiyor sakin oluyor . Ayakta ,yatarak , ters beşik her pozisyonda deneyin bir tanesi bebeğinin sevdiği pozisyon olacak. Benim bebeğim normal pozisyonu hiç sevmiyor şuan mesela en sevdiği pozisyon ben sırt üstü yaticagim o üstüme çıkıp birini emerken diğerini mıncıklıyor🤣sürekli meme degistiriyo bir ona bir oburune.
Kolay olmadı benimde emzirmek ama hiç pes etmedim acıdı yara oldu çok ağladım.doymuyor diye mamada verdim ama ilk uzun uzun emzirdim ve kaşık biberonla verdim 4 aydan sonra alıştırma bardakları var yumuşak uçlu onlada verebilirsin.. hiç vazgecmedim.

Lütfen çabalamayı bırakmayın. Uyku sersemiyken vermeye çalışın. Vermeden önce elinizle sağıp sütü indirin. Doğduğundan beri memeyi çok rahat alan bebeklerde dahi ara ara meme redleri oluyor. Şu blog yazısını tecrübeli bir anne yazmış, belki faydası olur.

X