Konuşma Problemleri 3 yas konusamayan oglum..

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

gulugurumm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2014
15
8
32
Mrhba anneler bnm 3 yasinda oglum var 3. Sira hala konusmadi herseyi anltiyor sesi ile hareketi ile ama kelime harf olarak cikivermjyor bazen bos veriyorum ama bazende cok takinti oluyor obur iki kardeside suan cok iyi konuyorlar ama bu yok .. lutfen bir bilginiz varsa paylasin bastan doktora felan goturmedim cunku hic degisik seylerden supelenmiyorum ve yurt disinda olunca guvenmiyorum doktorlara....

Önceden birseyler anlatr gibi yapardi son kelimeyi soylerdi yada soyle yapardi ihh ihhh su mesela ih ihh ver mesala tam soyliyemiyor hatta bazen hala soyleyemiyor ☺️endiselenecek bisey yok bence

Önceden birseyler anlatr gibi yapardi son kelimeyi soylerdi yada soyle yapardi ihh ihhh su mesela ih ihh ver mesala tam soyliyemiyor hatta bazen hala soyleyemiyor ☺️endiselenecek bisey yok bence
Şimdi 3 yaşı bitirmiş bu şekilde konuşmaya çalışıyor ve endiseleneck bir şey yok öyle mi?
Hangi doktor bunu söyledi size lütfen paylaşın bilginiz yoksa bu konularda insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen.

Benim oğlum aralıkta 3 yaşındaydı az konuşuyordu şuan çok iyi durumda konuşması hızla ilerledi . Ama biz 2 yaşında doktor kontrolüne gittik gelişim testlerini filan çok iyi geçti o yüzden rahattık . Ayrıca evde tek başımızayız kimsemiz yok öyle parkta çocuklarla oynuyordu sadece . Sizin evde çocuklar var . Çocuğu kontrole götürün çocuk psikiyatrine hadi bir sorun varsa ve geç kalmışsanız ne olacak ? Bekle vs diyenlere kulak asmayın

Mrhba anneler bnm 3 yasinda oglum var 3. Sira hala konusmadi herseyi anltiyor sesi ile hareketi ile ama kelime harf olarak cikivermjyor bazen bos veriyorum ama bazende cok takinti oluyor obur iki kardeside suan cok iyi konuyorlar ama bu yok .. lutfen bir bilginiz varsa paylasin bastan doktora felan goturmedim cunku hic degisik seylerden supelenmiyorum ve yurt disinda olunca guvenmiyorum doktorlara....
Yurt dışında Dr lara mı güvenmiyorsunuz 😂

Canim benim bence endiselenme benim kizimda 2 3 aydr konusuyor diyebilirim aralikta 3 bitrdi
Her çocuk birbirinden farklı belki sizin çocuğunuzun sorunu yoktu ama konu sahibinin çocuğunun sorunu var . Nereden bilip endişe etme diyorsunuz yanlış yönlendirip hakkına giriyorsunuz belki biliyor musunuz?

Geçmiş olsun. 2 yaş bitirdiginde 2 kelimelik cümlesi yoksa mutlaka çocuk psikiyatrisine sonra dil ve konuşma terapistine götürmelisiniz. Çünkü dil konusma bölgesi beyinde belirli yaş aralığında koreliyor ve ileriye dönük farklı sorunlar çıkıyor diyor bizim rehabilitasyon merkezinde dil ve konuşma terapistimiz.
Burda olumlu örnekleri duyup beklemeye almayın. Yurtdışında iseniz güvenmiyorsanız mutlaka Türkiye'ye gelerek çocuğunuzn muayene ve tedavisine bir an önce başlayın.

2 yaşında gittiğimiz doktor bize dil terapisi önermişti bu arada . Ama şehrin şartları itibari ile biz başlamamıştık .

X