20lik diş çekimi = Dudak Uyuşukluğu?

arkadaşım için de aynı şeyi söylemişti doktor. diş kökü sinirlere mi kemiğe mi ne denk geliyormuş.
bazıları geçici bazıları ise kalıcı uyuşma yaşıyor.
doktorlara soru sorulan bir sitede de bir çok benzer vaka okumuştum.
umarım iyi bir dişçiye gidiyorsundur ve umarım böyle bir şey yaşamazsın.
bol sağlık dilerim....

İşini bilen ve iyi yapan bir discinin böyle birşeye sebep olacağını düşünmüyorum açıkçası. Altta ki iki yirmilik disimi de çektirdim. Üstelik gomuk vaziyettelerdi ve yan duruyorlardi. Doktorumun söylediğine göre buyuklermiste. İkisini de çektirdim, operasyon sonrası vurulan iğneden dolayı uyuşukluk çektim uzun süre, ertesi gün yanagima erik sokmuscasina dolaştım ama kalıcı uyuşukluk gibi birsey olmadı. Doktorunuza güveniyor ve ondan eminseniz, bence içiniz rahat olsun. Çok çok geçmiş olsun ayrıca.

İşini bilen ve iyi yapan bir discinin böyle birşeye sebep olacağını düşünmüyorum açıkçası. Altta ki iki yirmilik disimi de çektirdim. Üstelik gomuk vaziyettelerdi ve yan duruyorlardi. Doktorumun söylediğine göre buyuklermiste. İkisini de çektirdim, operasyon sonrası vurulan iğneden dolayı uyuşukluk çektim uzun süre, ertesi gün yanagima erik sokmuscasina dolaştım ama kalıcı uyuşukluk gibi birsey olmadı. Doktorunuza güveniyor ve ondan eminseniz, bence içiniz rahat olsun. Çok çok geçmiş olsun ayrıca.

herkesin diş yapısı aynı değildirki..bunun doktorlada pek alakası yok..bazı insanların diş kökleri nerdeyse sinirlerin üstünde oluyor..dolayısıyla çekim esnasında sinirler zarar görüp kalıcı uyuşukluklar olabiliyor..doktor tüm riskleri hastaya anlatmak zorunda.Bende 20lik dişlerimin hepsini çektirdim.böyle bir sıkıntım olmadı doktorum çok iyiydi ama bazı hastalara kalıcı uyuşukluk olabilir dediğine şahit oldum..

Merhaba,

Bende bu cumartesi sağ alt ve üst olmak üzere gömülü 2 dişimi çektirdim. Doktor alttakinin sinirlere çok yakın olduğunu bu yüzden uyuşukluğun 3-6 aya kadar ancak geçeceğini söyledi. Aldırdığım günün akşamı sadece şiddetli bir kulak ve boğaz ağrısı yaşadım ama rahat uyuyabildim ağrı kesicilerle. Suratım ilk gün şişmeye başladı, 2. gün patates halini aldı :) Bide üstüne işe geliyorum düşünün, şişlik çok azaldı ama ağzımdaki uyuşukluk hala aynı. Karıncalanma oluyor, karıncalanma olması geçeceğine işaretmiş. Cumartesi dikişlerimi aldırında soracağım doktora. İnşallah geçer, çok sinir bozucu bir uyuşukluk....
bendede aynı durum var sizinki geçti mi acaba

perşembe gunu sağ alt tam gömülü 20 lik dişimi çektrdım banada aynısını söylemişti. kökler sinire cok yakın dedi. böyle bir ihtimal var söylemem gerek dedi. ALLAHa şükür öyle bir sorun olmadı uyusukluk 4saat sonra geçti. ama haftaya soldaki çekilcek ondada bir sorun yaşamam inşallah

arkadaşlar merhaba

çektireceğim diyen arkadaşlardan bir daha geri dönen olmamış, uyuşukluk ya da his kaybı problemleri yaşayanlar oldu mu aranızda?

benimde 4 20lik dişimde gömülü ve de çekilmesi gerekiyor. çene cerrahı beni de alt dişlerin çekimleri sonrasında oluşabilecek uyuşukluklar ile ilgili uyardı. kesin olacak diye birşey yok ama sinire çok yakın oldukları için ihitimal dahilinde ve söylemek zorundayım diye belirtti.

Çok tedirginim, lütfen yaşadıklarınızla ilgili bilgilendirebilir misiniz beni :KK43:

Arkadaşlar ben dişhekimiyim , uyuşukluk doktora bağlı bişey değildir.
Eğer dişiniz sinire yakınsa diş çekimi sonrası uyuşukluk riski vardır, eğer uzaksa ne kadar zorlu bir çekim olsa da böyle bir durum olmaz
Eğer çekilmesi gerekliyse bunu beklenmenin size bir faydası yok
Doktorunuz size bu riskleri anlatmak durumundadır bunlar doğal durumlar.
Anlatmayıp sonrasında sıkıntı yaşasanız nasıl olur ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben dişhekimiyim , uyuşukluk doktora bağlı bişey değildir.
Eğer dişiniz sinire yakınsa diş çekimi sonrası uyuşukluk riski vardır, eğer uzaksa ne kadar zorlu bir çekim olsa da böyle bir durum olmaz
Eğer çekilmesi gerekliyse bunu beklenmenin size bir faydası yok
Doktorunuz size bu riskleri anlatmak durumundadır bunlar doğal durumlar.
Anlatmayıp sonrasında sıkıntı yaşasanız nasıl olur ?

böyle bir durum yaşanırsa doktorun suçu denemez tabiki ama çene cerrahının da deneyimleri, tecrübesi bu ihtimali düşürmek için yeterli değil midir?

Tabi ki çekimi çene cerrahına yaptırmayı tercih edebilirsiniz ama uyuşukluk riski ile bunun alakası yoktur,
Tedavinin rahatlığı acısından ağız,diş ve çene cerrahisi uzmanı tercih edilebilir.sonuçta bu konuda uzman olan arkadaş o konuda daha başarılı olacaktır.
Cekım hiçbir zaman ucuza katılacak bir tedavi değildir.

Aynı sorunu yaşıyorum iki haftadır..psikolojim çok bozuldu..çene cerrahına çektirdim özeldi.kıvrımlıydı dişimin kökü ve gömük.resmen oturdum geçmesini bekliyorum..ne zaman düzelecek nasıl düzelecek bilmiyorum hep bötle kalacakmış gibi..

Merhabalar. Bende 3 ay önce sol alt 20lik dişimi çektirdim ve dilimin sol tarafında uyuşukluk kaldı 3aydır pek bi değişme yok. Sizden düzelen oldu mu?

Önecelikle geçmiş olsun. Bende de aynı sorun var. Sorununuz hala devam ediyor mu acaba?

X