2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Nerde görsem tanirim 9. Sıçrama bu 😂 malesef biz de dibine kadar yaşadık googledan bi arastir 58. Haftalarda falan başlıyor 64 e doğru etkileri azalıyor 🫠

Henüz almadim ama yatak benim ince çizgimdir 😂 yatsandan alacagim kendi yatağımızda ordan fakat markasi yatsan değil sealy , amerikadan ihraç edilen bir marka. Aşırı aşırı rahat ve konforlu. Bulutlarin üzerinde uyuyormussun hissi veriyor ve aşırı dinlenmiş uyaniyorsun.Hem visco hem pocket yay sistemli. Denemeni tavsiye ederim 🫣

Canim her bebek kendine özel kimi yenidoğan çok zor geçirir kimi büyüdükçe zorlaşır. İlk zamanlar senin anneliğe alışma sürecin ve onun dünya adaptasyon süreci ile psikolojik zorluklar da işin içine girdiği için kendini daha çok çıkmazda hissedebilirsin. Büyüdükçe evet her şey çok kolay olmayacak ama bebeğinin dilini anlayıp isteklerini çözmeye başladıkça kendini daha rahat hissedeceksin. Fiziksel yorgunluğa bir noktadan sonra alışıyorsun. 8 saat uyuyunca uykumu alamayan ben 2-3 saat uyku ile işe geldiğim zamanlar oldu mesela vücut bu sürece bir şekilde adapte oluyor 😊 Umarim çevrende seni anlayan ve destek olan birileri vardır ve bu süreci geçirmende kolaylık sağlarlar. Güzel günlerde büyütmeni dilerim ☀️

Ekin 2 aydır tek uyku canım. İki uyku yapinca gece uykulari çok bozuluyordu. şuan tek uyku 8.00-8.30 uykuya geçiş bazen 9.00 a sarkıyor. Gece 2 civari mama yiyor. Sabah 8-9 arasi uyanıyor. Şuan düzenimiz bu şekilde 🩶 Tabiki atak ve diş dönemleri gece uykularinda gerileme bozulma oluyor
Dün denedim de bugün 10 da nakavt oldu canım, sanırım bizimde 1-2 ay var😅

Bebek sinyallerini veriyor zaten tek uykuya düşerken mesela ikinci uykuya geçişte zorlanir uyuyamaz dalamaz gece uykulari bozulur vs. Ordan anliyorsun
2. Uykuda sorunumuz var ya bakalım takipteyim ne olacak, uykuya her uykuda direniyor ama canı yanıyor gibi ağlıyor 5 dk sonra dalıyor heralde atak dönemi dediğim gibi

Merhaba güzel anneler. Ben 2024 Mart annesiyim bebegim 2 aylık çok zor geçiyor bu günler. Bende sizin gibi emekledigini yurudugunu gorurum. Size sorum şu bebeklikleri mi daha zordu yoksa şuanmı?
Benim ilk 5ayım çook çok zor geçti 8.ayda güzelleşmeye başladı bir yaş olduğunda tadından yenmez bir hal aldı ☺️ herkesin deneyimi farklı ben büyüdükçe hele yürüdükçe konuştukça rahatlayan annelerden oldum tünelin ucunda ışık var dayan 😁
Kızlar tek uykuya düşen varmı, oğlan 13.5 aylık dün ikinci uykusuna neredeyse 40 dk da geçti o kadar yordu ki , 2. Uykuya daldıramıyorum daldı mı 4.30 dan 6 ya kadar uyudu, bu sefer gece geç yatıyor, napsam bilemedim

8 de uyanıyor ya 11-11.3 dan önce zaten uyumuyor oda 12.3-1 e kayıyor, sonra da 4 te uyutamıyorım bu sefer 6 da uyanınca , akşam 10-10.3 dan önce asla uyumuyor, siz anladınız beni yani akşam bence en geç 9.3 da dalmış olmalı bir bebek ki büyüme hormonu için gerekli tabi bizde dinlenelim 😅
Cnm biz de şu an tam ara dönemdeyiz senin gibi, bazen tek bazen iki uyku yapıyor uyanma saatine göre belirliyorum, iki uyku yaptıracaksam 7 yada 7.30da kalkmış olması gerek 8 geç oluyor akşama sarkıyor, tek uykuya dayanamıyorsa henüz mecbur erken uyandıracaksın 8.30 gibi uyanırsa tek uyku yaptırıyorum ama son bir saat çok zorlanıyor uykusu geldiği için.

Benim ilk 5ayım çook çok zor geçti 8.ayda güzelleşmeye başladı bir yaş olduğunda tadından yenmez bir hal aldı ☺️ herkesin deneyimi farklı ben büyüdükçe hele yürüdükçe konuştukça rahatlayan annelerden oldum tünelin ucunda ışık var dayan 😁

Cnm biz de şu an tam ara dönemdeyiz senin gibi, bazen tek bazen iki uyku yapıyor uyanma saatine göre belirliyorum, iki uyku yaptıracaksam 7 yada 7.30da kalkmış olması gerek 8 geç oluyor akşama sarkıyor, tek uykuya dayanamıyorsa henüz mecbur erken uyandıracaksın 8.30 gibi uyanırsa tek uyku yaptırıyorum ama son bir saat çok zorlanıyor uykusu geldiği için.
Canım aynen bizim de öyle şuan bugün 7.30 da kalktı ama dayanamadı 2 uyku yaptı ama 2. Uykuyu 16.10 da kendim uyandırdım daha fazla uyumasın diye😑😅

X