19 toplanan yumurtadan kalan 1 negatif sonuc

camdakikiz3

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2024
21
4
31
Merhaba hanimlar, görüslerinize cok ihtiyacim var. Iyiki varsiniz.

1 negatif tup bebek deneyimim oldu. 19 tane yumurta toplanildi. Ilk gun 7 tanesinin dollendigininsoylediler ve 3 cu gune sadece 1 adet 6 hucreli embriyonkaldigini soylediler. Taze transfer oldum oda negatif cikti. Sil baştan tekrar başlayacağım. Yeniden ayni merkezde baslarsam ayni seyleri yasamaktan kaygiliyim. Doktorum farkli bir yol izlicegini soyledi. Fakat kafam cok karisik. Labaratuarinda önemli oldugunu duydum ve gittigim yer kucuk biyer. Daha buyuk ve kapsamli merkezler var. Sizce farkli bir merkezde yeniden baslamak mi mantikli veya ayni yerde devam etmem mi? Teşekkur ediyorum.

Son düzenleme:
Merhaba içeriğini elbette ki bilemeyiz ama 19 yumurta hiç az bir rakam değil… Laboratuar çok çok önemli yumurta toplandıktan sonra embriyolar tamamen önce Allaha sonra laboratuar ve embriyologlara emanet.. Bana kalırsa değiştirin

Merhaba içeriğini elbette ki bilemeyiz ama 19 yumurta hiç az bir rakam değil… Laboratuar çok çok önemli yumurta toplandıktan sonra embriyolar tamamen önce Allaha sonra laboratuar ve embriyologlara emanet.. Bana kalırsa değiştirin
yorumunuz icin tesekkurler. Bende sasirdim. En azindan 1 tane bile dondurulmus embriyom olmasini beklerdim. Cok uzgunum.

Tabi hepsi belki de kalitesiz boştu bilemeyiz ama ben yerinizde olsam yine de değiştirmeyi tercih ederdim. bu arada yeni yumurta toplamaya başlamadan önce gerçek arı sütü polen gibi yiyeceklere de yönelin bence ben de önümüzde ki ay başlıcam nasipse iyi hazırlanalım.

1 negatif tup bebek deneyimim oldu. 19 tane yumurta toplanildi ve 3 cu gune sadece 1 adet 6 hucreli embriyonkaldigini soylediler. Oda negatif cikti. Sil baştan tekrar başlayacağım. Yeniden ayni merkezde baslarsam ayni seyleri yasamaktan kaygiliyim. Doktorum farkli bir yol izlicegini soyledi. Fakat kafam cok karisik. Labaratuarinda önemli oldugunu duydum ve gittigim yer kucuk biyer. Daha buyuk ve kapsamli merkezler var. Sizce farkli bir merkezde yeniden baslamak mi mantikli veya ayni yerde devam etmem mi? Teşekkur ediyorum.

Ben olsam aynı yerde devam etmem.
Farklı bir yer araştırırım.
Birazda tabi ne olduğu ile alakalı.
Eğer sizden kaynaklı birşeyse her merkez aynı sonucu verebilir ama sizde bir sorun yoksa labaratuvardanda kaynaklanabilir.

1 negatif tup bebek deneyimim oldu. 19 tane yumurta toplanildi. Ilk gun 7 tanesinin dollendigininsoylediler ve 3 cu gune sadece 1 adet 6 hucreli embriyonkaldigini soylediler. Taze transfer oldum oda negatif cikti. Sil baştan tekrar başlayacağım. Yeniden ayni merkezde baslarsam ayni seyleri yasamaktan kaygiliyim. Doktorum farkli bir yol izlicegini soyledi. Fakat kafam cok karisik. Labaratuarinda önemli oldugunu duydum ve gittigim yer kucuk biyer. Daha buyuk ve kapsamli merkezler var. Sizce farkli bir merkezde yeniden baslamak mi mantikli veya ayni yerde devam etmem mi? Teşekkur ediyorum.
Merhaba,
Ben olsam değiştirirdim merkezi.

Bende aynı merkezde devam etmezdim başka merkez dede aynısı olursa evet sorun varmış diyebiliriz nasılsa yeniden opu olacaksınız riski başka merkezde almanız daha doğru olur eski opudaki verileri yeni doktorunuza verin o ne tavsiye edicek fikri yenilikci mi yoksa klasik mi devam edicek ona göre doktor seçin

19 yumurtadan 1 tane 3. gün embriyosu gerçekten garip olmuş. Doktordan değilse bile labratuardan kaynaklı olabilir. Ben olsam kesinlikle başka bir yerde denerdim.

Merhabalar Hanımlar, yumurtanın sperm ile birleşmesinden sonraki süreç aslında embriyonun kalitesini belirliyor diye biliyorum. Benimde 23 yumurtadan 16 tanesi döllendi ancak 5.güne gelen ve blast olan 2 yumurta oldu. Farklı doktorın görüşlerini almak tabiki de önemli olacaktır.

Merhabalar Hanımlar, yumurtanın sperm ile birleşmesinden sonraki süreç aslında embriyonun kalitesini belirliyor diye biliyorum. Benimde 23 yumurtadan 16 tanesi döllendi ancak 5.güne gelen ve blast olan 2 yumurta oldu. Farklı doktorın görüşlerini almak tabiki de önemli olacaktır.
Evet oda oenmli ama laboratuvarda uygulanan sperm seçme yöntemleri teknikleri de önemli çok hassas bir işlem laboratuvarda ki onemsizlik birçok şeye sebeb olabilir ilk tedavideki olumsuzluk herşeyi belirlemez zaten bu diğer denemelerde yöntemlerle birleşince evet sorun şu olabilir veya bu olabilir denilebilir.
Kadın da kullanılan ilaç dozları vs birçok şey etkili.

Evet oda oenmli ama laboratuvarda uygulanan sperm seçme yöntemleri teknikleri de önemli çok hassas bir işlem laboratuvarda ki onemsizlik birçok şeye sebeb olabilir ilk tedavideki olumsuzluk herşeyi belirlemez zaten bu diğer denemelerde yöntemlerle birleşince evet sorun şu olabilir veya bu olabilir denilebilir.
Kadın da kullanılan ilaç dozları vs birçok şey etkili.
Kesinlikle aynı fikirdeyim sizinle. Doktorların hastalarını çok iyi analiz edip hastaya özel tedavi uygulamasının çok daha doğru olabileceğini düşünüyorum herkese standart verilen ilaç dozlarının vs. Mesela benim de yumurta sayım çok fazla çoğu kadınların az olan polikist yumurta sayısı bende de fazla olmasından dolayı polikist. Bun sebepten dolayı kullandığım ilaç dozları yumurtalarımın gelişi için az doz olmasında rağmen yeterliydi.

Kesinlikle aynı fikirdeyim sizinle. Doktorların hastalarını çok iyi analiz edip hastaya özel tedavi uygulamasının çok daha doğru olabileceğini düşünüyorum herkese standart verilen ilaç dozlarının vs. Mesela benim de yumurta sayım çok fazla çoğu kadınların az olan polikist yumurta sayısı bende de fazla olmasından dolayı polikist. Bun sebepten dolayı kullandığım ilaç dozları yumurtalarımın gelişi için az doz olmasında rağmen yeterliydi.
.

Ben ilk 3 gün yumurta kalitesi, 3 günden sonra ise sperm kalitesi belirleyici oluyor diye duymuştum. Ama labratuvar çok çok önemli. Benim 3 yumurtam toplandı, ikisini de 5. güne getirdiler. 1 tanesi kızım oldu. :nazar:Allah doktorumdan ve çalıştığı embriyologtan razı olsun. Darısı da isteyen herkesin başına İnşallah

Ben ilk 3 gün yumurta kalitesi, 3 günden sonra ise sperm kalitesi belirleyici oluyor diye duymuştum. Ama labratuvar çok çok önemli. Benim 3 yumurtam toplandı, ikisini de 5. güne getirdiler. 1 tanesi kızım oldu. :nazar:Allah doktorumdan ve çalıştığı embriyologtan razı olsun. Darısı da isteyen herkesin başına İnşallah
Aminn,inşallah bizler de sizin gibi güzel haberler alırız. Sağlıkla büyütün yavrunuzu

Yumurta kalitesini yükseltin. 19 yumurta cok süper bir rakam aslinda.

Ben kaliteyi yükseltmek icin cok cabaladim (27 yumurtadan 14dü döllendi, ben 34 eşim 39 yaşindaydi).

En az 3 ay boyunca ikinizde sıkı bir Program yapin.
Bol sebze, Bol meyve ve bol Omega3 yağli besin.

Biz bol takviye kullandik. Mesela omega 3, vitamin d, demir multi vitamin olarak Orthomol.

Hayvansal gida fazla tüketmeyin ve bol bol spor yapin.
Sorunuz olursa özelden yazabilirsiniz

Önemli olanın yumurta ve embriyo kalitesi olduğunu göstermiş sonuç resmen. Hem merkezi değiştirin hem de yaşam tarzınızı daha sağlıklı bir hale getirin bence

Aynı hatayı bende yaptım. Negatiften sonra doktor hep şöyle yapalım böyle yapalım dedi 2 kere daha negatif gördüm keşke ilk negatifte değiştirseydim merkezimi. Ki sizin 19 yumurta toplanıp hiç kalmaması çok enteresan bi durum. Bence vakit kaybetmeden değiştirin. Hem size hem cebinize yazık.

Antalya Memorial şafak olgan sidetle tavsiye ederim laboratuvar ortamida çok temiz bı araştır derim bide tekradan basliyacaksin bı on hazırlık yapmanı öneririm öncelikle gidip genel olarak kan tahlillerini yaptır sağlık beslen vitaminler al aynı şekil eşin de yumurtaların kaliteli olması için umarım tez vakitte hayırlı sonuçlar alırsın😇🤲

X