K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz 10 gün önce bademcik ameliyatı oldum dün gece birden bire kanamam oldu

zynpyldzzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2023
33
3
Kızlar ben 22 yaşındayım 10 gün önce bademcik ameliyatı oldum dün gece birden bire kanamam oldu çok fazla olmadı ama hemen hastaneye geldim yatış verdiler oksijenli su verip sabaha kadar düzenli gargara yapmamı söylediler yaptım kanama durdu sabaha karşı normal de taburcu olacaktım ama doktorlar 1 gün daha tutalım dedi ve 1 saat önce de 10 20 saniyelik yine kanamam oldu gargara yapmaya devam ediyorum doktor şu anlık sorun gözükmüyor dedi temiz duruyor dedi ama içim rahat değil arkadaşlar soğuk su içiyorum birisi bişey söylesin ne olacak böyle ben çok korkmaya başladım artık bişey olur mu ölür müyüm annem her yere dua dağıttı lütfen bakın bi yaşayan oldu mu böyle bişey

Başka bir hastaneye görünme imkanınız var mı acaba? Doktorunuz bu duruma ne dedi yani bademcik ameliyatında olağan bir durum muymuş?

Doktorun rahatlatamadığı evhama biz ne diyebiliriz diye düşünüyorum.
Doktorunuza güvenin, ha deyince düzelen bir şey değil belki. En azından emin ellerdesiniz. Evham yapmadan sakin kalarak devam etmeniz daha iyi olabilir.
Geçmiş olsun.

Bademcik ameliyatı bende gecirdim ve bana devamlı dondurma falan yememi soyluyolardi ilk 5 ile 7 gun arasi kanaman olur tek tük sonra durur bu normal sende hafifletmek icin surekli soguk biseyler dondurma tarzi seyler yiyebilirsin tabi yinede en iyisini doktorun bilir

Geçmiş olsun, önceki konunuza baktım ameliyattan korkuyormuşsunuz bundan dolayı panikliyor olabilir misiniz?
Doktorunuz sıkıntı yok demiş, ameliyat sonrası kanama belki oluyordur genelde. Sordunuz mu doktorunuza?

Kızlar ben 22 yaşındayım 10 gün önce bademcik ameliyatı oldum dün gece birden bire kanamam oldu çok fazla olmadı ama hemen hastaneye geldim yatış verdiler oksijenli su verip sabaha kadar düzenli gargara yapmamı söylediler yaptım kanama durdu sabaha karşı normal de taburcu olacaktım ama doktorlar 1 gün daha tutalım dedi ve 1 saat önce de 10 20 saniyelik yine kanamam oldu gargara yapmaya devam ediyorum doktor şu anlık sorun gözükmüyor dedi temiz duruyor dedi ama içim rahat değil arkadaşlar soğuk su içiyorum birisi bişey söylesin ne olacak böyle ben çok korkmaya başladım artık bişey olur mu ölür müyüm annem her yere dua dağıttı lütfen bakın bi yaşayan oldu mu böyle bişey
Bademcik ameliyatından ölen görmedim. İlaçlarınızı düzenli kullanın.

Bademcik ameliyatı bende gecirdim ve bana devamlı dondurma falan yememi soyluyolardi ilk 5 ile 7 gun arasi kanaman olur tek tük sonra durur bu normal sende hafifletmek icin surekli soguk biseyler dondurma tarzi seyler yiyebilirsin tabi yinede en iyisini doktorun bilir
ne zaman olmuştun ameliyatı

Soğuk su içmekle kalmayın, boğazınıza buz haline getirdiğiniz su şişesini gezdirin. Çocuğum bademcik ameliyatı olduğunda sık sık buzlu şişeyi boğazına gezdirip, tutuyorduk. Geçmiş olsun

Merhaba çok geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşmuşsundur, ben de şu an benzer durumdayım 9. Günüm ve kanamam oldu avuç içi kadar kan hemen dondurma yedim bi sürü ve hastaneye geldik geldiğimde kanama durmuştu ama açık yer gördüler heralde yatış verdiler ve ben de çok endişeliyim bu kanama oldu insan kötü etkileniyor ne kadar böyle sürecek ne zaman geçecek senin durumun nasıl ilerlemişti :KK43:

X