1 haftalık kedi deneyimi başarısız :(

Kalimero28

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
733
402
merhaba herkese yakın bir arkadaşımın kedisi hamile kaldı 2 ay bekledim doğdular 2,5 ay bekledim süreç sonunda gitmeye hazır dediler yavrulardan birine aşık olmuştum aldım eve getirdim (ilk kedi deneyimim) , odasını, yemeğini suyunu, tuvaletini iyice benimsemesi için odamda tuttum ( aldığım yerde kedi nüfusu çok fazla olduğundan annesi ve kardeşleriyle 1 odada kapalıydı yani alışık olduğu şey kapalı kapıydı) ama her gün kucağımda evi gezdirdim, öpe koklaya bebek gibi konuşa konuşa evi gezdirdim 5-10 dakikalarda evde saldım gezdi, getirdiğimin ertesi günü idrarında kan oldu veterinere gittik çok ağır bir tedavi önerildi keyfi yerinde olduğu için kıyamadım o kadar ilaç almasına izleme yoluna gittim kan kesildi ama sürekli dısarıya çişini yaptı kumu biliyor kakasını hep kuma ama çişini canı isterse kuma yapıyor 5 günün sonunda iyice strese girmesin diye açtım kapıları evin her yerinde gezmeye başladı dolayısıyla evin her yerine işedi ama kaka için kuma koştu inadına yaptı sanki bana yaptığı köşelere sirke döktüm gene yaptı, çamaşır sulu pamuklar koydum gitti pamuğun üstüne işedi kısacası beni sevmedi ve benimle inatlaştı, sanırım stresi arttı bu arada beni sevdiğini düşünmüştüm benimle yattı hep çok oyun oynadık bol ilgi bol sevgi bol şımartmaya rağmen hayvanın çok üzüldüğünü düşünerek aldığım yere geri götürmek zorunda kaldım gider gitmez kardeşleriyle yumak oldu, annesini emmeye çalıştı (78 günlük olmuştu o gün) çok özlüyorum onu odamda yokluğu çok canımı yakıyor ama hem beni sevmedi hem de çiş işine çare bulamıyoruz ben nerede hata yaptım ya çok mutsuzum :KK43:(

Biraz daha zaman tanıyabilirdin kediye sana tepki olsun diye işemiş her yere. Ama zamanla alışırdı kıyamam. Benimde 2 yıldır kedim var başka bir yere bırakmıştım tatil için üzülüp strese girmiş kadının yatağına işemişti. Bence geri vermeseydin alışırdı sana satmadılar da hep annesiyle yaşayacağını mı sanıyosun başka birine verecekler en azından sen iyi bakardın

Biraz daha zaman tanıyabilirdin kediye sana tepki olsun diye işemiş her yere. Ama zamanla alışırdı kıyamam. Benimde 2 yıldır kedim var başka bir yere bırakmıştım tatil için üzülüp strese girmiş kadının yatağına işemişti. Bence geri vermeseydin alışırdı sana satmadılar da hep annesiyle yaşayacağını mı sanıyosun başka birine verecekler en azından sen iyi bakardın
1 hafta her gün aynı şeyi yaşayınca alışmayacağını düşündüm daha çok üzülüp hasta olur sandım annesini kardeşlerini arıyor diye düşündüm ırk farkeder mi bilmiyorum british longhairmiş

Bir süre sonra unutur annesini. Zaten hayvanlarda anne evlat şeyi yok bir süre sonra bitiyor. Geri alma şansın var mı kediyi artık senin kokunu ve evini biliyor evde kendi kokusunu da alır. Çiş yaptığı zaman orayı iyice temizlemen gerek çamaşır suyuyla falan ki idrar kokusunu alıp tekrar oraya yapmasın ama dikkat et hayvan zehirlenmesin 😅 yani tabi geri alırsan

Benim (travmali) kedim on gün yüzüme bile bakmadı , saklandığı dolaptan çıkmadi. Ne çabuk pes etmişsin.
Belki de evi benimsemek için isaret bırakmıştır. Az daha doysun annesine, tekrar al bence

diğer evdeki durumunu soruyorum zaten sürekli, aklımdan çıkmıyor acemi olduğumu da belirttim herkes annesini unutur dedi ama unutmamıştı bireysel farkları olabileceğini hiç düşünemedim

1 hafta her gün aynı şeyi yaşayınca alışmayacağını düşündüm daha çok üzülüp hasta olur sandım annesini kardeşlerini arıyor diye düşündüm ırk farkeder mi bilmiyorum british longhairmiş
kardeşi ile birlikte sahiplenme şansınız yok mu? iki kedi her zaman tek kediden iyidir. Bu arada idrarda kan görülmesi ihmal edilecek bir sorun değil. Kumunu bilmiyor değil, belli ki idrar yolları ile ilgili bir sıkıntısı var, bu yüzden başka yerlere yapıyor olabilir.

kardeşi ile birlikte sahiplenme şansınız yok mu? iki kedi her zaman tek kediden iyidir. Bu arada idrarda kan görülmesi ihmal edilecek bir sorun değil. Kumunu bilmiyor değil, belli ki idrar yolları ile ilgili bir sıkıntısı var, bu yüzden başka yerlere yapıyor olabilir.
Malesef 2 kedi sahiplenemem keske olsa :KK43: takip ediyoruz yavruyu bakalim veterinere gidecek bugun yine ishal olmus

Kedinin davranışlarını yanlış değerlendirmişsiniz. Kum çiş olayı tamamen kedi sağlığıyla ilgili. Mutlaka idrar yollarında bir sorun vardır. Çiş yaparken canı acıyorsa kuma yapmaz dışarı yapar ki kaykayı kuma yapıyorsa bu önemli bir belirtidir. Dışarıda farklı yerlere yapıyorsa bu da canı acıdığı için yer değiştirme eğilimidir. Bunun için tedavi ve uygun mama kullanmak gerekir. Kediler acılarını belli etmemek konusunda çok başarılıdır, içgüdüleri bu yöndedir. Yani veteriner uygun tahlilleri yapıp tedavi önerdiyse onu dinlemek lazım ... Yani daha uzun uzun açıklama yapabilirim ama zaten kediden vazgeçmişsiniz. Özetle kediler sağlık, güvenlik, beslenme şartları yerine getirildiyse mutludur, kimseden nefret etmezler.

X