K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Yutkunurken Boğazıma bir şey takılıyor sanki.

evet endoskopiyle heryeri görebiliyorlar.benim yutkunma zorlugum ara ara oluyor özellikle üzülünce bide yemege dikkat etmezsem oluyr ama kendime 1-2 gün dikkat edersem geçiyo hemen.benim hastalıgım ilerlemişti yutkunma zorlugu varken yediklerimi cıkarma isteği geliyordu sürekli kusuyordum ve gecici rahatlıyordum alışkanlık yapmıstı biara hatta :KK66: sonra baktım olmayacak 1-2 gün resmen ac gezdim sonra düzelmeye başladı ilaçla filen toparladım şimdi Allaha cok sükür iyiyim sadece sabahlrı agzımın tadı cok kötü oluyor geceleri belkide mide suyum cıkıyor olabilr bogazım yanmıyor ama agzımda acı tad var onu da bi atlatsam benden mutlusu olmıcak :))

bunun kökten çözümü yok mu yahu :):) şu tvlerde hep çıkan br adam var ya Mehmet yerdel mi ne amalıytla kesn çözm dıyr br daha olmaz dıyr offf kendıme guvnım gelse gdıcm doktoroda endoskopi ister diye acayip korkuyorum :KK70::KK70: tamam uyutuluyr eyvallahta yınede ,nsan dusununce br hoş oluyr boru gireck sonucta sana :KK70: albukı o kdr nsan oluyr yanı ne var eflü bir sürü kişide var dr bakack ilaç yazack durumuna göre ama işte olmuyor :KK70:

Arkadaşlar belki büyük bir şeyde olmayabilir. Bende de yemek gibi bişe takılıyo gibi oluyodu yutkunurken. kbb a gittim dr çok iyiydi :KK16: hiç bişeyle ugraştırmadı direk gördü bademciklerin arka tarafında yemek kırıntısı birikmiş. Elindeki bi aletle cekerek gördü ve temizledi. Orda kalıntılar durdugu içinde çok pis kokuyor.İlk baslarda koku hissetmiyordum . Zaman zaman yine olucak gelir temizletirsin demişti ya da ugrasmam diyosan bademciklerini aldır dedi ama aldırmamı önermedi.Şimdi agzımda koku hissednce ben kendim temiz kulak çöpü ile çekerek üstüne basarak temizliyorum üşendiğimden gitmiyorum ama tahrişte yapabiliyo bu.Belki benim temizlemem zararlıdır :KK20: aslında en iyisi dr a temizletmek farklı bi aleti var onunla. Tekrar gitmeyi düşünüyorum su an o kısımda yine koku var ama geride birikti sanırım kendim göremedim bu sefer. Bide bunu her dr da göremiyo bilmeyen dr lar bile var ugraştırıyolar.( Çok açık yazdım sanırım kusura bakmayın ama saglık sonucta) İlk öğrendiğimde çok ilginç gelmişti sag taraftaki bademcigimin arkasında oluyo mesela solda olmuyo benim ve çogu kişide olabiliyomuş bu farketmiyolarmış. kırıntılar bazen kendiliğindende düşüyo . Forumlarda arastırdım bademcik taşı die bişe var sanırım bununla alakalı o.Bazı Dr.larda bişey bulamayınca direk psikolojik diye yönlendirip kurtuluyolar:))

Son düzenleme:
Kızlar merhaba konu baya eski ama bu durumu yaşayanlar yazabilir mi . Bende 1 yıl önce boğazımda takılma yabancı bi cisim var gibi hissediyordum böyle minik minik beyaz çok ağır kokulu parça gelmişti 2 3 kez falan hemen doktora gittim tabi korkulacak bişe olmadığını yemek kalıntılarının biriktiğini söyledi asitli vs uzak dur dedi birde şurup yazdı kullandım etkisini gördüm baya gelgelelim şu son bir haftadır yine aynı şikayet boğuluyorum sanki o kadar rahatsız ediyo ki tekrar gidicem doktora :KK43: hala var mı bunu benim gibi yaşayan allahım bu nasıl kötü bi his uyutmuyo o kadar baskı yapıyo :KK43: Allah hepimize şifa versin inşallah ..

bende bugun oldu ilk defa canim yaa,off napcami sapittim.ben zaten panik biriyimdir.eger gecmezse p.tsiye bi dr.a gideyim bari:KK43: sanada mide bulantisi yapiyormu peki,mesala bana cok yapti kac kez kustum ama midede bisi kalmadi hala kusasim var:KK43:
Aynı dert bende de var reflü hastalığım var doktor onun için pantactive debridat adında iki hap verdi kullandım ondan sonra bu boğaz şikayeti bi anda gittim tekrar doktor da deterjan dan uzak dur ağzını burnunu kapat direk temas olmasın demişti ama bilmiyorum reflü mü başka birşey mi iki gün olmuyor 3. Gün oluyor bazen gün içinde oluyor bi anda sonra 2 gün sürüyor aşırı bulantı yapıor bazen 2 defa istiğfar ettiriyor ve çok balgam üretiyor sürekli yutkunma ihtiyacı hissediyorum 😏

Bende de 2 haftadır var doktora gitmedim korkudan yutkununca aşağı iniyo gibi sonra tekrar aynı mide şikayetim yok bazen geciyo gibi oluyo ama sonra tekrar aynı

Merhaba arkadaşlar aynı durumdan ben de muzdaribim ve malesef doktorlarda pek bir çözüm sunamıyorlar sebeb şu aslında adenoid denilen bölgele yediğimiz bazı gıda parçaları birikiyor küçük parçalar bazen kendiliğinden çıkar bazen çok zorlar şu an çok zor durumdayım 2 ay oldu takılmam var doktorlara gittim ama bişey yok denildi halbu ki bu durumu 17 yaşımdan itibaren yaşıyorum 39 yaşıma geldim genelde kendim çıkarırıdım bu sefer yapamadım ben de önerisi olan var mı diye gezinirken yorumlarınızı buldum.Evet burada tek çözüm iyi işini bilen ve bu konuda uzmanlığı olan bir kkb doktoru bulmanız.Çünki her kkb doktoru bu durumu ne yazık ki bilmiyor.

.
arkadaslar ayni sorunu bende yasiyorum ve doktora basvurdum kulak burun bogaz yollarinda asiri kuruluk tespit edildi ve sinüzit icin tablet burundan alinan yagli damla direkt bogaza temasli verdi ve aldim gercekten gecti yani korkulacak durum yok
Merhabalar çok fazla zaman geçmiş üzerinden ama nasıl bir damla kullanmıştınız.Bu kullandığınız boğazınızdaki hissi geçirdimi.Yani şuan aynı ürün varmıdır yada benzerleri acaba.

.

Merhabalar çok fazla zaman geçmiş üzerinden ama nasıl bir damla kullanmıştınız.Bu kullandığınız boğazınızdaki hissi geçirdimi.Yani şuan aynı ürün varmıdır yada benzerleri acaba.
Merhaba sizinde bademcikleriniz iri mi? Takılma hissi bendede oluyor bademciğim büyük

X