Yok saymak mı

Gözde gelin olsun kaynanamla iyi olsun umrumda degil diyerek içten içe bundan korktuğunuzu sezdim.
Ayrıca kendisini dinleyen birden fazla kisi varken sadece tek bir kisiyle muhattap olmuşsa evet buna bende kızardım, yok saymak da denebilir evet.

Gözde gelin olsun kaynanamla iyi olsun umrumda degil diyerek içten içe bundan korktuğunuzu sezdim.
Ayrıca kendisini dinleyen birden fazla kisi varken sadece tek bir kisiyle muhattap olmuşsa evet buna bende kızardım, yok saymak da denebilir evet.
Hayır aslında şu var.Kv ile aramda mesafe var.Mesela geçen kvlerdeyken kv bana ismimle hitap ediyor.Ama kıza adı Esra olsun, esram diye hitap ediyor.Gerçekten umrumda değil.Umrumda olsa kv ile samimi olmaya çalışırdım.
Bugün şu olacaktı aslında.Bunlar ikisi masanın karşı tarafına,biz karşılarına oturduk.Eşime güneş geliyordu.Sonra kaynım abi yanıma gel diye eşime ısrar etti.Eşim istemedi.Eşim yanına otursaydi,onlar zaten direk 3 ü sohbet edecekti.

Birkez daha gözlemleyeceğim.Tekrar bu şekilde olursa birdaha 4 lü görüşmemeye çalışırım

Kaynım nişanlandığından beri eltimle ve kaynımla çok görüşüyoruz.Eşimde her fırsatta gitmek istiyor.O tarafa gidince uğramak istiyor.Bugün gene birlikteydik.Tesadüfi oldu.Ama sonrasında yakinlardayiz diye görüştük.
Öncelikle eltime kesinlikle takmadım.Kaynanamla falan arası süper olsun,ailenin gözde gelini olsun umrumda değil.
Bugün 4 ümüz masada otururken konu açıldı.Tarihi yerlerle alakalı.Ve 2 saat oturduysak 1 buçuk saat eşime bakıp anlattı.Rahatsız olmakta haksız mıyım?
Ortamda bu şekilde yaptığında napayim susayım mi,telefonla mı ilgileneyim.Bu arada eşim gibi bende dinliyordum.
Bu yok saymak mi,yoksa kafamız mi uymadi
E siz konusmayankatilmadiysaniz onlar karsilikli konustuysa ona bakip anlatmasi cok dogal .sizde.soylenen seye katilmak veya itiraz etmek veya ekleme yaomak icin katildiniz mi yoksa sustunuz mu ?

Yani ben tam olarak sikayetinizi de anlayamadım 🤷
Spesifik bir konu üzerinde konuşuluyor ise o ortamda bulunan ve konu ile alakası olmayan kişiler dinler yahut başka bir şeyle ilgilenir zaten.
Fikri olan,bilgisi ve tecrübesi olan da konuşur doğal olarak.
Sizin bir fikriniz yahut bilginiz yok ise dinlemeniz normal değil mi ?
Ben mi yanlış anliyorum,olay ne ki ?

X