Yakın arkadaşımdan uzaklaşmalimiyim

Puprple000

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2021
182
71
Bahsettiğim kişi benim 5yillik dostum dediğim insan. Kendisi bir zamanlar beni çalıştığı işyerine aldırdı çok güzel arkadaşlığımız oldu iş arkadaşlarıyla biraz sorunluydu ben destek çıktım yalnız birakmadim hatta onun sevmediği herkese düşman kesildim çünkü beni ise o aldırdı hem sevdiğin insan hem nankörlük edemezdim. İş ortaminda benden hoşlanan bir çocuk vardı kendisinin ona baktığından bahsederken benden hoşlandığını söylediğimde çocuğa düşman kesildi biz sevgili olduk ve ayrılmamiz için elinden geleni yaptı haksizda sayılmazdı eski sevgilim biraz her kadına mavi boncuk dağıtan ve arkadaşımı haklı çıkaran bir tipti fakat dikkatimi çeken bı ara aynı ortamda bulunduğumuz da eski sevgilim arkadasimin fiziğine iltifat ettiğinde sadece gülüp geçti tabi kıyamet koptu nefret ettiği halde neden sessiz kaldin sorgulaması yapildi. Eski sevgilimde bu arkadaşımı hiç sevmezdi ama anlamsız yüzyüze denk düşünce iyilerdi. Arkadaşım özellikle çok dengesiz tavırlar sergiliyordu hem beni düşünüyor onunla mutsuz olursun konuşması yapıp hoşlandığı erkeği anlatırken bile eski sevgilmin ozelliklerini anlatıyor sanki. Bir gün eski sevgilim acaba arkadaşın benden mi hoslaniyorda bana bukadar düşman kesildi dedi ve en son ayrilmamizda arkasıni çok savunuyorsun pişman olucaksin gibi arkadaşıma da sarkıntılık yapar gibi konuşma yaptı ayrıldık. Ve ben bu işyerinden arkadaşım hakkında kötü konusan bı kadınla kavga ettiğim için çıktım. Birlikte Çalışırken arkadaşımın arkadasimin nefret ettiği bir kızla ben işten ciktiktan sonra aşırı samimiyet kurmuş ve hiç sorun değil mutlu olurum fakat dün telde kız aradı aşkım balım konusmasi yapıp benim onun yanında olduğunu söylemedi fark ettim ve selam gönder arkadaşına dediğimde iletmedi. Ben bir huy kaptım açıkçası sorduğumda arkadasligimiza nazar değiyor senden bahsetmiyorum o kız bizi çekemez insanlarla ugrasamam senin adını anmiyorum gibi konuşma yaptı. Kırıldım açıkçası
Zamanında benimle o kızlara nispet yapıyordu kızlarda beni sevmez şimdi ben isten çıkarildim acaba arkadamdan mi atıp tutuyor böyle yapiyor. Arkadaşıma sordugumda sen beni mi kıskandın senin yerin ayrı konuşması yaptı daha çok sinirlendim. Benmi olayları abartiyorum bendemi fesatlık var anlamadım. Bu arada arkadaşım 33 çok genç ve fiziği güzel bir kadın eski sevgilim 23, yaşında aralarında yaş farkı var ama zamanında genç erkeklerle birlikteliği oldu. Nefret ettiğini bana layık bulmadığını beni uzdugunu söylüyor ama çelisliki çok davranışları da oldu yeni sevgili olduğumuzda onunda hayatında bir adam vardı sen benim sevgilimi ekle bende senin sevgilini ekleyim sorun olurmu gibisinden. Yolda yürürken bı an benim sevgilimin adını söyleyip o sandım demesi ve telefonda farklı bir numara islettiginde benim sevgilimin onu işlettigini düşünmesi gibi.

Son düzenleme:
İş ortaminda benden hoşlanan bir çocuk vardı kendisinin ona baktığından bahsederken benden hoşlandığını söylediğimde çocuğa düşman kesildi biz sevgili olduk

Yani bunu yaptığına göre sen pekte iyi bir arkadaş değilmişsin. Sana gelip bir erkekten bahsediyor, sen gidip o erkekle sevgili oluyorsun hem de iş yeri. Yer mi kalmamıştı erkek bulacak? Böyle bir şey başıma gelseydi, bunu yapan arkadaşımı anında silerdim. Hala görüşüyor olmanız ilginç

Yani bunu yaptığına göre sen pekte iyi bir arkadaş değilmişsin. Sana gelip bir erkekten bahsediyor, sen gidip o erkekle sevgili oluyorsun hem de iş yeri. Yer mi kalmamıştı erkek bulacak? Böyle bir şey başıma gelseydi, bunu yapan arkadaşımı anında silerdim. Hala görüşüyor olmanız ilginç
Ekleme yapıyım arkadaşım çoğu erkeğin ona baktigindan bahseder eski sevgilimi tanımıyor biz aynı bolumdeydik onada normal şekilde söyledi bende flortlestigimizi sana bakmasinin imkansız olduğunu söyledim. Ve aralarında 10yaş var.

Ekleme yapıyım arkadaşım çoğu erkeğin ona baktigindan bahseder eski sevgilimi tanımıyor biz aynı bolumdeydik onada normal şekilde söyledi bende flortlestigimizi sana bakmasinin imkansız olduğunu söyledim. Ve aralarında 10yaş var. Arkadaşım ben bu çocuktan hoşlanıyorum vs demiş olsaydı tabikide

iş arkadaşlarıyla biraz sorunluydu ben destek çıktım yalnız birakmadim hatta onun sevmediği herkese düşman kesildim çünkü beni ise o aldırdı hem sevdiğin insan hem nankörlük edemezdim.

Ne kadar saçma bir düşünce tarzı.

Sizi işe aldırmış olabilir o sevmiyor diye sizinde böyle yapmanız gerekmez.

İş ahlakı diye bir şey var.

Az politik olmayı öğrenin.

Ne yani işten ayrılsa sizde mi ayrılacaksınız?

Geri kalanı okumadım . - yorumsuz -

Arkadaşınla eski sevgilinin daha önceden aralarında bir birliktelik/flörtleşme olmadığına emin misin? :KK14:

Arkadaşınla eski sevgilinin daha önceden aralarında bir birliktelik/flörtleşme olmadığına emin misin? :KK14:
Hayır olmadı benim kız arkadaşım biraz flortoz kadın çoğunlukla erkeklerin ona baktığını sanar vs bu huyuna takilmiyorum dostluğu çok güzel erkek arkadaşımında ona baktığını söyleyip biz sevgili olduktan sonra nefret etmesi sohbete girmesi veya küfür etmek için diyologa girmesi. Eski sevgilimde bakmış olabilir

Yazilani anlama konusunda bordo bereliyimdir. Sizinkini anlamadim.

Tek tek kopyala yapistir yapip soramayacak kadar da uzun ama anladigim su, arkadasiniz sizi kiskaniyor (sizin düşüncenize gore) o sebeple arkadasliginizi kesmeniz dogru mu, bunu soruyorsunuz sanirim.

Bunun icin kesmezdim ama sizin enerjiniz tutmuyor bence, ayrica isyerinde arkadasi uzduler diye kavga etmek, orasi neresi ben anlamadim ki? Nasil lakayt bir ortam oyle.

X