Saç Bakım Ürünleri Yagli Saclara Formuller

annyhall

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2007
65
0
Kızlar yoğun araştırmalarım sonucu bulduğum reçete:
1.kesinlikle saçlar sıcak suyla yıkanmayacak,yıkamak için ılık,durulamak için soğuk su
2.saç yıkanırken kafa derisine yapılan masajda yine yağlanmayı arttırıyor,yağlı saçlılar siz bunu yapmayın
3.durulama suyuna 1 çay bardağı elma sirkesi, ya da 1 limonun suyu, hatta bu ikisinin karıştırılıp ilavesi saçların daha geç yağlanmasını sağlar
4.kükürtlü sabunda kafa derisinde yğ dengeleyici olarak kullanılabilir. malum kokusu,ve saçlarda öyle yumuşacık-kolay taranan şampuan etkisi bırakmadığını da gözönüne alarak 3-4 günde bir kullanımı tavsiye edilir
5.yağlanmayı azaltan maskelerden biri bira masajı..saçlarınızı ayda bir bira ile ıslatıp diplere parmak uçlarıyla hafif masaj yaptıktan sonra 15-20 dakika dinlendirip saçları yıkıyoruz
6.SunaDumankaya nın yağlı saç maskesi ise şöyle:bir tutam biberiye ile bir tutam kekik 250gr kaynar suda çay gibi demlenir,süzülür,sıvı temiz saç diplerine sürülür
7.yağlı saçlarda denenmiş mutlak faydası olunduğu görülmüş şampuanlar ise Head&shoulders(mor yada sarı renk olanı) ve The Body shop(ısırgan otu)şampuanı...(işe yaramadığını bildiklerimide özellikle eklemek istedim:blendax yeşil çay özlü,ve bioxin yağlı saçlar için)

Deneyin....

kızlar benım saclarım 1 gunde hemn yağlanıordu sampuanımın ıcıne cam terebentı ve bal koyuyorumm yağlamaya bırebır..ayrıca sacları yumuşacık ve parlak yapıor..kolay gelsın:)

bal saçı besler-yumuşatır-elektriklenmeyi önler, terebentinde saç dökülmesini önler..ama bunların yağlanmaya faydası olduğunu sanmıyorum ben, ikisini de ayrı ayrı denemişliğim var..
head&shoulders iyi geldi yağlı saçlarıma, sirkeli durulamada yapıyorum..ama havalar öyle sıcakki hergün duşa girmek zorunda kalınca tam olarak test edemiyorum yukarda yazdıklarımın etkinliğini...

bnm de saçlarım aşırı yağlı yaz kış her sabah saclarımı yıkıyıyorm annyhall nda dedii gibi yazn her gn ztn yıkanılıyo ama kşn mutlak bi çare lazm deneyelm bakalm yalnz bu sirkeyi durulama suyuna koyuyorz demşsnz sora sirke kokmuyo mu saçımız ya yıkıyoz mu sirkeden sora:S

bnm de saçlarım aşırı yağlı yaz kış her sabah saclarımı yıkıyıyorm annyhall nda dedii gibi yazn her gn ztn yıkanılıyo ama kşn mutlak bi çare lazm deneyelm bakalm yalnz bu sirkeyi durulama suyuna koyuyorz demşsnz sora sirke kokmuyo mu saçımız ya yıkıyoz mu sirkeden sora:S

canım,bi kova suya bi çay bardağı koyuyorum ben sirkeyi,ve durulamıyorum..saçım sirke kokmuyo. ama şunu da söyleyim,normalde yıkadıktan sonra ne kadar durulasanda hani mis gibi şampuan kokar ya saçların..o koku kalmıyo maalesef..ama mutlaka dene derim ben, işe yaradı vallahi...

canım,bi kova suya bi çay bardağı koyuyorum ben sirkeyi,ve durulamıyorum..saçım sirke kokmuyo. ama şunu da söyleyim,normalde yıkadıktan sonra ne kadar durulasanda hani mis gibi şampuan kokar ya saçların..o koku kalmıyo maalesef..ama mutlaka dene derim ben, işe yaradı vallahi...

çok saol cnm yazın ztn her gn yıkıyorm ama çekmeyen bilmes walla kışın her sabah kalk yıka kurut şekil ver falan baya vaktimi alıyo kışın kesnlkle denemeyi düşünüyorm çünkü çekilmio tekrar saol öptm

bal saçı besler-yumuşatır-elektriklenmeyi önler, terebentinde saç dökülmesini önler..ama bunların yağlanmaya faydası olduğunu sanmıyorum ben, ikisini de ayrı ayrı denemişliğim var..
head&shoulders iyi geldi yağlı saçlarıma, sirkeli durulamada yapıyorum..ama havalar öyle sıcakki hergün duşa girmek zorunda kalınca tam olarak test edemiyorum yukarda yazdıklarımın etkinliğini...

canım bana da bı arkadasım onermıştı denedım 5 aydır kullanıyorum benım sorunumu cözdü..umarım sende bı cozum bulabılırsın kolay gelsın..

X