Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Vicdan Azabı Kızım

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Alışma sürecinde olan şeylermiş bunlar bence atanmam kazının geleceği için en önemli şey özellikle bir koz annesi olarak kazına kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bir kadın olmayı göstermek çok önemli bende KPSS çalışıyorum 2 senedir nasip olmadı hala evdeki mutsuzluğunu anlıyorum o yüzden grip aşısı yaptırabilirsin 1 yaştan sonra vuruluyor bu bir süreç öyle düşün bence ayrıca atamam olamamış daha yarım günle başlatabilirsin yada Kv old şehri tercih edebilirsin

Çok iyi düşünmüşsünüz, evde babane ile güne müge anlı ile başlayıp esra erol ile bitirerek mi yaşasın 3 yaşındaki çocuk.
Haftalar, aylar sürebiliyor çocukların alışması ve bence bu süreci en çok uzatan şey annenin tedirginliği oluyor. Siz yaptığınızdan ne kadar emin olursanız çocugunuz da bunu hissedecek. O nedenle çocugu değil kendinizi alıştırın önce, görün o da sizin peşinizden gelecek. Sağlıklı, bol taze sebzeli beslemeye çalışın, bağışıklığı güçlensin birazcık daha.
Evet doğru söylüyorsunuz ben çok tedirginim sanırım bu kizimada yansiyor

Alışma sürecinde olan şeylermiş bunlar bence atanmam kazının geleceği için en önemli şey özellikle bir koz annesi olarak kazına kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bir kadın olmayı göstermek çok önemli bende KPSS çalışıyorum 2 senedir nasip olmadı hala evdeki mutsuzluğunu anlıyorum o yüzden grip aşısı yaptırabilirsin 1 yaştan sonra vuruluyor bu bir süreç öyle düşün bence ayrıca atamam olamamış daha yarım günle başlatabilirsin yada Kv old şehri tercih edebilirsin
Umarım sizinde en kısa sürede olur herşeyin hayırlısı sizin için dua edicem :)

Arkadaşlar merhaba ben kpss ye çalıştim atandım çok şükür. İki sene buna uğraştım ve emeklerim boşa gitmedi. Gelin görün ki kizimi kreşe alistiriyim dedim. Kızım kreşe gittiğinden beri sürekli hasta boğucu öksürük kusma ateş burun akıntısı geçmiyor. Zaten kreşe zorla gidiyor. Bir taraftan kaynanam bu kız sabahtan akşama kadar nasıl kalacak kreşte ömür boyu böyle mi sürecek kızının psikolojisi bozulacak vs. Şeyler söylüyor zaten kızıma çok üzülüyorumm. O konuştukça vicdan azabim artıyor. Eşim desen kaynanamla aynı fikirde asla destek verdiği yok.
Ama öte taraftan ben evdeyken çok mutsuzdumm. Çalışmak kendi ayaklarimin üstünde durmak istiyordum. Ama kızım dan dolayı atndigima bile sevinemedim. Kaynanam iki saatlik yol uzaklığında. Kış boyu idare et kızım 4 yaşına gelir hem biraz bağışıklığını guclendirelim dedik kabul etmiyor. Kızımı ona vericekmisim onda kqlsinmis(bu konuda bayağı ruh hastası hamileleigimden beri hep aynı muhabbet kızım onda kalacak sürekli vs)
Velhasıl napicagimi sasirdim. Lütfen bana akıl verin.
Kaynanam daha ben işe başlamadan isi birak diyor aynısını esidme söyledi. Çok canım sıkkın ne yapabilirim sizce
Siz kimseyi dinlemeyin işinize devam edin çalışıyorsanızda yine cocuğunuz için mis gibi atanmışsınız daha ne istiolar cocuksa hastalanması gayet normal kreşe başlayan her cocukda olur Hasta oldukça bağışıklık güçlenicek cocuklarımızın bu kaynanaları napmalı bilmiyorum destek olan yok sadece köstek oluolar 😡oldu çocuğu kendine vermek kendi evinde bakmakmış siz napcakmışsınız kendi otursun istiyorsa torununa o şekilde destek olsun yoksada kendisi bilir 🤷‍♀️🤷‍♀️kreşe vermişsiniz zaten boşverin 😘takmayın zaten emin olun kreşler daha iyi 👍🏻Bu arada kuzucuğa çok geçmiş olsun🙏

Arkadaşlar merhaba ben kpss ye çalıştim atandım çok şükür. İki sene buna uğraştım ve emeklerim boşa gitmedi. Gelin görün ki kizimi kreşe alistiriyim dedim. Kızım kreşe gittiğinden beri sürekli hasta boğucu öksürük kusma ateş burun akıntısı geçmiyor. Zaten kreşe zorla gidiyor. Bir taraftan kaynanam bu kız sabahtan akşama kadar nasıl kalacak kreşte ömür boyu böyle mi sürecek kızının psikolojisi bozulacak vs. Şeyler söylüyor zaten kızıma çok üzülüyorumm. O konuştukça vicdan azabim artıyor. Eşim desen kaynanamla aynı fikirde asla destek verdiği yok.
Ama öte taraftan ben evdeyken çok mutsuzdumm. Çalışmak kendi ayaklarimin üstünde durmak istiyordum. Ama kızım dan dolayı atndigima bile sevinemedim. Kaynanam iki saatlik yol uzaklığında. Kış boyu idare et kızım 4 yaşına gelir hem biraz bağışıklığını guclendirelim dedik kabul etmiyor. Kızımı ona vericekmisim onda kqlsinmis(bu konuda bayağı ruh hastası hamileleigimden beri hep aynı muhabbet kızım onda kalacak sürekli vs)
Kaynanam daha ben işe başlamadan isi birak diyor aynısını esidme söyledi. Çok canım sıkkın ne yapabilirim sizce
Bence kreşi değiştirin seveceği bi kreş vardır ortamı sevmemiştir belki kızınız

Kreş mikrop hastalık konusunda bugün okuduğum ikinci konu. Birincisi vicdan azaplık bir durum yok. Ben de dahil çalışan/çalışmayan pek çok annenin çocuğu kreşe gidiyor ve hepsi hasta oluyor. İlk aylar bu şekilde olur. 10 yaşında okula gönderseniz 10 yaşında da böyle olur.

Çalışan annelerin genel sorunu bu. O cocuk ilk okula başkadıgındada illaki hasta olacak bunun kaçışı yok. Bu şekilde bağışlığı güçlenir.

Kızım daha küçük olsaydi tutardım ama şu an 3 yaşında yabancı birine çok daha zor alisacakti ayrıca kreş daha mantıklı geldi arkadaşlar oyuncaklar öğretmenler daha cazip olur diye dusundum

3 yaşındaki çocuk için tabiki kreş mantıklı. Saçmalamışlar. Etkilenmeyin sakın. Sizin o işe mental olarak ihtiyacınız var. Çocuğunuzu kayınvalideye vermeyin. Birkaç sene sonra özgüvenli mutlu sosyal bir çocuğa dönüştüğünde iyi ki küçük yaşta kreşe vermişiz diyecek eşiniz de.

Eşinizin ve kv nin derdi çocuk değil sizsiniz. Kendi ayakları üstünde durmanızı, maddi bağımsızlığınızı kazanmanızı istemiyorlar, bu yüzden hassas noktadan vuruyorlar..
Gerçekten çocuğu ve psikolojisini düşünen gelir sizin evde çocukla kalır ona bakar 1 sene. Çocuğu bana ver bende kalsın teklifi zaten kabul etmeyeceğinizi bildiği için vicdan rahatlatma taktiği. Ben ona seçenek sundum demek için. Allah akıl fikir versin böyle insanlara. Hiç kulak asmayın.

Kreş ortamı en mantıklı ortam, yavaş yavaş güçlenecektir bağışıklığı.

Kaynanası boşver sen evladına bak sen nasıl davranacağını yapabileceğin yaştasın anlayıştasın sana bunu diyebiliriz istediğin gibi yaşa çocuğun için üzülüyorsun düşünüyorsun asıl problem kaynananın düşüncesizlik kulağını tıka ne desen ona sen suçlu olacaksın saygısız denilecek kreş çok iyi bakıyor ilgililer en azında çocuğun sosyalleşmesi için çalışmak zorundasın insanın belli bir düzeni var bu düzeneçocuğunda uyum sağlayacak para olmadanda olmaz herşey rayına oturacak sen merak etme

hayirli olsun asla istifa etmeyin kendinizden emin olun çocuğunuz kreşe alışacak ve aslinda siz evde olsaniz dahi olula gitmesi gereken yaşa gelmiş. kayinvalidenize yorumum yok kıskançlıktan ne diyeceğini şaşırmış

X