Tuz sabunu sonrası cilt tahrişi ve yanma

lloraa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
4
1
25
Arkadaşlar merhaba, benim çok hassas bir cildim var ve bebekken sedef teşhisi kondu. Ispartada gezerken bir kadın bana sedef hastalığına iyi geldiğini söyleyerek tuz sabunu sattı. internette araştırma yaptım ve faydalı olduğunu düşündüm. sabunu yüzüne süren çok fazla video izledim ama içimde de bir şüphe vardı sonuç olarak tuz cildi çizer. sabunu elimde ıslatıp yüzüme su gibi değdirdim. tam o an yüzüme sanki kezzap atılmış gibi oldu. cayır cayır yanıyordum. hemen yüzümü yıkayıp bepanthen sürdüm ve uyudum sabah felaket bir suratla uyandım. sonra bana alerji hapı, excipial hydro yazdı doktor. dermoskin 97 faktör güneş kremini de eczacı önerisiyle aldım. kullandıkça felaket oldu cildim. sonra başka eczane bana cerave yüz temizleme jeli ile svr cicavit onarım kremi yazdı. cica krem ilk başta iyi geldi ancak 3. günde benim yüzümde lav patlamış gibi oldu. her yere yayıldı. sedef ve egzama çıkartan biriyim ama ilk kez tüm yüzüm alev alev yanıyor. doktor zamanla geçer diyor ama insan içine çıkamıyorum. sürekli ağlıyorum psikolojim çok bozuk.

Merhaba cerave yuz temizleme jelinden memnunum benim de cildim cok hassastir, hemen kizarir sogukta sicakta. Cream co'nun mavi serisi de egzamali ciltlere iyi geliyor. Gecmis olsun yuzunuzden baska yerde benzer sikayetleri yasiyormusunuz

özel bir hastanenin aciline gittim çünkü kulaklarıma kadar kızardım. hemen serum taktılar, alerjiden şüphelendiler ama tam sabunu yüzüme atarken yanması sabundan kaynaklandığını gösteriyor. stilex krem yazdı, zamanla geçer dedi. umarım geçer. vücudumda yok şu an, ama dönemsel olarak sedef ve egzama çıkartıyorum vücudumda. şu an sadece yüzümde. valla bundan sonra sabun kullanmam, dikkatli olmak lazım. çok teşekkür ederim. inşallah geçer:KK43:

X