Trisomi 18

4slih4n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
22
5
30
Merhaba iyi günler size bisey danışmak istiyorum. İlk gebeligim eşimin işi nedeniyle şarkta bulunuyorum. Yani ailemden kimse yok yanımda uzakta olduğum içinde onlara söylemek istemedim. Tarama testi sonucunda trisomi 18 yüksek çıkmış bilgisi olup test sonucuma bakarak bana bilgi vermek isterseniz çok sevinirim

Eklentiler

• Screenshot_20230104-165350_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230104-165350_WhatsApp.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 99
Merhaba süreciniz nasıl oldu acaba benim de 4lu tarama da trizomi21 yüksek risk cıktı da

Bu teste göre kesin senin bebeğinde şu var demiyorlar öncelikle onu anlatayım mesela benim sonucuma göre 155 doğum yaparsam 1 inde görülme ihtimali yüksekmiş. Bu dna bozukluğuna sahip olan bebeklerin gelişimi ya bir anda duruyor ya da bir anda gerilemeye başlıyormuş Bu da genelde 26. Haftaya tekabül ediyormuş. Ve bu tür gebeliklerde bebegin omurga açıklığı organlarda parlama el ayak hareketlerinde ki azlik en belirgin semptomları arasindaymis. Ben düzenli perinatologla görüştüm bebegin gelişiminde herhangi bir sorun görülmedi amniyosentez sıvısı almamız gerekiyor net bir şekilde anlamamız için dediler ama ben izin vermedim küçükte olsa riskleri vardı şuan 36 haftalık olduk kilo ya da gelişiminde hiç bir sorunumuz yok çok şükür

Bu teste göre kesin senin bebeğinde şu var demiyorlar öncelikle onu anlatayım mesela benim sonucuma göre 155 doğum yaparsam 1 inde görülme ihtimali yüksekmiş. Bu dna bozukluğuna sahip olan bebeklerin gelişimi ya bir anda duruyor ya da bir anda gerilemeye başlıyormuş Bu da genelde 26. Haftaya tekabül ediyormuş. Ve bu tür gebeliklerde bebegin omurga açıklığı organlarda parlama el ayak hareketlerinde ki azlik en belirgin semptomları arasindaymis. Ben düzenli perinatologla görüştüm bebegin gelişiminde herhangi bir sorun görülmedi amniyosentez sıvısı almamız gerekiyor net bir şekilde anlamamız için dediler ama ben izin vermedim küçükte olsa riskleri vardı şuan 36 haftalık olduk kilo ya da gelişiminde hiç bir sorunumuz yok çok şükür
Inşallah sağlıkla kavuşursunuz bebeğinize cevabınız için teşekkür ederim

İkili testinizde trizomi21 nasıl çıkmıştı ?
Orada risk düşük çıkıp, dörtlü tarama testinde mi yuksek risk çıktı?
4 lüde çıktı benim şuan 38 inanın panik yapılacak bisey yok risk hep var zaten hersey Allahtan diyerek teslimiyet içinde olun hakkında, hakkımda neyse hayırlısı oni yaşarız inşallah

Benimde trizomi18 yüksek çıktı ne yapmam gerekiyor bilmiyorum 29 haftalığım bebeğiniz nasıl süreç nasıl işliyor

4 lüde çıktı benim şuan 38 inanın panik yapılacak bisey yok risk hep var zaten hersey Allahtan diyerek teslimiyet içinde olun hakkında, hakkımda neyse hayırlısı oni yaşarız inşallah
Merhabalar doğum yaptınız mı? Bebeğiniz iyidir inşallah🌺

Fazla bakamadigim için cevap vermediğim kişiler olmuş kızım şuan 1 yaşını doldurdu şükür saglikli bir bebeğim var. Testlerin yanılma payı çok yuksek lütfen iyi bir perinatologla görüşün. Gebeliklerde her zaman bir risk vardir. Teslimiyet içinde olun ve tavsiyem bu testleri çok ciddiye almayın. Çevremde çok fazla bu tür olayla karsilasan kişi var ve bende onlardan biri oldum.

X