Deri ve Cilt Hastalıkları Tereddütlerim var .

Doktora gittiniz mi? Yazdı mı roaccutane ?
Evet. Yazmadı da istersen düşük mg yazalım dedi. Mesela 20 mg dedi.
Sivilcelerin çok aşırı yoğun olmadığı için yüksek doza gerek yok . Ama bana kalırsa roaccutanedan önce bir antibiyotik tedavisi deneyelim 3 ay, o fayda etmezse roaccutane deneyelim dedi.
Öyle. 2 gündür antibiyotik kullanıyorum. Şimdilik pek fark yok, bakalım..

Ben de kullandim tabikide ergenliğe göre yüzüm çok çok iyi ama şimdi beni görseniz yine sivilceliyim . 2. Kere kullanma konusunda kararsızim:KK43:

Ben de kullandım 6 ay. Son aylarda ağrım oldu. Ağrı da kemik değil eklem ağrısı sıvı azaldığı için. düzenli kontrollerime gittim alkol, başka ilaç kullanmayarak karaciğerimi yormadım. Bu ilaç öcü değil. Hayat kalitemi inanılmaz yükseltti. Evet yan etkileri ağır ama bir hafta içinde düzeliyor tedavi bitiminde. her şeye değer. Yok cocuk olmaz yok karaciğeri bitiriyor bunlar saçmalık. İlaç kullanırken hamile kalmamak gerekiyor cünkü bebege çok zararlı. Parlak zekalı insanlarımız kısır yapıyo seklinde algılıyorlar. Doktor kontrolünde kullanırsanız hiçbir şey olmaz. Bana da bi arkadasım bunu kullanıyosun cocugun olmayacak zehir içiyorsun diye başımı şişirmisti benden bi kaç ay sonra kendisi başladı. Vallahi insanlar kıskançlıklarından söylüyorlar gibi geliyor artık. Tek tavsiyem kullanmaya karar verirsen yüz bölgene ağda yapma sakın kullanırken ve bol bol nemlendir.

Ben de kullandim tabikide ergenliğe göre yüzüm çok çok iyi ama şimdi beni görseniz yine sivilceliyim . 2. Kere kullanma konusunda kararsızim:KK43:
Ya bu ilacın sivilceleri kökten hallettiğini söylüyorlar.
1 defa kullanmışsınız,şimdi 2.bir defa kullanma durumunuz var.. gittiğim cildiye doktoru bana “endişelenme ,ben bu ilacı 5 defa kullandım” dedi:KK57: bir defa kullanıp komple kurtulan da var. Demek ki kişiden kişiye değişiyor.

Ben de kullandım 6 ay. Son aylarda ağrım oldu. Ağrı da kemik değil eklem ağrısı sıvı azaldığı için. düzenli kontrollerime gittim alkol, başka ilaç kullanmayarak karaciğerimi yormadım. Bu ilaç öcü değil. Hayat kalitemi inanılmaz yükseltti. Evet yan etkileri ağır ama bir hafta içinde düzeliyor tedavi bitiminde. her şeye değer. Yok cocuk olmaz yok karaciğeri bitiriyor bunlar saçmalık. İlaç kullanırken hamile kalmamak gerekiyor cünkü bebege çok zararlı. Parlak zekalı insanlarımız kısır yapıyo seklinde algılıyorlar. Doktor kontrolünde kullanırsanız hiçbir şey olmaz. Bana da bi arkadasım bunu kullanıyosun cocugun olmayacak zehir içiyorsun diye başımı şişirmisti benden bi kaç ay sonra kendisi başladı. Vallahi insanlar kıskançlıklarından söylüyorlar gibi geliyor artık. Tek tavsiyem kullanmaya karar verirsen yüz bölgene ağda yapma sakın kullanırken ve bol bol nemlendir.
Evet.. dikkatli olarak yan etkilerini en aza indirebiliriz.
En önemlisi karaciğeri yorması sanırım. Karaciğeri destekleyici şekilde beslenerek bu etkiyi ortadan kaldırabiliriz.
5 defa bu ilacı kullanmış gittiğim doktor. Sandığımız kadar ciddi zararları olsa o kullanmazdı diyorum.
Şimdilik 3 aylık tetradox adlı bir antibiyotiğe başladım.
3.hapı bugün aldım. Bu hapın bile bir sürü tehlikesi var. Bol su ile alınmadık ben alındıktan sonra 1 saat hiç yatılmaması sürekli dolaşılması gerekiyor. Eğer yatılırsa hap Boğaz’a tekrar gelip yara tahriş vs yapıyor,yakıyormuş.
Mide bulantısı, baş ağrısı yapıyormuş.
Bende bunlar olmadı da, bana da uyku yapıyor sanırım yaa.. uyanıyorum. Kahvaltı yapıp yine uyumak istiyorum :)
İnşallah faydası olur , olmazsa artık roaccutane. Daha fazla zararlarını vs irdelemeye gerek yolu

Ben kullanalı baya oluyor. Çok sorunlu cildim yoktu ama yüzümde deri altında ucu olmayan acı veren sivilcelerim yüzünden doktora diretip roaccutane tedavisine başladım. Ruhsal olarak bir etki yapmadı bana. Sadece normalde yağlı olan saçlarımı kuruttu, bazen burnumun içi kuruluktan dolayı kanıyordu (burnumun içinde kabuk oluşuyordu). En çok rahatsızlık veren ise kupkuru olan dudaklarımdı. Nemlendirici olmadan asla dışarı çıkamazdım. Değdi mi diye sorarsan evet değdi, yüzüm sakinleşti. İlk başlarda sivilceler çoğalsada zamanla azalıp yok oluyor ve tedaviden sonra çıkanlar hemen sönüyordu. Saçlarim ve dudağım da normale döndü. Hamile kalma ihtimaliniz varsa iyi düşünün, ve eğer ki tedaviye başlayacaksanız çok çok iyi korunun. Unutmayın ki her kullananın tecrübesi farklı olur.. ben kolay atlattım galiba

Merhabalar hanımlar.
Geçen sefer gittiğim özel dermatologa bugün tekrar gittim. Kullandığı kremlerden sonra 1,5 ay sonra gel demişti.
Sadece alnımda yoğun olan sivilceler şuanda iki yanağıma da yayılmış durumda. Elim durmuyor ve yoluyorum. Bu defa da iyice yara okuyor, iyileşme süreci uzuyor :KK43:
Ergenlik döneminde bile tek sivilce olmayan yüzüm 26 yaşından sonra sivilce doldu.

Ve en kötüsü de dermatolog Eylül ayı girmişken roaccutane tedavisine başlayalım gerekli tetkikleri yapıp dedi :KK43:
Başka krem bir şey kullansam dedim.
Çok rahatsız isem ve bir an önce geçmesini istiyor isem en etkili yolun bu olduğunu söyledi.

Bu ilaç hakkında endişelerim var. Gidip tahlilleri yapıp başlamak veya farklı bir dermatologa daha gitmek.
İki yol var şuan..
Bu ilacı kullanıp,bedensel ve ruhsal olarak olumlu olumsuz değişim gözleyenlerden yorum almaya geldim.
Ben kullandım 5 ay kadar. Hiç bir şekilde olumsuzluk yaşamadığım gibi sivilcelerimden kurtulduğum için çook mutluyum. İyi ki tedavi olmuşum, hatta keşke daha önce kullansaymışım.
İç organlara çok zararı varmış diye duydum. Ama aspirin gibi basit bir hap bile bir yerden ağrı kesip bir yerden ciğerlerimi bitiriyorken, bu hapı neden yan etkisiz bekliyorum ki dedim. Vücudumdaki tüm iltihabı söktü attı. 9ay oldu bırakalı ve olumsuz bir yorumum yok hala

Sadece burnumun kenarları çok kuruyordu ona da krem yazıyorlar zaten ilaçla birlikte

Ya bu ilacın sivilceleri kökten hallettiğini söylüyorlar.
1 defa kullanmışsınız,şimdi 2.bir defa kullanma durumunuz var.. gittiğim cildiye doktoru bana “endişelenme ,ben bu ilacı 5 defa kullandım” dedi:KK57: bir defa kullanıp komple kurtulan da var. Demek ki kişiden kişiye değişiyor.
İşte bazen kökten halletmediği örneklerde oluyor. 2. Ve 3. Kez kullananları da duymuştum. Cilde göre değişiyor galiba

X