Televizyonu doğru kullanma taktikleri :)

C

Cosmo

Ziyaretçi
Arkadaşlar öğrenme-öğretme sürecinde ufacıkta olsa olumlu bilgi aktarımında bulunabilirsem ne mutlu bana.
Hepimizin genel olarak şikayette bulunduğu televizyon yayıncılığıyla ilgili, özellikle evde olan anneler ve çocuklar için şöyle bir önerim olacak. Kızım 6 aylıktı ve gerek çevremden gerekse webden 'Dahi Bebek' Yaratıcılık ve Mantık vcd.leriyle ilgili bilgiler aldım. Şöyle ki; uzmanlar beyni iki lob olarak sağ beyin ve sol beyin olmak üzere ayırıyorlar. Sağ beyin, renk-boyut-hacim-ritim-müzik-hayal kurma gibi yetileri yönetiyor, sanatsal ve yaratıcılık diyebiliriz buna. Sol beyin ise, konuşma-matematiksel işlemler-sayılar-analiz gibi konularda üstün oluyor, mantıklı, sistematik ve analitik düşünce diyebiliriz buna da. Bu cd.ler çocuğun konuşma becerilerini, mantıksal düşünme becerilerini, hayal gücünü, yaratıcı düşünme becerilerini geliştiriyor ve zihinsel yeteneklerini destekliyor. Ayrıca çocuğunuzun hangi yönde daha kolay geliştiğini takip etme fırsatını yakalıyorsunuz. Kendimden örneklersem, Derin (kızım) sol beyin 'matematiksel' cd.leri izleme konusunda daha hevesli oldu. Tabi herkes kendi yavrusuyla ilgili pozitif düşünür ama ben kızımın algılama konusunda çok ilerlediğini farkediyorum, yaşıtlarından daha kolay kavrama yeteneğine sahip. Bu gelişim cd.lerinin etkisini yadsıyamam. 6 aylıktan 4 yaşa kadar eğitim veriyor, içeriğindeki özenle seçilmiş klasik müziklerde ruhsal gelişimi için çok önem taşıyor. Dahi Bebek ve buna benzer bebek&çocuk gelişimiyle ilgili eğitim cd.leri konusunda araştırın. Uygulamış biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Televizyon böylece yararlı bir alet haline gelmiş olur sizin için.
Hepinize sevgilerimi sunuyorum...

sevgili Cosmo.benimde 1.5 yaşında kızım var ve televizyon onun için vazgeçilmez bi araç.ama sadece Baby Tv yi seyrettiriyorum.onun gelişimine destek olacak herşeyi yaparım.elindekileri nereden aldın yada ben nası alabilirim. bana bu konuda yardımcı olabilirmisin.

Sevgili Merserada, çeşitli bebek ürünleri satan mağazalarda bu eğitim cd.lerini ve çeşitlerini bulabilirsin. Ayrıca bu adreste: Dika'nın yarattığı dahi bebek le ilgili bilgi verebilir sana. 'http://www.dahibebek.com/dahibebek2004/index_demo_video.php'

X